Čepice? Baret? Ženy se jich často bojí. Škoda, jsou zábavné
Ilustrační foto: Pexels

Čepice? Baret? Ženy se jich často bojí. Škoda, jsou zábavné

28. 11. 2022

Baret, čepice, klobouček ve výrazné, zářivé barvě. Jak málo jich v ulicích vidíme. Přitom jde o doplněk, který může z ženy v obyčejném černém kabátě udělat nepřehlédnutelnou bytost. Většina jich však nepřehlédnutelná být nechce. Bohužel.

Čepice? Maximálně, když je zima, sněží, fouká. Nezáleží na tom jaká je, hlavně, ať je v ní teplo. Nejde přece o módní doplněk, ale věc ryze praktickou. Tak uvažuje většina Češek.

Stačí se ale rozhlédnout v ulicích zahraničních metropolí. V nich uvidíme mnohem více dam různého věku, které mají na hlavě cosi, co by se dalo nazvat zbytečností. Baret, lehkou čepici, klobouček, zajímavě uvázaný šátek. Jen tak pro radost, cílem není chránit se před zimou či větrem. Nosí je i ve dnech, kdy vlastně moc zima není, nefouká, nesněží. Jistě, je to zbytečnost. Nebo není? Jak pro koho.

Taková čepička či baretek však hodně vypoví o rozpoložení jeho nositelky. Jestli má právě náladu na zábavu, jestli je hravá, jestli se nebojí trošku vybočit z davu. Protože v českých ulicích hlava v žlutém či růžovém baretu vybočením z davu rozhodně je.

Ale proč to někdy neudělat? Jen tak pro legraci? Tady je malá inspirace.

 

1.png

2.png

 

 

 

Inspirace pro ženy móda
Hodnocení:
(4.5 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Braunová
Moc Vám to sluší.Barevné oblečení a doplňky moc používat neumím a v zimě vypadám jako šedá myška.V létě barvičky jsou trochu lepší.
Martin Vrba
Já mám rád jakékoli oblečení u žen, které o nich něco prozradí (přesně jak píše autorka článku) a čím je nápadnější, tím je pro mne i nositelka přitažlivější. Říká mi tím: "Jsem taky pro jakoukoli změnu, dnes jsem liška na lovu a zítra třeba jen ukňouraná micinka a chci si s tebou jen hrát, ale mám i drápky, tak pozor." Nebo: "Když jdu ulicemi v šedivém davu, tak jsem ráda, když mi věnuješ trochu pohledu a úsměvu - oplatím ti stejně."
Jan Zelenka
Proč ne barety. Důležitější jek čemu je nosit. Určitě ne k takovému strakatému oblečení. Vypadá to hrozně.
Marie Ženatová
Čepici si nasazuji až je větší zima. Ale zajímavě uvázané šátky a šály nosím velmi často. Dokonce se mne občas někdo zeptá, jak to vlastně váži - tak to ihned názorně předvádím ☺ ♥
Marie Faldynová
Jsem ráda, že se momentálně nosí všechno: barety, čepice, klobouky, šály, jen si vybrat. Mám čepice i klobouky, už jsem si je připravila na zimní sezonu.
Helena Přibilová
V chladném období roku se bez čepic neobejdu. Mám je v různých barvách, některé vlastnoručně vyrobené. Barety jsem dosud nevyzkoušela, ale je to zajímavá inspirace.
Eliška Murasová
Čepice pouze jako nutnost, když to jen trochu jde, tak čelenku, nebo nic. S barety nemám žádnou zkušenost. Ten károvaný kabát bych brala!!
Irena Mertová
Dlouho jsem nenosila na hlavě nic, ale s věkem se přidal zánět dutin, tak mám spoustu zimních čepic. Dnes jsem si jakousi hučku objednala ve slevě na bonprixu, tak jsem zvědava. :-)
Hana Rypáčková
Líbí se mi první obrázek, ovšem nejdůležitější detail je ten had. Tak to nemusím. Na druhém kostkovaný kabát pro vysokou postavu, ale bez toho zřejmě oblíbeného baretu... Nosím čelenku, čepice , ale nejraději mám na kabátě kapuci. Ta to vždy jistí...
Jarmila Komberec Jakubcová
Jak v zimě tak v létě nenosím žádné pokrývky hlavy. Když jdu v zimě na NW hole vezmu si čelenku. A to je maximum. Pak ještě kapucku. Mám kulicha tříbarevného a ten si netroufám vzít, aby mně někdo neoznačil za švába, trolla či dezoláta a nebo jsem neskončila v cele předběžného zadržení. Baret bych nenosila i kdyby mi měla hlava omrznout.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.