Kurzivka o těhotné době
Ilustrační foto: Pixabay

Kurzivka o těhotné době

27. 10. 2022

V dnešní době, až těhotné nejrůznějšími problémy, ať už finančními, zdravotními a bohužel i válečnými, je často problém soustředit se zcela na něco pozitivního. Snažím se nějak pokračovat ve svých dvou rozpracovaných knihách, ale sotvaže otevřu web, vystřelí na mne, až brutálně, množství článků informujících o současné válce na Ukrajině. Novináři mají žně. A ti, co se tuto chmurnou atmosféru snaží trochu zmírnit, píší až stupidní a nezajímavé články o životě více, či méně významných celebrit. Vyber si, člověče! Normální už není ani sport. Co je ale v této době vůbec normální?!

Snažím se soustředit na své rozpracované téma, ale inspirace nepřichází. A slunce, zářící na bezmračné obloze, vybízí k tomu, hodit všechny problémy, jak válečné, tak i ty literární, někam daleko za hlavu, dát pejskovi obojek a vyrazit někam za město a relaxovat pohledem na středohorské kopečky a životodárné slunko nad hlavou.

 

glosa
Autor: Jan Zelenka
Hodnocení:
(5 b. / 23 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Šimková
A zase jsem od přírody v realitě., ale je to fakt.
Soňa Prachfeldová
Ano, je to tak. Myslím, že mladí s dětmi a prací, to tak neprožívají jako my, kteří jen kroutí hlavou, nad pokleslostí, strašením, vyhrožováním. Příroda je mocný lék, ale účty za nás nezaplatí.
Hana Šimková
Pane Zelenko, cítím s vámi. Mám úplně stejné pocity a někdy mám dojem, že už se nedá na nic těšit, že nic hezkého neexistuje. Pak jako Vy, vezmu pejska , dívám se na krásnou barevnou podzimní přírodu a vím, že ta příroda potěší vždy. Sice až do té doby než i tu začne nějaký blbec likvidovat
Eva Mužíková
Mně se zatím problémům "Těhotné doby" daří uniknout. Snad i proto, že většinu času trávím procházkami v přírodě v doprovodu pejska. Kéž by to tak vydrželo i nadále.
Anna Potůčková
Honzo, s tímto Tvým článkem se zcela ztotožnuji. Pokud můžu, mám čas a chut tak procházka do přírody jistí to, že přijdu na jiné pozitivní myšlenky a trable nechávám doma za dveřmi. Až se vrátím vím, že je najdu tam, kde jsem je nechala. Přesto se snažím brát všechno tak jak to jde, nemyslet na špatnou budoucnost a žít přítomností, která dává naději, že "třeba" bude lépe.
Alena Velková
Ano, novináři mají žně už dlouho...masírovali nás s kovidem dnes a denně dva roky a teď zas jedou válku, energie atd. ...to neznamená, že zpochybňuji nebezpečí kovidu i války, ale myslím, že někdy až moc straší lidi.
Jitka Hašková
Výborně. Také si to myslím, jenom nemám toho pejska, se kterým bych šla ven.
Zuzana Pivcová
Stále si říkám, že si těch katastrofických zpráv nebudu vůbec všímat, ale některý den mě to pěkně semele. Stačí nějaký malý spouštěč a už se vezu. Teď také půjdu ven, je krásně, slunečno a teplo. Proč se vlastně máme nechávat strašit válečnými rozpočty a jadernými hrozbami? Díky, Jendo.
Miloslava Richterová
Pěkné a trefné, těžko se člověk soustředí, sílu dodává příroda a práce, ale ne na dlouho. Možná přídavné jméno v nadpise bych změnila. Toto adjektivum spojuji s něčí novým a krásným, obávám se, že u podstatného jména, které po něm následuje, tomu tak není.
Alena Švancarová
Perfektní úvaha s rozumným koncem.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.