Žít s partnerem naplno nebo jen tehdy, když se mi to hodí
Ilustrační foto: Pexels

Žít s partnerem naplno nebo jen tehdy, když se mi to hodí

22. 4. 2023

Prosím pěkně hned na začátku a na konci to i zdůrazňuji, že je to pouze můj názor. Proč o tom píši? Pozoruji to u svých kamarádů. Žijeme v době, kdy singlů přibývá a manželství řídne.

Člověk by chtěl zažívat jen příjemné věci a ty, které nás netěší, vytěsnit nebo se jim vyhnout. To je u lidí přirozené. Stane se, že z nějakého důvodu zůstane člověk sám, ale někdo chce partnera jen pro „potěšení“. Žádné závazky, přizpůsobování a odpovědnost. Jako za mlada, když jsme randili. Jen mi dej to příjemné. Starosti, nemoci, problémy? S tím na mě nechoď, to si nech doma. Mám Tě přece pro naplnění volného času, uspokojení svých potřeb, doprovodu do společnosti, na výlety a jiné věci. Odpadne přizpůsobování, kompromis a vše je většinou podle mně. Blbou náladu, to si zvládneš nejlépe sám! Nemusím po někom uklízet, vařím jen pro sebe, když se mi chce, a přece mu nebudu prát jeho nevábné prádlo. Také všechny mé věci jsou na místě. Hřebík si přitluču a pokud chci nějakou drobnou opravu, tak Ti zavolám. Přijde, spraví, přidělá a zase vypadne. Mé tělo by chtělo? Není problém, vytočím, naťukám a v negližé ho přivítám. Chci do divadla, na ples? Opět ho povolám. Schválím jeho ošacení a můžeme vyrazit. „Haló, máš v sobotu čas? Samozřejmě pro mě musí! Mohli bychom někam na kole (koupila jsem si nový sportovní obleček a prý mě sluší)? Tak jsem si užila a teď domů upaluj. Chci mít klid a doma sama pohodu“.

Naopak jsou ženy i muži, já to vidím očima muže, kteří chtějí s tím druhým zažívat nejen to příjemné, co má každý rád, ale i to nepříjemné, co přináší život. Ráno je sice nevrlý, někdy mě vytočí, v noci zase chrápal. Vím, že bych se asi lépe sama vyspala. Lezeš mi na nervy, tak běž s chlapi sportovat, já si s děvčaty pokecám u vína. Hlavně se mi v pořádku vrať.

„Musím o Tebe pečovat, abys mi dlouho vydržel. Vy muži jste choulostivé stvoření, moc nevydržíte a váš kořínek je tuze tenký“! Já přece chci každý den v noci ještě dlouho slyšet tvůj dech, cítit tvou vůni a tvé doteky. Téměř každé ráno spolu snídat a spolu usínat. Nejsem ráda sama. Možná na chvílí. Potom se mi stýská a já ráda tě ve vlasech tolik roků vískám. Na vdovu mám ještě čas. Chlapi važte si žen. Je vědecky dokázáno, že pokud s ní žijete dlouhodobě v domácnosti, tak tu budete o osm roků déle! To přece za to stojí. Proč to někomu vyjde a druhému nikoliv? Protože je pro vás váš partner ten pravý!! Proč?? Milujete ho i s jeho chybami, jste s ním ráda i když po něm uklízíte ponožky a zvedáte na záchodě neustále prkénko!!! Doufám, že jsem singl ženy neurazil. Nekamenujte mě. Vím, že to tak mnohde není, ale i je.

Vycházím ze svých zkušeností, dívám se kolem sebe, pozoruji a někdy je to i bohužel skutečnost. Je to můj názor. Každý to vidí jinak a přál bych si, aby to tak nebylo. Mějte se rádi.

vztahy a sex
Hodnocení:
(4.8 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Caklová
"Taková je dnes doba." To je sice pravda, ale každý žije "dobu" takovou, jakou si ji udělá. Každý by si měl hledět, co má na svém talíři a nepobuřovat tím, co mají na talíři druzí.
Jitka Caklová
Pane Dostale, dobrý. Úzkoprsost není moje parketa, mám raději lidskost. Když někdo káže vodu a pije víno, tak samozřejmě odlišný názor je nepřítel.
Jiří Dostal
:-) Tak dobře, beru to zpět, i střevní průvan amanta může milence rajsky znít a vonět, o prosebném žmuntrání do ouška "Mařenko, prdni, já to rád čuchám", ani nemluvě :-)
Ludmila Černá
Rozumím vám. Co člověk, to názor. Každý má svou zkušenost. Pokud má někdo potřebu druhého napadat jen proto, že má jiný názor, měl by se nad sebou zamyslet. Proč asi?
Jana Jurečková
Pane Berka, znovu jsem si přečetla Váš článek a moc se mi líbí. Taková je dnes doba. Koukla jsem na komentáře a jsem v šoku. Pan Dostál se nepěkně vyjádřil. Nevím, jak si to mohl dovolit...
Jiří Dostal
:-) :-) Pane Berka, vždyť jste to snad ani nepsal vy, v zásadě reaguji na text a dávám velkorysou šanci zkratkou, kdy se nerozepisuji a autor může zdrhnout, ale lépe než vy... :-)
Jana Šenbergerová
Jsme každý jiný, potkali jsme se ve "stáří", já starší a on pesimista každým coulem. Nastěhoval se ke mně, i když nemusel a já mu vnesla do života chaos, zatímco on do mého řád. Jsme spolu "na hromádce" třináctý rok a oba jsme za to vděčni. Do bodoucna nic na tom nehodláme měnit, dokud nás smrt nerozdělí. Tak jsme se rozhodli, ještě než jsme se potkali mimo internet. To je moje zkušenost.
Jindřich Berka
Pane Dostál, když vám to nelíbí, tak mé články nečtěte. Já také vaše nestuduji, nehodnotím ani mě vaše výtvory nezajímají. Asi vás něco trápí, že plivete kolem sebe jed. Já tady někdy sleduji i závist. Myslel jsem si, že čím je člověk starší, tím bude moudřejší. Bohužel ve stáří naše špatné vlastnosti vylézají z děr jako myši. Já se naopak snažím žít pozitivně a lidem přeji. Já vašim cizím slovům rozumím, nemusím si brát slovník, ale obyčejné lidi tím nenadchnete. Přeji vám mnoho zdraví a spokojenosti i když vám nejsem sympatický. Jindra
Jiří Dostal
:-) Hromadou sofismat podložená úvaha je jako vaření zvratků :-)
Jitka Caklová
Lepší mladý vyčůránek, kterému jde jen o jedno, než starý, kterému o to jedno nejde a potřebuje jen poskoka :-) :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.