Fotoreportáž: Podzimní barvení
Foto: autorka - Podzimní barvení

Fotoreportáž: Podzimní barvení

19. 11. 2021

V mé předchozí fotoreportáži o podzimu, kterou najdete zde, jsem se vás ptala, který hudební nástroj patří podle vás jednotlivému ročnímu období a hlavně k podzimu. Mně podzim zní jako hra houslového virtuosa.

Anička Čípová:

K jaru bych přiřadila flétnu, k létu foukací harmoniku, k podzimu housle a k zimě basovou kytaru

Eva Mužíková:

K mému podzimu ladí táhlé měkké tóny, vykouzlené saxofony. Jejich táhlost připomíná, kvílející meluzína. Jejich měkkost srdcem cítím, když se zvolna brodím listím.

Jana Kollinová:

Moje jaro je flétnové. Děkuji za inspirativní článek, ke kterému se vracím a hledám vlastní propojení ročních období s hudebními nástroji.

 

K podzimu však také patří barvy. Je to pestrá paleta červené, oranžové, okrové a třeba žluté. Jsou to teplé tóny, které se však s pokračujícím podzimním časem ztrácejí, zanikají až se na konec příroda zahalí do šedé a hnědé, barvy země po které šlapeme, jen místy pro zpestření probleskne tyrkysová, k nebi se vzpínají obnažené ruce stromů, keře se chvějí v podzimním větru bičované plískanicí.

Nastává čas šálů a rukavic, knih a horkého čaje. Nastává čas nostalgie, krátkých dnů a dlouhých nocí. 

  

… a hudba doznívá

houslista dohraje

orchestr složí nástroje

… příroda usíná

fotografování příroda
Hodnocení:
(5.1 b. / 27 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Rypáčková
Taky nad barvami podzimu žasnu.
Soňa Prachfeldová
Elenko jsem dojatá, je to krásné a moc děkuji ♥
Jindra Hubačová
Hezky procítěně napsané a fotky moc hezké. Nejvíce mě zaujaly portréty staroušků. K promoci gratuluji, byl to jistě krásný zážitek. Elenko, děkuji a zdravím!
Jitka Hašková
Moc krásné... To se Ti Eleno hodně povedlo.
Marie Seitlová
Elen, nádherné fotky podzimní i portréty.
Dana Puchalská
Elen,včera mi zmizel kousek komentáře. A tak dneska .... Moc se mi líbila poslední fotografie.
Granda Nekonata
luxusní fotky!
Miloslava Richterová
Moc pěkné fotky!
Dana Puchalská
Elen, nádherná galerie. Děkuju.
Hana Polednová
Elenko, sbírka Tvých krásných fotek. A ty portréty se Ti náramně povedly. Nedivím se, že si klienti objednali tolik fotek. Vypadají na fotkách moc hezky, tváří se šťastně a rádi je podarují svým nejbližším na památku.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.