"Výhody platebních karet"
Ilustrační foto: pixabay.com

"Výhody platebních karet"

6. 1. 2022

Dnešní otázka dne  "Vzpomínáte na svou první platební kartu?" mě inspirovala k napsání tohoto příspěvku. Odjakživa jsem se o finanční záležitosti naší rodiny vždy starala já. Mám ekonomické vzdělání, manžel je strojař, taky se mu nepletu do jeho vrtání a řezání.

Nedávno mi moje dobrá kamarádka poradila, že v našem věku je lepší mít pro každého z manželů samostatné konto a samostatnou platební kartu. Proto jsme navštívili naši pobočku ČS, kde nám byly vystaveny dvě platební karty a k nim přiděleny dva piny. Dva dny jsem se je učila nazpaměť. 

Přišel čas je vyzkoušet. Jela jsem na pravidelnou kontrolu ke své zubařce do vedlejšího města Hulína. V autobuse jsem si karty přepočítala a rozhodla jsem, že z jedné zaplatím za případný zubařský zákrok, a druhou zaplatím nákup v marketu. Vystoupila jsem na zastávce před místní pobočkou ČS a napadlo mě, že bude lepší mít pro paní doktorku hotovost. Otevřu peněženku a k mému úžasu tam byla karta jen jedna. Protože někdy rychleji jednám, než myslím, šla jsem nahlásit ztrátu a zablokování své karty. Když jsem si chtěla otřít opocené čelo z té hrůzy, zjistila jsem, že karta je v kapse pod kapesnikem. Vrátila jsem se k přepážce zablokování zrušit.  Ale nešlo to. Co je jednou zablokováno, nejde, z fleku, jednoduše odblokovat.

To nevadí, vyberu z té druhé, řekla jsem si. Tak zarputile jsem vyťukávala pin z té první nepoužitelné, že jsem zablokovala i tu druhou. Zůstala jsem v cizím městě téměř bez finančních prostředků. Naštěstí jsem u paní zubařky nic neplatila, a v peněžence mi zbývalo asi 18 Kč, takže jsem nemusela zpátky těch 12km šlapat pěšky.

Dlouho jsem pak v naší pobočce vysvětlovala, co jsem to vlastně s kartami provedla. Odblokování platební karty zablokované v jiném městě trvá dva týdny. Děvčatům za přepážkou chvilku trvalo, než pochopily, co jsem provedla a co po nich žádám. Jednu výhodu to ale mělo, od té doby se na mě, už ode dveří, tak hezky usmívají. 

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 20 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Velková
Tak to musely být nervy!!! Popletení PINU, ztráta karty a telefonu...moje černá můra...
Hana Čadová
Nikdy nenechávám platební kartu v peněžence. PIN se může změnit.
Jana Baloušková
Stále ještě nemám platební kartu. Používám internetové bankovnictví ve dvou bankách, ale kartu stále odmítám. Moje kamarádky byly okradeny o peněženky, ve kterých byly karty, řidičáky, občanky, zdravotní karty..... Patálie, které jim nastaly nemusím popisovat. Často jsem půjčovala kolegyním na nákup, protože bankomat nefungoval. Důchod vyzvedávám na poště a v peněžence nikdy nemám celou hotovost a doklady taky dávám do vnitřní kapsy. Loni jsem při vystupování z vlaku zapomněla na sedadle igelitku s peněženkou. Přišla jsem o 800, ale o doklady ne, byly v bundě. Za blbost se platí.
Soňa Prachfeldová
To jsou čiré chvíle zoufalství. My byli před lety v Ředhošti /jsou tam každou neděli velké trhy/ a chtěla jsem platit u stánku, sáhnu do kabelky a peněženka , kde byla karta, byla fuč. Tak jsem musela volat, blokovat a ještě mi za to blokování naúčtovali 2 tisíce. A v peněžence jsem měla 3 a všechno pryč.
Květa Řičánková
Aničko P. je to tak jak psala Marie M. Je ale potřeba aby každý z manželů měl svůj vlastní účet,nestačí dispoziční právo ani vlastní karta. Blokování účtu je na příkaz notáře při dědickém řízení,končí jeho ukončením. Už jsem si tím prošla,měli jsme každý svůj účet tak jsem byla v pohodě.
Eva Mužíková
Napíši to zkráceně. Natankovala jsem plnou nádrž benzinu, zadám špatný PIN, po druhé už zpocená OPĚT špatně. Nepamatuji se, jestli ještě po třetí, ale karta zablokovaná. V peněžence ani koruna, do bankomatu nelze jít kvůli bloklé kartě, pro obsluhu u pumpy jsem zcela neznámá i když bydlím asi dva km daleko... " Nechám vám tu auto a dojdu si domů pro peníze nabízím". Dodnes nechápu reakci paní za kasou. " Klidně si pro ně doJeďte, věřím vám. Jsme na takové případy zvyklí "...
Alena Tollarová
Když se daří, tak se daří :)
Alena Švancarová
Když jsem měla první mobilní telefon, nebyla jsem ještě moc znalá věcí a zadávala jsem pin ,na který jsem si nemohla vzpomenout, tak dlouho až jsem tel.zablokovala ,že už nešel odblokovat.Volala jsem operátora a ten se jen divil,prý jak se Vám to povedlo.Musela jsem si koupit mobil nový.Pobavila jsem se u Vašeho povídání.
Marie Faldynová
Já zažila svoje, když jsem PIN popletla. Přehodila jsem ty dvoučíslí. Místo 6114 jsem mačkala 1461 a až když jsem měla PIN zadat potřetí jsem si vzpomněla. Teď mám jinou banku a jiný PIN, ještě jsem ho nepopletla. Ale tu hrůzu si pamatuju taky dodnes :-))
Anna Potůčková
Majko M. dostane, všechno mám zjištěno asi před rokem - manžel má k němu dispoziční právo. Ale je možné, že jsou nějaké změny, takže se půjdu informovat do banky, jak to je v tomto roce

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 23. týden

Máte rádi kávu? Pijete ji denně? A co o ní víte? To odhalí kvíz tohoto týdne.