Barvy a vzory sluší i starším dámám. Chce to jen odvahu
Ilustrační foto: Pexels

Barvy a vzory sluší i starším dámám. Chce to jen odvahu

18. 11. 2021

Barvy, vzory, neobvyklé kombinace. To je styl, kterému se ženy ve vyšším věku zpravidla vyhýbají. Zastávají názor, že ke stáří patří spíše nenápadnost. Jenže existují dámy, které umí odvázat klidně i v devadesáti.

V posledních letech čím dál více fotografů zabývajících se módou fotí zajímavě oblečené staré lidi. Takové, kteří vybočují z davu nějakým výrazným outfitem či doplňkem. Jejich snímky plní sociální sítě, vznikají speciální platformy, na nichž obrázky pozoruhodně vyhlížejících seniorů sdílejí.  Průkopníkem byl v tomto směru fotograf Ari Set Cohen, který založil stránky s názvem Advanced Style a vydal poté na toto téma i knihu. Někteří lidé při pohledu na snímky babiček v růžových šatech, žlutých botách a s červenými kabelkami kroutí hlavou a říkají, že jde o nevkus. Jiní jásají a říkají: ano, pryč s šedivou nudou, takhle vesele jednou chceme ve stáří vypadat.

Faktem je, že výrazně, barevně a nepřehlédnutelně oblečených lidí vyššího věku vidíme v ulicích málo a v těch českých to platí dvojnásob.

Ano, většina žen řekne: tohle není pro mě. Ale je dobré vědět, že takové veselé dámy existují. Tím, co nosí oblečené, tak trochu dávají světu vzkaz: nebojte se stárnutí, protože je takové, jaké si ho člověk udělá.

Tak tady je ukázka, jak také mohou dámy v letech vypadat.

Inspirace pro ženy móda
Hodnocení:
(4.5 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Barevné oblečení není moje parketa.
Margita Melegova
Necitila bych se dobre v tak barevnem obleceni, radeji jednu barevnou cast na projasneni, nekdy je to halenka, pulovr, kabatek, vesta nebo jen vyraznejsi satek.
Hana Rarasch
Výrazné barvy a vzory jsou super, umí-li je žena nosit. Proč ne? Šedé myšky jsou nenápadné, asi skromné, ale na ulici mě upoutá opravdu elegantně výrazně oblečená paní.
Danka Rotyková
Nemám v sobě odhodlání nosit výrazné barvy, i když některé se mi na druhých ženách moc líbí. Barvy jsou pro mne hodně důležité, čím jsem starší, tím více si kupuji světlejší odstíny. Černou jsem nosila celý mladý život, teď je pro mne tabu. Připadá mi to úplně normální.
Granda Nekonata
Vivat Vivienne Westwood! :-)
Jana Šenbergerová
Co v sobě nemá člověk už v mládí, to ve stáří ze sebe dostane jen stěží. Když budu hýřit barvami jako papoušek, ještě zdaleka neznamená, že se nebojím stárnutí. Já se ho nebojím ani jako šedá myš. A barev se rozhodně nebojím, jen je nemusím mít zrovna na sobě. Nebýt těch přehlédnutelných, nevynikly by nepřehlédnutelné. I o sladitelnosti máme každý jiný názor. Naštěstí.
Marie Měchurová
V mládí bych růžovou na sebe nevzala - teď ji mám ráda.
Lenka Kočandrlová
Ať si každý nosí,co chce. Já nemám ráda hnědou,zelenou,oranžovou,divoké vzory.Oblečení dam,kromě té,co sedí na vozíku a je vidět,že má nějaké značkové "hadry", se mi vůbec nelíbí. Jen tak podotýkám: britská královna je pokaždé oblečena v nějakých jásavých pastelových barvách,nikdy v křiklavých a ve výrazných vzorech.
Jana Šenbergerová
Co v sobě nemá člověk už v mládí, to ve stáří ze sebe dostane jen stěží. Když budu hýřit barvami jako papoušek, ještě zdaleka neznamená, že se nebojím stárnutí. Já se ho nebojím ani jako šedá myš. A barev se rozhodně nebojím, jen je nemusím mít zrovna na sobě. Nebýt těch přehlédnutelných, nevynikly by nepřehlédnutelné. I o sladitelnosti máme každý jiný názor. Naštěstí.
Alena Švancarová
Naprosto souhlasím s článkem.Proč se bát barev,pokud je vše vkusně sladěno tak třeba at je dámě sto let.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.