Rekondiční pobyt v Sezimově Ústí
Všechny fotografie: Marie Ženatová

Rekondiční pobyt v Sezimově Ústí

27. 3. 2024

V březnovém týdnu jsem se zúčastnila rekondičního pobytu v Sezimově Ústí. Polovina účastníků v našem autobusu byla z MO Svazu tělesně postižených Boskovice a druhá polovina z Blanska. Odjeli jsme společně a byli ubytování v hotelu MAS ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a s vynikající plnou penzí bufetovým způsobem.

Týdenní rekondiční Wellness program zahrnoval relaxační masáž se zábalem, přístrojovou masáž chodidel, magnetoterapii a regenerační kyslíkovou terapii.

I doprovodný program byl velmi zajímavý. Společenská hra bingo, dvakrát společný večer s živou hudbou (bylo nás tam celkem 150 i s dalšími účastníky tohoto pobytu). Měli jsme i půldenní výlet s vynikajícím průvodcem a prohlídkou historického města Tábor a poutního areálu Klokoty. A také denně neomezeně zdarma vstup do krytého vyhřívaného bazénu a možnost zajímavých fakultativních výletů.

Využívali jsme i hromadnou městskou dopravu zdarma pro seniory: Sezimovo Ústí - Tábor - Klokoty. Byla možnost i do Plané nad Lužnicí. Vilu Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí jsme viděli bohužel jen z ulice - pro veřejnost je otevřena až v letní sezoně.

Z fakultativních výletů jsme si mnozí vybrali rekreační areál Čapí hnízdo. Centrálním objektem je víceúčelová stavba jízdárny ve tvaru Čapího hnízda a je využívána ke společenským, kulturním a sportovním akcím. Je zde informační centrum, naučné stezky, různá sportoviště, hotel, restaurace, hospodářská farma - ekocentrum pro zachráněné živočichy.

V této oblasti jižních Čech jsem byla poprvé. A byla jí nadšena, tak jako i ostatní účastníci tohoto zajímavého a velmi prospěšného a všestranně obohacujícího rekondičního pobytu.

 

 

aktivní senioři cestování města a obce
Hodnocení:
(5.2 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Vávrová
Jsi podnikavá, Maruško a budiž Ti toto přáno. Dík za sdílení zážitků.
Blanka Lazarová
Na takový pobyt bych jela hned. Paráda. :-)
Alena Tollarová
Maruško, takový rekondiční pobyt musí být moc zajímavý. Stále jste měli co dělat. V Klokotech jsme před pár lety byli a byla jsem tím místem okouzlená. K vile v Sezimově Ústí jsme se shodou okolností dostali aspoň do zahrady, v době naší návštěvy také nebyla turistická sezona. Každopádně každý výjezd mimo domov přináší oživení.
Naděžda Špásová
Do Jižních Čech jezdíme každý rok na dovolenou. Tam pak jezdíme po výletech, máme to moc rádi. Máte moc hezké fotky.
Marie Seitlová
Také jsme před 2 lety byli se senior klubem v Sezimově Ústí v hotelu MAS. Moc se mi líbilo v Táboře a hlavně Klokoty. Vůbec mě neoslovily Čapí hnízdo.
Daniela Řeřichová
Pěkný rekondiční pobyt. Tábor a Klokoty jsou zajímavá historická místa.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...