Odpověď bez otázky
autoportrét - autorka

Odpověď bez otázky

13. 3. 2022

Možná jsem pouhá ozvěna
toho, co dřív jsem byla,
anebo velká proměna,
i to jsem pochopila,
možná jen stoupám do mraků,
to ještě není nebe
a v světě plném rozpaků
se leccos nepovede.

Možná je všechno pouhá hra,
kdy ústa řeči zdobí,
já snažím se, však duše má
se těžko přizpůsobí,
pravda je méně pravdivá
a tváře nosí masky,
jak křik mi v uších zaznívá
odpověď bez otázky.


P. S. Všem na portálu i60 přeji hodně štěstí, vzájemného pochopení a odpovědí bez otázek.
Zuzana



 

 

 

 

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 41 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiří Libánský
Většinou už nepíšu, jak se mi tvoje báseň líbí. Tak už to považji za samozřejmost. Tahle má ale takovou hloubku a takový vyjadřovací způsob, že to napsat musím.
Jana Jurečková
Velmi smutná báseň. V zrcadle není ozvěna, ale pohled do dnešní doby! Na druhé straně - život je takový, jaký si ho uděláme..... Krok za krokem jít dál a ty špatné věci házet za sebe. To je zase moje strategie.
Jitka Chodorová
Zuzko, také jsem z té básně v rozpacích, i když je nádherná, ale i nádherně smutná. Je divná doba, jdeme z jedné blamáže do druhé a ještě máme každý své soukromé starosti i bolesti. Radost bývá jen okrajová, jaro se zdá býti daleko a na léto snad ani nemyslíme. Přeji Ti jen to dobré a moc si přeji, aby se brzy tady objevila od Tebe báseň, která by nás všechny potěšila. Ahojky!
Anna Potůčková
Zuzko krásná i když hodně smutná básen, v čase kdy v každém z nás je jistá bázen.....I já Ti přeji jen positivní odpovědi a doufám, že to z Tvé strany není nějaké loučení. Chci aby jsi tu byla s námi děj se co děj.
Jan Zelenka
Zuzko, krásné, leč pramálo optimistické. Nutit se do optimizmu za každou cenu, je ale také blbost. Něco mezi tím. Rád si pročítám biblického Kazatele, kde je vůdčím motivem "marnost a trápení ducha". A snažím se s ním přes ta tři tisíciletí polemizovat. Blbé je, když člověk ztratí náplň svého života. Já furt něco píši, i když vím, že je to skoro k ničemu, protože těžko překročím práh města. Nesžírá mě pesimizmus, ani nezdravý a nepřiměřený optimizmus. Spíš mne oslovuje stará antická moudrost: Carpe Diem! A tak se toto heslo snažím naplnit. Přeji jen příjemné dny.
Helena Přibilová
Zuzanko, zatím jsem se s Vámi osobně nesetkala, ale jsem ráda, že jste mezi námi. Děkuji za všechny Vaše nádherné básně, kterými nás obohacujete.
Alena Švancarová
Básen zní jako loučení.Až mě zatrnulo.Vstanme z popela at je jak je.Bojujme se svým já.
Hana Šimková
Zuzanko děkuji za krásnou i když smutně dobovou báseň. Přeji tobě i všem ostatním, aby ty odpovědi byly jenom kladné.
Elena Valeriánová
Zuzko, poznala jsem Tě jako citlivou a chápající duši. A takovou si Tě chci pamatovat navždy a budu. Miluji Tvoje básně, ale tato mi připadá jako loučení. A to docela bolí. I já Tobě přeji všechno dobré a buď tady, prosím, s námi ... stále. Elena
Blanka Lazarová
Zuzko, díky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 24. týden

Jaro kvete všemi barvami a právě česká květena bude tématem vědomostního kvízu tohoto týdne.