První duben - Apríl
FOTO: Marie Ženatová

První duben - Apríl

2. 4. 2023

Dnes jsem si plánovala odpoledne trochu víc práce na zahrádce, bohužel pršelo a je dost mokro. Takže jsem jen zvládla vytáhnout ven kádě na chytání vody. Vždy do nich dám nějaké polínko - kdyby byl ještě větší mráz, aby mi náhodou nepraskly - nejsou asi ze správného materiálu?

Chvíli sedím vzadu na lavečce a dívám se, jak mi hezky kvete zlatý déšť. Přímo se kochám probouzející se přírodou, která se stále víc a víc zelená a vtom si uvědomuji, že je vlastně 1. duben - aprílový den. Dnešní den je přece zasvěcený všem, kteří chtějí někoho napálit - někdo mu říká "Bláznivý den."

Pravděpodobně si většina z nás vzpomene na dřívější dny 1. dubna, kdy byl napálen někdo blízký svérázným kanadským žertíkem. Ale spíš každý z nás se právě v tento den skutečně stal obětí nějakého "vtípku". Ano, já jsem tak byla před léty napálena synem - skutečně tomu uvěřila a dokonce se o tom vypsala i zde na i60  -  7. dubna 2017 v článku: Veselé velikonoce

Letos mne nikdo naštěstí nenapálil. Blíží se velikonoční dny a já závěrem píši jen několik nepatrně pozměněných slov Tomáše Moruse:

      "Dopřej mi chuť k jídlu a také něco, co bych jed.

       Dej mi zdravé tělo Pane a nauč mne s ním zacházet.

       Dej mi zdravý rozum, ať vidím dobro kolem nás.

       Dej mi mladou duši - ať nenaříká, nereptá,

       dej ať neberu moc vážně své pošetilé malé já.

       Dej mi prosím humor a milost, abych chápala vtip,

       ať mám radost ze života a umím druhé potěšit."

Přeji vám všem ze srdce krásné i pohodové nadcházející velikonoční dny.

 

 

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Ženatová
Díky moc za vaše dobrá slova*
Hana Rypáčková
Hezké Velikonoce.
Zuzana Pivcová
Děkuji, Maruško. Naše maminka byla narozená 1. dubna.
Věra Ježková
Maruško, hezký aprílově neaprílový článek. Přeji ti příjemné prožití Velikonoc a pěkné jaro. :-)
Marie Seitlová
Také vám přeji požehnané Velikonoce, mám ráda jaro, na své zahrádce mi to také krásně kvete. Krásná modlitba.
Daniela Řeřichová
Paní Marie, také přeji požehnané Velikonoce, nejvýznamnější křesťanské svátky. Děkuji za modlitbu TM, je platná již několik století. :-)
Jan Zelenka
Sdílím všechna vaše přání, neboť jsou normálně lidská. Ale k jejich naplnění si musíme pomoci jen my sami.
Miloslava Richterová
Paní Ženatová, potěšil mě Váš článek, děkuji. Také mám dost velký rozkvetlý keř zlatého deště před oknem, kvetou fialky, tulipánky rané, narcisky, barvínek, hyacinty a hlavně meruňky a broskvoně, o ty mám strach. Také přeji hezký čas Velikonoc.
Blanka Lazarová
Marie, děkuji. Tuto modlitbu mám doma stále na očích. Opsala jsem si ji v Kapli sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti. :-)
Alena Velková
Také přeju krásné Velikonoce, snad budeme mít štěstí a užijeme sluníčko :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 21. týden

ŽELEZNICE V ČESKU. To je téma vědomostního kvízu tohoto týdne.