Přijmutí reality
FOTO: autor

Přijmutí reality

12. 1. 2023

Mám hezkého syna (viz foto). Kolik žen by rádo spočinulo v jeho náruči. On na život v páru rezignoval, nikoho nemá a nikoho nehledá. Zafixoval se na svou dceru, kterou má z nevydařeného vztahu. Je jeho střed vesmíru.

To je sice pěkné, ale život mu protéká mezi prsty. S matkou mají dceru ve střídavé péči. Jeden týden ji má on a druhý ona. Já pro tento způsob života určený pro dítě, který vymysleli právníci, nejsem nadšený. Dětští psychologové to také nedoporučují. Kde má vnučka vlastně domov? Sbalí si panenky a znovu do jiného prostředí. Dítě má mít podle mě jeden domov. Je to přístav bezpečí a ne pendlovat. Syn zanevřel na ženy a žije život starého chlapa.

Mám jinou povahu, takže bych to řešil jinak. Já vím, řekněte, je to jeho život. Jenže jsem pořád jeho otec a mé srdce pláče…

Hodnocení:
(5.2 b. / 25 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jindřich Berka
Paní Řezáčová, také to můj rozum nebere, kromě patologických jevů jako je alkohol, opakovaná nevěra, neschopnost zabezpečit rodinu, různé závislosti to jsou většinou jako příčina rozvodu dle mě prkotiny. Stále se to opakuje, každý si myslí, že ten nový je ten pravý, vyřeší jeho problémy a budou se do smrti jen milovat. Potom se nedivím, že se rozvádí i po druhé, po třetí... Život je o něčem jiném. O empatii, o pohodě, každý musí mít ze vztahu pozitivní pocit, u žen je to i vůni, o vzhlížení. Jindra
Margita Melegova
Kopance, ktere ustedri osud boli nejvic ty, kteri je nezavinili, cas rany hoji ale nedaji se zapomenout.
Hana Řezáčová
Já pořád nechápu, proč se tolik manželství rozpadá, přece není většina lidí alkoholiků, nezodpovědných jedinců, psychicky narušených osob a tak pod. ... Proč neudrží vztah normální lidé, když mají děti? A když neudrží, rozjedou se, proč to dětem ještě komplikují? Je to chyba naší generace, něco jsme jim nepředali nebo předali špatně?
Zuzana Pivcová
Neumím si to představit a mimoděk jsem si vybavila tu tragickou událost z Krkonoš.
Jindřich Berka
Ta na obrázku 9 let a ještě mám dvojčata. Dvanáct let. Holky. Je to něco podobného. Druhý syn z rodiny odešel...
Jitka Caklová
I moje vnoučata přišla o úplnou rodinu. Dcera se musela po nabytí právní moci rozsudku do čtrnácti dnů vystěhovat ze SJM do podnájmu a i to co ji náleželo, krom osobních věcí, nechala na místě, aby dětem nenabourala prostředí, ve kterém do rozvodu žila. Také mi rvalo srdce, když vnoučata prosila, aby mohla vidět mámu častěji, než určil soud. Dnes jsou vnoučata dospělá a nevím zda čas zahojí rány, které byly dětem způsobeny, ať už rozhodnutím soudu, nebo neochotou rodičů domluvit se. Je to někdy hodně těžké, naučit se žít s tím, co si člověk s příchodem na Svět sebou přinesl ♥
Jana Šenbergerová
Moc dobře vám rozumím. I moje vnoučata přišla o úplnou rodinu. Také mi rvalo srdce, když osmiletá vnučka prosila maminku, aby nemusela za tátou. Byla jsem z toho hodně smutná, ale naštěstí jsem se k stáru naučila přijímat realitu a nedělat si iluze. Každý žijeme jen to, co jsme si, ať už vědomě, nebo nevědomě, vybrali. A výběr se řídí tím, co pro svůj duchovní rozvoj potřebujeme. Láska všem prospěje, ale závislost na čemkoli nebo komkoliv moc ne. To, že se tím budete trápit neprospěje ani vám, ani vašim blízkým. Moc vám přeji, ať je líp, až se vaše i synovo srdce vypláče.
Jana Jurečková
Také se mi nelíbí střídavá péče. Dítě má zůstat na jednom místě a ne svůj domov měnit. Váš syn si určitě časem někoho najde. Moc mu to přeji.
Marie Faldynová
Čím dál víc dětí nepozná normálně fungující rodinu a pak má problémy s vlastními vztahy. Kamarádka také sleduje problémy svého dospělého syna - ale žít za něj nemůže. Ani já nesouhlasím se střídavou péčí. Také já přeji šťastný konec všem účastníkům..
Elena Valeriánová
Pane Jindřichu, kolik má Vaše vnučka let?

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 23. týden

Máte rádi kávu? Pijete ji denně? A co o ní víte? To odhalí kvíz tohoto týdne.