Kdo staví mezi lidmi zdi?
Ilustrační foto: Pixabay

Kdo staví mezi lidmi zdi?

15. 10. 2023

V poslední době se roztrhl pytel s útoky na seniory ve snaze rozdmýchat vášně a nenávist. Na internetu i na seriózních webech se rozšiřují zprávy typu: „Slevyna dopravu jen studentům“, „Důchodcům se přidává a nám, co pracujeme nic“, "Kolik stojí senioři zdravotnický systém“?

Mohl bych pokračovat. Co je to za „zedníky“, co staví tyto zdi především mezi mladými a starými? Znáte přece latinské přísloví: Cui bono? Kdo má z toho prospěch? Česky. O co jde? Přes 30 let jsem působil v regionální politice, tak vím, o čem mluvím.

Podle mě to není žádná má konspirace, ale má analýza. Ano, je za tím manipulace s lidským myšlením. Jedné z mocenských elit vadí, že větší polovina důchodců podporuje určité politické hnutí nebo stranu. Bylo to vidět při volbě prezidenta. Proč? Protože jim uvedené subjekty slibují jistotu. Já jsem v té menšině, ale to neznamená, že schvaluji šíření nenávisti mezi lidmi. Stavění mladých proti starým. Je to hnus v rámci svých cílů rozdmýchávat zášť mezi skupinami. Je to třeba odhalovat, popsat a bojovat proti tomu. Prarodiče přece většinou milují své potomky a oni naopak nás. Kdo intrikuje proti lásce je hajzl.

glosa společnost životní postoj
Hodnocení:
(5.1 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jindřich Berka
Paní Černá, v televizi si to tyto mocenské elity (politici) nedovolí, ale na internetu to dost často v poslední době najdete. Mladé za pomoc chválím. To nejsou lidi, co nás chtějí rozeštvat. Jindra
Ludmila Černá
Zvláštní. Já se s ničím takovým nesetkala. Možná je to tím, že nemám televizi. Spíš se setkávám s opakem, naše město na seniory myslí a ani u mladých lidí se nesetkávám s nějakou antipatií. Mám kamarádku, která je nemocná a občas potřebuje pomoct při cestování. Vždy jí mladí ochotně pomohou. Tak nevím.
Dušan Brabec
... nechte ...
Dušan Brabec
Důchodci nemohou rozhodně za to, že díky slepencové vládě neumětelů se nám tu rozpadá systém zdravotnický, důchodový, hospodářský a jiný a jiný. Ono je snadné vše svádět na předchozí vládu a nic nedělat. A mimochodem vzpomeňte si, jak nám seniorům zdražili jízdné o 100 procent, když ze slevy 75 procent přešli na současných 50 procent. A ušetřili tím ani ne 2 miliardy a jen za zbraně na Ukrajinu jsme již dali všichni, tedy i my senioři, přes 60 miliard Kč. Tak nás důchodce neche v klidu dožít!
Jana Kollinová
Kdo staví mezi lidmi zdi? No přece lidé!
Jarmila Komberec Jakubcová
Kdo rozdmychává vášně a kope příkopy mezi generacemi jsou především sami politici.
Jana Jurečková
Máte pravdu, stačí si zapnout televizi nebo se podívat na internet a mám po náladě.
Miloslava Richterová
Pane Berko, to chce klid, protože nic s tím nenaděláte, bohužel, na někoho se hodit vina musí, tak proč ne rovnou na ty nejslabší, ano téměř denně se najde manipulující článek, ale není nutné to číst..

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.