Za zážitky do Oravské Lesné
Všechny fotografie: Miroslava Paloncyová

Za zážitky do Oravské Lesné

29. 5. 2023

Brzy ráno jsme vyrazili autobusem na Slovensko. Před Oravskou Lesnou jsme vystoupili u rozcestníku Jamy a lesem, mnohdy divokým, pokračovali na Sedlo Demanová. Ze strachu před medvědy, jsme se drželi pohromadě. Nahoře se před námi rozprostřely rozlehlé louky a za nimi vzdálené vrcholky hor.

Poté jsme pokračovali do vlakové stanice Tanečník, kde jsme si koupili jízdenku na vyhlídkovou jízdu vláčkem do Sedla Beskyd, s menším výstupem k rozhledně, a zpět. Zatímco jsme čekali, prošli jsme si tamní zábavný park, podívali se na pávy ve voliéře a prohlédli expozici železnice.

Cesta vláčkem vedla převážně lesem, kde na cestující, hlavně děti, čekalo několik překvapení v podobě pohádkových postaviček. V Sedle Beskyd byla krátká přestávka, kdy jsme si vyšli k dřevěné rozhledně.  Výhledy byly parádní.

Těšili jsme se na cestu vláčkem zpět, jestli v lese na nás nečeká nějaké to strašidlo. Z Tanečníku jsme pokračovali k penzionu Kohútik, kde jsme si dali halušky s brynzou, a pak, k nemilému překvapení, jsme museli vyšlapat sjezdovku až na vrchol Kohútik. Nahoře jsme to vzali s humorem, protože jsme zjistili, že od penzionu vedla nenáročná místní zkratka. A tak jsme se vydali druhou stranou z kopce dolů, do Oravské Lesné.

Už na kraji obce nás vítala hlasitá folklorní hudba z ampliónů a provázela nás celou cestou až dolů, ke kostelu. Někdo z místních měl narozeniny. Naproti kostela Sv. Anny jsme si ještě dali další slovenské speciality, a spokojeni nasedli do našeho autobusu směr Česko. Za námi byl  krásný den. 

cestování Do stovky 2023
Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Jsem ráda, že se alespoň touto cestou seznamuji s krajem, který se mi líbí, ale neznám ho.
Soňa Prachfeldová
Tak to byl moc hezký výlet, parádní fotky to jen dokazují.
Marie Novotná
Moc hezký výlet do míst , které já neznám
Jitka Hašková
Díky za hezký výlet.
Alena Velková
Moc pěkné fotky.
Vladislava Dejmková
Krásný výlet, někdy bych se tam chtěla podívat.
Naděžda Špásová
Podle fotek to byl určitě hezký výlet. Beskydy neznám a asi nepoznám.
Dana Puchalská
To musel být KRÁSNÝ výlet. Beskydy jsou balzám na duši a oči. Mám je moc ráda.
Daniela Řeřichová
Tam muselo být krásně. Díky za sdílení.
Taťana Veselá
Moc hezký výlet zakončený hudbou :)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 21. týden

ŽELEZNICE V ČESKU. To je téma vědomostního kvízu tohoto týdne.