Odpočinkový den se vzpomínáním
Foto s Romanem Pastorkem fotil jeden člen štábu.

Odpočinkový den se vzpomínáním

1. 4. 2023

Operaci kolene jsem zvládla, rehabilitaci také a do začátku sezóny mi zbývá už jen pár dní. Když jsem se dověděla, že Roman Pastorek z Radia Čas, kde pravidelně dodávám na zahájení a zakončení sezóny zmrzlinu, bude mít natáčecí týden v ČT soutěž Bludiště, dohodla jsem si návštěvu natáčení. Máme společného trochu více než jen zmrzlinu a Rádio Čas. Loni jsme slavili oba výročí, Roman Pastorek natáčí Bludiště už 25 let a já prodej zmrzliny 10 let. S mými dětmi jsme Bludiště sledovali dost často a nikdy nás nenapadlo, že se to natáčí po kouskách a na přeskáčku a teprve ve střižně to všechno dostává ten správný šmrnc.

Protože byla polední pauza a střídali se soutěžící, měli jsme čas a tak mě Roman provedl po natáčecím studiu. Všude spousta kabelů, světel, různé zástěny, kamery…

Roman mě zavedl k přenosovému vozu, kde se vše stříhá, zvučí a dává dohromady. Tolik počítačů, monitorů a různých přístrojů, že se až divím, jak se v tom může někdo vyznat. Vím, že jsou to odborníci a vyznat se v tom musí, ale pro mě laika je to až neuvěřitelné, prostě veliká záhada. Jsou to takové zvětšené autobusy, které vyjíždějí natáčet i do terénu a tam se ještě dají zvětšit. Přenosové vozy mají dva, v jednom se dává vše dohromady a ve druhém jsou samé kabely které potřebují při přenosech ve vzdálených místech. Tam jsem se ani nebyla podívat, protože to by asi nebylo nic zajímavého.

Viděla jsem, jak se taková soutěž natáčí, většinou se soutěžící měli možnost připravit a vyzkoušet si laserovou překážku.  Pokud při zkoušce padlo nějaké rozhodnutí, výběr otázky, nikoli odpovědi, tak při natáčení musel výběr zůstat. Tam se nesmělo nic měnit. Odpovědi na otázky se točily naostro. Něco, mimo odpovědí, se muselo točit několikrát, režisér chtěl víc radosti z vítězství, větší fandění diváků nebo občasné přebrepty Romana.

Tentokrát nemám snímky ze samotného natáčení, protože diváci mohli být pouze spolužáci a učitelé. Já seděla za zástěnou a sledovala to pouze na monitoru režiséra. I když u některých zkoušek jsem mohla být, ale nechtěla jsem se tam motat, protože i u toho byly v provozu osvětlovači a kameramani. Tak aspoň pár snímku ze studia. Tam kde jsem já, fotil Roman Pastorek.

Snad se vám to aspoň trochu bude líbit.

Režisér Jindřich Procházka i všichni lidí ze štábu, byli velice příjemní a milí a tak bych jim i touto cestou chtěla moc poděkovat za ochotu i vstřícnost, včetně Romana Pastorka, který byl úžasný a snažil se mi vše vysvětlit. 

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 24 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Potůčková
Danko já Tě hodně obdivuji pro Tvou vitalitu a aktivitu všeho druhu. Ničeho se nebojíš a do všeho jdeš lidově řečeno s vervou. Přeji Ti aby tě síly neopouštěly a přeji Ti spoustu zdraví, snů a přání která si ještě splníš.
Hana Rypáčková
Dano, to bylo jistě zajímavé...Pořad sice neznám, ale fandím ti..
Alena Švancarová
Danuš,sluší Vám to na fotce,myslela jsem,že mladík je nějaký Tvůj z rodiny,vnuk,připadá mi,že je Ti podobný a docela dost.
Jan Zelenka
Jste děsně aktivní žena. Tak ať se vám ve všem daří!!
Zuzana Pivcová
Danko, jsi podnikavá, v tom Ti fandím.
Marie Seitlová
Danko super, fotky i článek. Díky, že jsi se s námi o zážitek podělila.
Marie Měchurová
Danko, jsi neskutečná!! Jsem ráda, že jsem Tě poznala.
Danuše Onderková
Omlouvám se za otazníky, měli to být smajlíci. To je tím mobilem. Diky všem :-)
Soňa Prachfeldová
Danko jsi úžasně akční ve všem co děláš a čeho se účastníš. Jsi prostě fajn baba, máma, babička , kamarádka, zmrzlinářka, cukrářka, parašutistka, ty snad umíš všechno.♥♥♥
Naděžda Špásová
Danko, jsi fakt dobrá, kam ty se všude nedostaneš. Filmové prostředí znám, pracovala jsem po škole na Barrandově.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.