Písek a slunečný den
Všechny fotografie: Jitka Mošovská

Písek a slunečný den

9. 3. 2023

Vydala jsem se do města, se záměrem zajít do spořitelny zaplatit roční platbu za internet a využít poukaz do restaurace.

Bylo krásně slunečné odpoledne, tak jsem vyrazila kolem řeky Otavy. Již vidím vdáli nejstarší kamenný most v ČR. Vzpoměla jsem si, jak v jedné televizní soutěži byla otázka - Kolik oblouků má tento most? Tak zkouším záběr, aby se mi podařilo vyfotit celý. Most je pouze pro chodce, procházím a potkávám další nadšence focení. Na druhém konci mostu roste "Strom hrdina", který je svázán pásy, protože se naklání na most. V roce 2002 při povodních tento most byl zaplaven, jenom kříž a některé sochy byly vidět z leteckého pohledu. Po zdařilé opravě se můžeme zase kochat z jeho historie.

Zacházím do restaurace a domlouvám výběr jídel na poukaz. Dávám si "Kozla" a pečená žebra.

Dále pokračuji přes Velké náměstí, kde pozoruji nově natřené barokní domy až na Alšovo náměstí, kde je knihovna z roku 1814, poliklinika s grafity a hlavně Mariánský morový sloup. Nyní zjišťuji, že Pana Marie na konci sloupu, která byla loni pozlacena, je pryč. Porovnávám doma na počítači a záhada je pro mne nevyjasněna.

Při další procházce snad vše bude, jako dříve, těším se.

 

 

 

města a obce Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 21 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Měchurová
Jitko, moc se mi virtuální procházka Pískem líbila...
Jan Zelenka
Písek je moje srdeční záležitost. Ve videích mám film Písek, perla na řece Otavě.
Soňa Prachfeldová
Jitko prošla jsem se s tebou moc ráda, Písek je krásné město.
Hana Polednová
V Písku jsem byla, je to moc hezké město. Pěkný článek s fotkami.
Blanka Lazarová
Pěkná procházka i fotky. Díky. :-)
Alena Velková
Krásné fotky, plné slunce.
Jitka Hašková
Díky za hezkou procházku Pískem.
Helena Přibilová
Děkuji za připomínku tohoto krásného historického města, jehož návštěvu bych si chtěla někdy zopakovat.
Marie Seitlová
Jitko, děkuji za procházku Pískem. Most znám, jednou jsme se tam stavovali cestou do Blatné, do města již nebyl čas. Snad někdy.
Jan Zelenka
10. 7. 2019 jsem vkládal článek Písecká zastavení i s fotkami. Chtěl jsem se tam dokonce i přestěhovat.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.