Šíleně barevné svetry jsou v módě. Trendem je využít každý zbytek vlny
Ilustrační foto: Pixabay a Pexels

Šíleně barevné svetry jsou v módě. Trendem je využít každý zbytek vlny

24. 2. 2023

Někdo může nad zpracováváním přebytků ohrnovat nos, jiný zajásá nad každým kouskem vlny. Současný trend spočívající v omezování plýtvání všeho druhu se promítá i v módní průmyslu.

Znalci módy si raději nechají uplést takzvaně zbytkový svetr, než aby utráceli za nekvalitní hadříky v obchodních řetězcích.

Umění plést je ceněno čím dál více. Média přinášejí příběhy žen, které opustily zaměstnání a zkoušejí se uživit pletením. Pro mnohé se z toho stal slušně vynášející byznys. Pokud totiž dovedou zručnost spojit s fantazií, vkusem a schopností dát o sobě vědět, mají úspěch. A protože kvalitní vlna je drahá, trendem se stalo využít každé klubíčko na maximum.

K tomu už je třeba hodně uměleckého myšlení, ovšem výsledky bývají pozoruhodné a nepřehlédnutelné. Někomu mohou připadat jako příliš velká divočina, ale pravdou je, že jeden takový huňatý mnohobarevný chlupáč v šatníku nikdy neuškodí. A pokud si na něj nějaká starší dáma netroufá pro sebe, měla by vědět, že vnučka by nad ním pravděpodobně zajásala.

Právě v takových svetrech se nyní často objevují hvězdičky, které mladé dívky považují za své idoly. Zkrátka, barevné divoké proužkované zbytkové svetry jsou v módě. Tak tady je malá inspirace.

 

1.png

2.png

 

 

 

Inspirace pro ženy móda
Hodnocení:
(4.8 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Švancarová
Mě se ty barevné svetry líbí a když umí pletařka dobře sladit barvy je to malé,umělecké dílo.
Hana Polednová
Tyto modely mi připomněly, jak jsem také zpracovávala hodně zbylých klubíček jak na pletení, tak i háčkování. Dceři jsem uháčkovala delší svetr snad z 10 barev, které spolu ladily a byly cikcak bez pravidelných vzorů. Pletla jsem i manželovi svetry. Ale jak všichni dobře víme, pletení není vhodné pro ty, které trpí na bolesti páteře. A kdo je dnes nemá? Takže dnes už jen tak čelenku a šálu a raději chodit na procházky.
Helena Přibilová
Při pletení jsem vždy ráda využívala zbytků přízí, z nichž se daly vytvořit zajímavé vzory.
Alena Gebauerová
Mne se docela libi
Hana Rypáčková
Takové jsem pletla dětem, jak rostly a říkaly jim vajíčkový . Bylo jim to tenkrát jedno, krajíc chleba do ruky a hlavně vypadnout ven. Ještě mám na chatě strakaté ponožky. Dokonce melír.Všechno se zužitkovalo..
Marcela Pivcová
V první módní vlně vícebarevných svetrů a zbytkových svetrů jsem před léty takových několik měla. Když vyšly z módy, ropárala jsem je a zbytky vlny využila na jiné práce, třeba i s dětmi ve škole. Nějaké zbytky vlny mi ještě dodnes zůstaly. Takže s vidinou opět moderního a použitelného svetru se pustím do práce.
Irena Mertová
Kdysi jsem takové sama pletla. Dnes svetry nenosím.
Věra Halátová
Od svých 15 let si svetr nebo vestu pletu podle svých představ a sama. Bez ohledu na to, co se píše o tom, co je nebo není módní. Nepletla jsem téměř 15 let. Začala jsem loni v prosinci, protože jsem dočasně imobilní. Pletení je sice módní, ale před 15 lety jsem toho musela nechat - artroza kořenů palců ruky. Teď, když jsem zase začala, tak mi trne zápěstí, vyrobila jsem si tenisový loket a bolesti v pravém rameni. Pletení je sice módní, ale není zdravé. Zjistila jsem, ale, že pletení a háčkování se věnuje spousta žen, nejen těch 60+, ale mladších a mladých. Dokonce i někteří mladí muži si dokáží uháčkovat nebo uplést čepice a šály. Ručně pletené věci jsou pěkné. Pěkné jsou i ty pestrobarevné výrobky. Je třeba myslet na to, jak bych v tom vypadal/a. Pletenina na objemném těle vypadá ještě objemněji a pletenina se vzorkem jako papoušek rozšiřuje a zviditelňuje postavu mnohem více.
Miloslava Richterová
Tyhle svetry se pletly vždycky, líbí se mi, pletu, tedy pletla jsem, dokonce byl synovi ze školní šatny svetr ukraden, ale motivována ukázkami klubíčka v krabici zase vyhledám :-)
Jana Kollinová
Doplnila bych fotografie o opletenou rodinu z filmu Vrchní, prchni! Slušelo jim to obdobně jako modelce na obr. č. 2.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.