V sedmdesáti na přehlídkovém molu
Všechny fotografie: Jakub Watzek

V sedmdesáti na přehlídkovém molu

16. 9. 2022

Je jim kolem sedmdesáti let, mají rádi módu a ještě raději ji předvádějí. Řeč je o ženách a také mužích, kteří se už několik let účastní módních přehlídek při nejrůznějších příležitostech. Tentokrát to bylo v rámci Fresh senior festivalu v pražských Dejvicích.

Věk je jen číslo. To dokázalo sedm žen a dva muži na módní přehlídce v krásném prostředí Písecké brány. Předváděly se oděvy butiku s názvem Malé černé a také klobouky, které vyrábí česká modistka Jolana Kotábová.

Dámy a pánové sklidili velký aplaus početného publika, které ocenilo především kreativitu, módní um a cit pro kombinaci stylistky Elen Zajíčkové. Ta přizvala na pomyslné předváděcí molo také čtyři modelky juniorky ve věku 6-14 let.

 

DSC04142 (1).jpg

 DSC03969.jpg

DSC04341.jpg

DSC04078.jpg

 

Fresh senior festival ovšem nebyl jen o módě. Představili se tu mimo jiné Divadlo u Valšů, flamencová tanečnice Fiesta de Flores, nefalšovaní mexičtí Mariachi Azteca di Praga či SeMaFor. Festival pořádaný neziskovou organizací Porte nabídl rovněž příležitost setkat se s celou řadou odborníků na seniorskou problematiku, návštěvníci si mohli vyzkoušet v rámci workshopů třeba nordic walking hole, ale i bojové sporty jako Taj-ji a Čchi kung.

A na závěr video z módní přehlídky, jehož autorem je Jakub Watzek:

 

 

móda
Autor: Redakce
Hodnocení:
(5 b. / 27 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Margita Melegova
Velice pekna vydarena akce.
Jitka Caklová
Jsem kloboukový typ a senior modelkou na módních přehlídkách jsem byla 3x. Od módní přehlídky Na Marjánce už bohužel, nebo Bohu dík?, do této skupiny nezapadám a uznávám, že modelkám to moc slušelo.
Jitka Caklová
https://www.youtube.com/watch?v=womRHCa73TQ Odkaz jsem otevřela. Toto byla první módní přehlídka dvaceti modelek i60 v OC Černý Most pod vedením Táni Havlíčkové. Kde že ty loňské sněhy jsou :-)
Marie Ženatová
Dodatečně moc děkuji za velmi zajímavou reportáž z této vydařené akce*
Elen Zajíčková
Pane Brabec, to je mi moc líto, co píšete o své paní. Ona byla v té přehlídce modelkou? Bohužel mi nejde otevřít odkaz, tak si nevybavuji dámy, které se zúčastnily té akce. Určitě jsem na ní byla, to bylo na začátku módních přehlídek Portálu. Na té poslední přehlídce, teď na Písecké bráně, jste tedy musel poznat možná jednu modelku z té doby začátků.
Alena Vávrová
Ráda jsem se podívala, na podobné módní přehlídce, spojené s putovní vernisáží našich fotek, jsem byla pouze v Poděbradech a moc se mi to líbilo. Viděla jsem i videa z dalších přehlídek pod záštitou íčka. Ač sama nejsem kloboukový typ, tak ta umělecká dílka na hlavách modelek nekritizuji, to k přehlídkám, modelům a modelkám patří. Děkuji redakci.
Jaroslava Handlová
Vím, že tyto Festivaly bývají dobře připravené s velmi pestrou náplní. Měla jsem příležitost je v minulých letech 2 x navštívit. Módní přehlídky měly vždy úspěch, tak mě trochu mrzí, že na této letošní akci jsem kvůli jinému zaneprázdnění chyběla. Pěkné modely, ženy, fotky i video. Díky.
Helena Přibilová
Je mi také líto, že jsem se této módní přehlídky nemohla zúčastnit. Byla jsem totiž na cestách.
Alena Velková
Krásné...škoda, že jsem byla nemocná.
Dušan Brabec
Moc hezké. Připomnělo mně to vůbec první akci módní přehlídky seniorek v PVA Letňany 6.4.2014, kterou pořádalo právě i60 - viz https://www.youtube.com/watch?v=womRHCa73TQ. Účastnila se tehdy i moje manželka, která ale už odešla na věčnost... Škoda, že se člověk o této akci nedozvěděl, rád bych se byl podíval osobně.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 21. týden

ŽELEZNICE V ČESKU. To je téma vědomostního kvízu tohoto týdne.