FOTOREPORTÁŽ: Liška na lovu
Všechny fotografie: Elena Valeriánová

FOTOREPORTÁŽ: Liška na lovu

12. 1. 2024

Včera odpoledne jsme šli procházkou na louky nad starou pekárnou nedaleko našeho domu. Tahala jsem s sebou jako vždy ten můj kilový fotoaparát, ale na loukách nebylo ani živáčka. Ani křidélko (ptáci) ani stehýnko (srnky). Až najednou...

Co to moje oči vidí? V dálce na zasněžené louce něco tmavého. Na srnku je to malé, na dravce zase velké. Liška na lovu. Pomalu kráčím k ní, zatím mě nevidí, ale je moc daleko. Přesto vidím, jak loví hraboše. Čtyřikrát výskok a čtyřikrát vítězí. Třikrát kousne, přežvýkne a z tlamy ji kouká jen ocásek, vzápětí mizí i ten. Znovu pozorně slídí a čichá.

Blížím se, mám tmavý kabát a za mnou je les, nevidí mě. Zato já vidím, že má ocas nějaký vypelichaný, asi prašivina. Je mi ji líto. A v tom uviděla mě nebo chodce na blízké polní cestě. Otočila se, ladně se zavlnila a byla pryč. Chtěla bych napsat huňatým ocasem zametala svoje stopy, ale bohužel. Přikládám fotky s omluvou, nejsou moc kvalitní, liška byla daleko a světlo žádné. Včerejší jiskřivý den se dnes nekonal.

Přesto jsem byla jak v euforii, lišku nepotkávám každý den. 

 

 

fotografování příroda
Hodnocení:
(5.1 b. / 36 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Polednová
Eleno, tvoje fotoúlovky jsou úžasné. Obdivuji každého, kdo je trpělivý a denodenně chodí do přírody za každého počasí. A že umíš krásně fotit, to nám dokazuješ svými snímky na FD. Máš přírodu za humny a i když je focení mnohdy z dálky, můžeme obdivovat setkávání s různými zvířátky, které my vidíme jen v ZOO. Přeji hodně dalších zážitků, liška si určitě na hraboších pochutnala a ocas, ten ji možná zase obroste.
Zdenka Soukupová
Eleno, krásné fotky. Lišku jsem nikdy naživo neviděla, natož takhle při lovu. Díky.
Alena Tollarová
Tu euforii Ti, Eleno, věřím na 100 %. Znám ji taky moc dobře z některých setkání v přírodě, o kterých jsem si myslela, že je nemohu nikdy zažít. A ona najednou přijdou ... Trochu Ti závidím, ale víc Ti toto setkání, i když na dálku, přeji. Přes hledáček foťáku můžeme vidět věci, které bychom pouhým okem nikdy neviděly. A proto stojí za to tahat kilový foťák s sebou, i když pokaždé se nezadaří. Lišce Ryšce třeba na jaře opelichaný ocas obroste a třeba se s ní zase setkáš. Je fajn, že se pořád máme na co těšit :)
Eva Klímová
Moc hezké , milé .
Jitka Hašková
Díky, to je úžasné, že se ti to podařilo. Ty fotky jsou prima.
Jarmila Komberec Jakubcová
Velmi zajímavé.
Hana Rypáčková
To je zážitek!
Alena Švancarová
Moc hezká fotka.
Jaroslava Handlová
Eleno, Tvoje fotoúlovky z dálky jsou půvabné a ještě úspěšnější, než lov 4 hrabošů chudáka lištičky.
Jana Kollinová
Skvělý úlovek! Elenin pro oko diváka, liščin pro žaludek.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 24. týden

Jaro kvete všemi barvami a právě česká květena bude tématem vědomostního kvízu tohoto týdne.