Britney a naslouchadlo
FOTO: Jan Zelenka

Britney a naslouchadlo

7. 11. 2022

Já i moje malá šeltie Britney nemáme rádi kravál. Když někdo nad námi zapne příklepovou vrtačku, Britney se na mne podívá, pak se zvedne a zaleze pod stůl. Tam se cítí v bezpečí. Celý panelák se otřásá a já mám většinou po psaní. Britney je na tom daleko hůře. Na rozdíl ode mne totiž perfektně slyší. Já při větším kraválu mohu ovšem vyndat sluchadlo a jsem dál v pohodě.

V pražském paneláku bydleli nad námi mladí manželé a každý večer, pravidelně, bylo slyšet rytmické vrzání postele. Většinou jsem nezáviděl. Jsem člověk přející. Ale po létech jsem došel přece jen k názoru, že být nahluchlý může být občas i výhodou. Zejména v paneláku. Nemusím totiž, v tomto pozdním věku, už nikomu závidět.

Můj příběh
Autor: Jan Zelenka
Hodnocení:
(5.1 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Jendo z Tvých slov o Britney vždy vnímám jak moc máš tu Tvoji parťačku rád. Hezké čtení.
Jana Šenbergerová
Pejska jsme měli kdysi dávno, ale nemám s nimi moc vlastních zkušeností. Je dobré, že se máte, tak se spolu mějte ještě dlouho co nejlépe. Se sousedy je to jiné. V současnosti podobné, jak o tom píše Zdenka. To by se mi občas trochu hluchoty hodilo.
Zdenka Jírová
Bydlím ve starším paneláku , který má 7 pater a mnoho bytů. 6ijpřistěhovala jsem se sem před 15 lety. Na každém patře jsoeu4 byty, Panelák byl postaven v roce 1960 a některé partje tam ještě bydí. Jsou to už staroušci, tak jich již za tu dobu, co tu bydlí řada zemřela a místo mích se přistěhovali noví nájemníci, většinou mladí s dětmi, Každý si vnitřní prostory musí opravit sám, družstvo se stará jen o kabát domu a inženýrské sítě. Takže každý si svůj nový byt musí zmodernizovat sám, Letos to několik nových vzalo "z gruntu", tzn probourávaly stěny, stavěli nové, vyměńovali podlahy, dlaždičkovali koupelny. Proč to píši : Všechny popisované akce se delaly pomocí nejrůznějších vrtaček sbíječek , kladiv a bruse. které všechny jsou velmi neoříjemně hlučné. To se dělo každý den od jara až doteď. Pokud to šlo, raději jsem z bytu odcházelo, protože to bylo neúnosné.
Soňa Prachfeldová
Člověk a jeho pes, je to věčná symbióza. Přítel pejsek nevyčítám, nenadavá, jen bezmezně miluje svého páníčka a chce být pořád s ním. Proto se říká o někom naprosto oddaném, že je věrný jako pes.
Jan Zelenka
Hanko, ty jsi to ocenila správně. Dědek s babkou si užívají. Ale hlavně proto, že už více, než rok jí dávám na venčení košík, aby nic nesežrala. Když ho neměla, každou chvíli jsem s ní musel na veterinu, protože venku sežrala kde co. Stálo mne to desítky tisíc. Teď je klid. Má dietu a je spokojená. A večer je představení s nakrájenou tyčinkou. Teď spí vedle mne u počítače.
Miloslava Richterová
Z úvodní fotky je vidět, že spokojená je, hezky se usmívá :-)
Hana Polednová
Dědeček s babičkou si užívají a to je dobře. Ať vám to Jendo vydrží co nejdéle.
Jan Zelenka
Milé dámy, děkuji vám všem za ohlasy. Britney je moje zlato a dělám vše pro to, aby byla spokojená.
Hana Rypáčková
Je prima společnice.Ať vám to ještě vydrží.
Zuzana Pivcová
Také nesnáším hluk, naprosto mě vykolejí. Kočky mají strach, nejvíc z dělbuchů. V paneláku jsem zažila nejrůznější zvuky a hluky. Tady v Týně je dobře, i když ve dne tudy jezdí kamiony do cihelny. Britney pozdravuji, jste dobře secvičená dvojka.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.