Central park, den poté
Všechny fotografie: Irena Mertová

Central park, den poté

3. 1. 2023

Jako každý rok, vyrazila jsem 1. 1. 2023 na novoroční procházku do stodůleckého parku.

S foťákem, i když oblačný den a seschlá tráva žádné skvělé fotky neslibovaly. Ale nakonec jsem stejně fotila – pozůstatky ze Silvestra. Foto přikládám, bez komentáře. Obešla jsem rybník, vodní ptáci se na něj už vrátili, i když kachen je méně a racci méně povykují. Sýkorky poskakují ve větvích. Bude zima bude mráz, kam se ptáčku kam schováš? Kam jste se všichni schovali, když vám v noci nejmoudřejší tvor na planetě předváděl, jak se umí radovat, oslavovat, upustit páru? Nikdo neodpovídá, ani ten kulhavý racek, který se nechal vyfotit u rybníka docela zblízka…

Zatím co dopisuji článeček, venku už zase znějí petardy. Ještě nějaké zásoby zřejmě doma zbyly…

Tak vzhůru do nového roku!

Hodnocení:
(5 b. / 22 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Irena Mertová
Martino, v našem parku je to také zakázáno. Ale chtěla bych vidět toho policajta nebo koho, kdo by se tam odvážil zákaz vymáhat...
Martina Růžičková
Ireno, smutné svědectví. Bydlíme v zóně, kde byly petardy a rachejtle zakázány. S petardami to letos přes den šlo. Ale kolem desáté večerní to začalo - zákaz nezákaz. A o půlnoci vyvrcholilo. Ráno to vypadalo podobně jako na tvých fotkách.
Hana Polednová
Ireno, hezká novoroční procházka a přeji další hezké procházky, které už nebudou rušit silvestrovské pozůstatky.
Irena Mertová
Děkuji za vaši odezvu :-) .
Naděžda Špásová
PS. těch hvězdiček má být ******, sorry.
Naděžda Špásová
Ireno, napsala jsi to moc dobře, vždycky, když v přírodě na takový bordel narazím, mrzí mě, že nemá nožičky a ručičky, že by tomu dotyčnému hned jednu vrazil a uštědřil mu kopanec do zadní části těla. Fotky jsou hezké.
Marcela Pivcová
Lidé jsou bohužel nepoučitelní a dokud bude takovýto "zdroj zábavy" dostupný, najdou se vždy ti, kteří se musí před těmi, kteří nesouhlasí, kárají a dokonce vydávají omezující nařízení, zviditelňovat tím, co si všechno mohou dovolit.
Soňa Prachfeldová
Lidé jsou při hromadných veřejných oslavách jako smyslů zbavení. Kolektivní anonymita, alkohol. V Německu docházelo i ke zranění policistů, jak po nich házeli zapálenou pyrotechniku. My měli zvířátka doma a přesto byli vystresovaní.
Jitka Hašková
Ireno, ty sis tam musela užít. Já to sledovala zdálky z okna, jak to tam v tvém okolí bouchalo od setmění asi až do jedné do rána. V minulých letech většinou končili až ve dvě. Pozorovala jsem z Barrandova, přes Radlice, Jinonice, Butovice, Stodůlky až do Řep. pěkná řachanda. U Václaváku v ulici Ve Smečkách vysklili 30 oken.
Jana Šenbergerová
Odvrácená strana civilizace. Letos poprvé jsme po Silvestru neviděli venku žádný nepořádek po petardách. Ohňostroje byly umírněné, skončily kolem jedné v noci a byl klid. Dobře se nám spalo. Zvířatům určitě i to "málo" stačilo. Snad bude příště ještě líp.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.