FOTOREPORTÁŽ: Liška na lovu
Všechny fotografie: Elena Valeriánová

FOTOREPORTÁŽ: Liška na lovu

12. 1. 2024

Včera odpoledne jsme šli procházkou na louky nad starou pekárnou nedaleko našeho domu. Tahala jsem s sebou jako vždy ten můj kilový fotoaparát, ale na loukách nebylo ani živáčka. Ani křidélko (ptáci) ani stehýnko (srnky). Až najednou...

Co to moje oči vidí? V dálce na zasněžené louce něco tmavého. Na srnku je to malé, na dravce zase velké. Liška na lovu. Pomalu kráčím k ní, zatím mě nevidí, ale je moc daleko. Přesto vidím, jak loví hraboše. Čtyřikrát výskok a čtyřikrát vítězí. Třikrát kousne, přežvýkne a z tlamy ji kouká jen ocásek, vzápětí mizí i ten. Znovu pozorně slídí a čichá.

Blížím se, mám tmavý kabát a za mnou je les, nevidí mě. Zato já vidím, že má ocas nějaký vypelichaný, asi prašivina. Je mi ji líto. A v tom uviděla mě nebo chodce na blízké polní cestě. Otočila se, ladně se zavlnila a byla pryč. Chtěla bych napsat huňatým ocasem zametala svoje stopy, ale bohužel. Přikládám fotky s omluvou, nejsou moc kvalitní, liška byla daleko a světlo žádné. Včerejší jiskřivý den se dnes nekonal.

Přesto jsem byla jak v euforii, lišku nepotkávám každý den. 

 

 

fotografování příroda
Hodnocení:
(5.1 b. / 36 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Martina Růžičková
Moc pěkná fotoreportáž ze vzácného setkání. Já živou lišku viděla jen párkrát. Dvakrát to bylo z auta, což se počítat vlastně ani nedá. Třetí setkání už bylo lepší. Dokonce jsem měla s sebou foťák. Liška byla ale dost daleko a zoom nevelký... Ale zážitek to je nezapomenutelný.
Jitka Mošovská
Vzácné záběry ve volné přírodě. Ať se ti daří i nadále.
Helena Votíková
Nádhera.
Zdenka Jírová
Měla jste krásný úlovek, liška našla oběd a vy nádherný zážitek.
Dana Puchalská
Eli, krásná fotoreportáž.. Gratuluji.
Soňa Prachfeldová
Elenko, jsi za tvoji trpělivost vždy odměněna něčím neopakovatelným z přírody. A děkuji i za podělení se s námi. ♥
Helena Přibilová
Lišku jsem v přírodě viděla pouze jednou, a to v Národním parku Poloniny na Slovensku. Byl to pro mě zážitek, na který se nezapomíná.
Marie Měchurová
I když už 20 let bydlíme pod lesem, lišku jsem nikdy v přírodě neviděla, jen srny, divočáky a jezevce. Moc hezký úlovek.
Marie Seitlová
Eleno, díky za krásné fotky lišky. Je to krásný úlovek při tvých toulkách přírodou.
Lenka Kočandrlová
Asi před 4 lety chodil lišák k nám na zahradu a žral tam kočičí granule.Kočky se ho nijak zvlášť nebály,spíš z povzdálí pozorovaly. Lišák byl krásný,jen barvu neměl takovou,co malují v knížkách,byl více hnědošedý. Když jsme vyšli do dveří,tak ani nijak neprchal,jen tak se odloudal pryč ze zahrady - dodávám,oplocené zahrady.Kudy tam lezl,nevím.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.