Ten čas vánoční
Foto: archiv autora

Ten čas vánoční

3. 1. 2023

Sedím u osvětlené obrazovky počítače, na které je otevřený jakýsi můj nedokončený text. Najednou ale cítím, že obrazovku vůbec nevnímám a že se dívám skrze ni do velké dálky na léta, která prošla. Vidím svou ženu, i Honzíka s Maruškou. Eva se usmívá a děti rozbalují dychtivě dárky.

V pracovně svítí tři svíce. Jedna za Evu, druhá za Honzíka a ta třetí za všechny mé blízké, kteří už nejsou mezi námi. Těch svící by mělo hořet ale mnoho a mnoho.

Moje pocity jsou všelijaké. Žiji. Vlastně snažím se žít, i když je to někdy těžké. Za sebe ale svíci ještě zapalovat nechci. Ještě žiji. Ještě je čas.

Můj příběh
Autor: Jan Zelenka
Hodnocení:
(4.9 b. / 27 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Polednová
Jendo, každý má nějaký ten smutek a musí se s tím vyrovnat. Ano, právě toto období je pro nás o to smutnější. Takže hlavu vzhůru a koukej nejen do počítače, ale vyhlížej jaro, které už skoro vlastně máme. Není nic lepšího, než si sednout někde na lavičku a dívat se do přírody. Prospěje to duši i očím.
Marie Faldynová
Také mám na koho vzpomínat, už rok nežije moje moc dobrá kamarádka, je to smutné, ale hezkých vzpomínek mám spoustu.
Jan Zelenka
Milé dámy, ještě jednou vám moc děkuji za příznivé komentáře.
Eva Mužíková
Jendo Ty máš dar vypsat své pocity tak, že jim rozumím. Se zapalovaním své svíčky i já ráda počkàm, život přece i přes to že " jedeme" nahoru i dolů, stále stojí za to nevzdávat se.
Soňa Prachfeldová
Honzíku, život si takhle s námi hraje. Možná i my jsme mu trochu zamotali hlavu. Tomu našemu. Svíčkou vyjadřujeme svoje vzpomínky na naše milé, svíčkou si útulníme večer a tvoje životní svíce ať hoří ještě dlouho. Tak dlouho, dokud tu máš být. A my budeme rádi s tebou. ♥
Ludmila Černá
Honzo, chtěla jsem ti sem něco napsat, ale nějak mi to nejde. Já zapaluju svíčku jednu velkou, ať dobře svíti na cestu. Všem. Nám žijícím i těm, co odešli.
Jana Jurečková
Máte pravdu, Vánoce jsou také tichá vzpomínka na naše blízké, kteří už nejsou mezi námi. Já letos vzpomněla i na pána z naší ulice, který zemřel předloni dva dny před Štědrým dnem.
Naděžda Špásová
Jendo, i smutek je součástí našeho života, přeji ti, aby ho bylo co nejméně. :-)
Alena Velková
Na zapalování vlastní svíčky zapomeňte...máte před sebou spoustu práce...musíte toho ještě spoustu napsat...přeji hodně zdraví a vnitřní pohodu!
Margita Melegova
Vanocni cas prinasi i smutne vzpominky, takovy je zivot, ale pred Vami se otevrel dalsi nepopsany rok, nemoc ustupuje, Britney ceka na prochazky, preji at s tou svoji partackou si uzijete jeste mnoho dalsich let.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.