Čutálisti zapařili. No a co?
Ilustrační foto: Pixabay

Čutálisti zapařili. No a co?

20. 11. 2023

Coufal, Kuchta, Brabec. Fotbalisté, reprezentující Česko, šli před posledním zápasem kvalifikace na Euro zapařit do olomouckého nočního klubu. Ostuda, skandál, průser? Ne. Jen obraz českého fotbalu.

Sportu, který se stal v posledních letech nemravnou šaškárnou. Sportu plném leváren a korupce. Sportu, jehož generálním sponzorem je firma tyjící ze sázek gamblerů. Dvaadvacet primadon na hřišti, stovky násilníků v hledišti...

Je mi upřímně jedno, jestli se čeští fotbalisté dostanou na evropský šampionát nebo ne. Už to dávno nejsou borci, kteří se se lvíčkem na prsou srdnatě rvou o výsledek. Současným "špílmachrům" či spíše jen machrům, je reprezentace země (až na výjimky) ukradená. Mají své jisté miliony z klubů, které je zajistí na celý život. Čest reprezentovat? Na to se tu už dlouho nehraje.

Tři hříšníci byli z repreparty vyřazeni. Teď od nich jistě uslyšíme, jak je ten zkrat mrzí. Vedení českého fotbalu se bude chvíli kát a samo sobě si nalhávat, že český fotbal je v cajku. Panenko skákavá, není. Je to prostředí všehoschopných bafuňářů, kteří si loví ve svých rybníčcích pověstné kapříky. Už od divizí.

Český fotbal si nezaslouží být mezi elitou, dokud se neuzdraví. Olomoučtí flamendři jsou jen malým vředem na prohnilém českém fotbalu. Ale co, je to jen fotbal.

fotbal glosa sport
Hodnocení:
(5 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Kollinová
Pane Berko, domnívám se, že jste nepochopil nosné téma článku. Dle mého názoru zde není ani náznak závisti, je to jen názor autora, který nemá potřebu své sdělení "vyfutrovat" vlastními fotbalovými úspěchy, neúspěchy nebo ambicemi. Mě se líbí jednoznačnost definice problému současného sportu, který není o seniorském vzpomínání na Klabzubovu jedenáctku. Sport je volba a jak ji kdo pojme, je jeho věc, a pokud dosáhne výsledků, kterými je ochotný reprezentovat svoji vlast, je to, tak to vidím já, obdivuhodné, a žádné peníze zde nehrají roli, o závisti nemluvě.
Jan Zelenka
Jindro, nezlob se, ale jsi úplně vedle. Tohle není vůbec o závisti, ale o stavu naší doby. Společnost se vyděluje čím dál, tím více na elity a pak ten ostatní lid, který na ty elity musí vydělat. Co ti říká analogie se zánikem Římské říše?
Jindřich Berka
Dobrý den, trochu tady smrdí závist. Četl jsem nedávnu jednu knihu, kde bylo napsáno: "Člověk snese chudobu, ale nesnáší, když někdo má víc než on". Já nikomu nezávidím, že má víc jak já. Jsem se svým životem spokojen. Vždy dělám totiž krok navíc. Přes šedesát let jsem hrál fotbal. Z toho 20 let závodně. Nic jsem kromě obědu z toho neměl, ale nezávidím. Prostě jsem na to neměl. Hrát to profesionálně. Fotbalisti jsou lidé jako druzí. Mají své hříchy a přednosti. Už jenom to, že byli ochotni reprezentovat, si jich vážím. Jiní se vymlouvají a nechtějí se při mezistátních zápasech zranit. Mají tož v klubu mnohem víc. Jindra
Jana Kollinová
Velmi výstižné. Sport příliš nesleduji, jen mě občas zaskočí zpráva, kolik renomovaný klub zaplatil za zlanaření sportovní celebrity - počet nul mi roztáčí panenky, nestačím se divit. Už to není sport, je to jen "byznys".
Jan Zelenka
Dobře napsáno. Je to smutný obraz špičkového sportu, který je především obrovským byznysem. Špičkové primadony berou měsíčně až miliony, fanatičtí fanoušci často v zápalu fandění ničí zařízení stadionů - přesně to odpovídá stavu naší dekadentní doby!
Alena Velková
To jste vystihl naprosto přesně.
Dana Divišová
Bohužel, pravdivé.....

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 23. týden

Máte rádi kávu? Pijete ji denně? A co o ní víte? To odhalí kvíz tohoto týdne.