Central park, den poté
Všechny fotografie: Irena Mertová

Central park, den poté

3. 1. 2023

Jako každý rok, vyrazila jsem 1. 1. 2023 na novoroční procházku do stodůleckého parku.

S foťákem, i když oblačný den a seschlá tráva žádné skvělé fotky neslibovaly. Ale nakonec jsem stejně fotila – pozůstatky ze Silvestra. Foto přikládám, bez komentáře. Obešla jsem rybník, vodní ptáci se na něj už vrátili, i když kachen je méně a racci méně povykují. Sýkorky poskakují ve větvích. Bude zima bude mráz, kam se ptáčku kam schováš? Kam jste se všichni schovali, když vám v noci nejmoudřejší tvor na planetě předváděl, jak se umí radovat, oslavovat, upustit páru? Nikdo neodpovídá, ani ten kulhavý racek, který se nechal vyfotit u rybníka docela zblízka…

Zatím co dopisuji článeček, venku už zase znějí petardy. Ještě nějaké zásoby zřejmě doma zbyly…

Tak vzhůru do nového roku!

Hodnocení:
(5 b. / 22 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Irčo, dobrý článek.
Blanka Lazarová
Ach jo, co na to říct. Snad jen to, že je to smutné a bohužel ne ojedinělé.
Zuzana Pivcová
Řekla bych: No jo, Praha. Jenže zde v jihočeském Týně bylo o silvestrovské noci dost hrozně. Petardy už zvečera a o půlnoci ohňostroje ze všech stran provázené třaskavým hlukem nepřetržitě asi půl hodiny. Kocour Walda strávil noc pod postelí a kočka Babeta za skříní.
Miloslava Richterová
Lidé jsou bohužel jako pomateni, bouchaji i přes zákaz klidně v KRNAPu, chudáci zvířata.
Jan Zelenka
Je to neveselý pohled. Ale i u nás na sídlišti je to podobné. Zbytky petard, na zemi pohozené plechovky od koly. Paní Caklová má pravdu, že vše začíná v rodině. My senioři už žijeme v jiném světě.
Jitka Caklová
Žabakor byl kdysi jedno velké hnízdiště racků, ale jen do té doby než postavili dálnici. Kde se stala chyba? Cestou přes dálnici, která krajinu mou protíná, kde nedaleký Žabakor, také tiše vzpomíná…. Dřív létala sem hejna racků, když od Krkonoš vítr vál a jejich hlasitý křik každé jaro, ozvěnou od Příhrazských skal, do širého kraje i do všech koutů zazníval. Z moji básně: https://www.i60.cz/clanek/detail/21266/muj-rodny-kraj-me-vyznani
Jitka Caklová
Kdo pak asi v životě šel, těm co takto slaví, příkladem, že si po sobě neumí uklidit. Po nás máma ani po jídle nesklízela se stolu nádobí. Všechno začíná v rodině, proto nikoho nesoudím ani nekritizuji.
Dana Puchalská
Ano. Smutná fotodokumentace.
Marie Měchurová
Jak já ty petardy a ohňostroje nesnáším!! U nás po Silvestru ptáci zmizí. Teď jsem slyšela v rádiu, že probíhá zrovna sčítání ptactva.
Daniela Řeřichová
Ach jo, smutná fotodokumentace.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 22. týden

Dáte si i tento týden kvíz? Bude na téma: "hmyz"