
Všechny fotografie: Blanka Lazarová
Obrázky z cest: Benátky
18. 1. 2024
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní
příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke
konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv
vulgarismy.
Pro vkládání příspěvků do diskuze se musíte přihlásit
Marie Seitlová
18.1.2024 15:43
Blani díky za článek i fotky. Benátky jsem navštívila již hodně dávno, ale v paměti ta krása zůstala. I obrazy jsou zajímavé.
Marie Měchurová
18.1.2024 14:19
Blanko, obrazy malíře G. A. Canala a Tvoje fotky Benátek jsou stejně hezké. Ráda jsem si zavzpomínala na návštěvu tohoto krásného historického místa.
Alena Vávrová
18.1.2024 14:12
Blanko, dík! Nádhera! Nikdy jsem tam bohužel nebyla, ale Benátky jsou úžasné. Některé z těch Canalettových obrazů jsem virtuálně již viděla. Ale doma mám již léta "modrou" reprodukci Jana Zrzavého San Marco v noci.
Jan Zelenka
18.1.2024 11:47
Benátky jsou úžasné. Škoda jen té záplavy turistů. O Benátkách jsem zde psal v článku Mosty, které vypráví, část 1, ze 24.7.2019- Blanko, díky za hezký článek i fotky.
Blanka Lazarová
18.1.2024 11:42
Jano, jsem ráda za takového čtenáře, jako vy. Já to taky tak mám. Po mnoha článcích i fotkách si informace dohledávám a tak rozšiřuji své obzory. Baví mě to, stejně být všude nemůžu, tak alespoň virtuálně.
Jana Kollinová
18.1.2024 10:47
Zajímavý příspěvek díky kterému jsem strávila příjemnou chvíli čtením dalších informací o Canalettovi, jeho tvorbě, životě. Přiznám se, že jsem musela vzkřísit střípky paměti vybavením si významu slova "veduta" a dohledáním dalších významných umělců tohoto malířského směru. Nejznámějšími českými vedutisty byl Václav Hollar a Vincenc Horstadt. Blanko, díky za příjemný odklon od rutiny dopoledne docela obyčejného všedního dne.
Blanka Lazarová
18.1.2024 10:08
Jitko, díky za informace, mile jsi mě překvapila. Myslím, že bych jeho rukopis už možná taky poznala. Uvidíme, zda ho v Praze někde mají. K Lobkowicům určitě zajdu. :-)
Jitka Hašková
18.1.2024 09:52
Blanko, díky. Canaleta jsem objevila v naší Národní galerii asi jako 10-ti letá na vycházkách po památkách Prahy. Hodně to na mně zapůsobilo, později také výstava Jana Zrzavého, hlavně jeho dva obrazy San Marco ve dne a San Marco v noci. Chodila jsem často do NG se na Canaleta dívat. Po roce 1990 z NG zmizel a bylo mi řečeno, že byl vrácen původním majitelům. Jeden z jeho obrazů jsem viděl a na Pražském hradě v Lobkovickém paláci. Ten je někdy otevřený pro veřejnost. Několik jeho obrazů jsem viděla v NG v Londýně. Naposledy jsem viděla jednoho "Canaleta" v Černínském paláci při OPEN HOUSE. Obraz nebyl označen jménem autora a služba to nevěděla. Ale jeho styl poznám, viděla jsem i několik jeho obrazů v Melbourne, vždycky jsem si šla přečíst jméno autora, abych zjistila, že jsem se nemýlila. Až budeš v pořádku, doporučuji navštívit Lobkovický palác a výlet do NG v Londýně.
Zpět na homepage Zpět na článek
Doporučujeme
Články z Drbna.cz
Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.
Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:
- Váš nejnovější článek
- Nejnovější komentáře k vašim článkům
- Nové vzkazy od přátel
- Nové žádosti o přátelství
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí.
Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 21. týden
Všímáte si kolem sebe na loukách a pastvinách těch krásných květů? Tak si pojďme tento týden v našem kvízu vyzkoušet, které luční kvítí znáte...
AKTUÁLNÍ ANKETA
Jak jste na tom s cizími jazyky? Domluvíte se v zahraničí?
Ano, bez problémů se domluvím, jsem poměrně dobře jazykově vybaven(a)
Mám průměrné jazykové znalosti, ale domluvím se
Nevím, neměl(a) jsem možnost si to ověřit
Spíše ne, domluvím se jen "rukama nohama"
Ne, cizí jazyky neumím, ale snažím se učit
Ne, nedomluvím se a učit se ani nechci