Každý den je jiný, i když seniorský
Ilustrační foto: Pixabay

Každý den je jiný, i když seniorský

12. 4. 2024

Taky vás občas ovládá pocit, že "čas je běžec příliš rychlým krokem"? Mě jo. Zvlášť letos, kdy jaro momentálně usoudilo, že bude létem. Proč? Mé dny, zvlášť ty jarní, řídí počasí.

Jsem včelař a taky zahrádkář. Loni jsem nějak zaspala a v květnu vše v potu tváře doháněla. Letos se snažím nic nenechat náhodě a být připravená. Na vše. 

Mám to trošku komplikované. Vzdáleností. Bydlím v Litoměřicích a za manželem, včelami a zahrádkou dojíždím na chalupu. No, ono je to vlastně takové malé hospodářství po předcích. Manželův děda míval koně, krávu, pole. My chováme jen slepice a loni, kvůli slimákům, jsme si pořídili indické běžce. Tři kachny a jednoho kačera. Musím je pochválit, jsou fakt pracovití. Ale to jsem odbočila.

Na chalupu za manželem cestuji většinou v sobotu a ve středu. Domů se vracím v pondělí, protože večer chodím cvičit. V úterý a v pátek mám klubové aktivity. Pendluji už takhle pár let a vlastně mám dvě domácnosti. A v obou kočky. Můj putovní den vypadá asi takhle:  Ráno sednu do auta, cestou nakoupím a po příjezdu rychle něco uvařím. U oběda probereme novinky, tedy děti, sousedy, zvířata, počasí atd. Pak jdu pozdravit včely, omrknout zahradu a skleník. Většinou to mé omrkávání vydrží až do večera. Vždycky se objeví něco, co je potřeba zaset, přesadit, zalít. A pokud ne tam, kolem včel určitě. Úklid medárny, opravy a drátkování rámků, příprava souší. Letos budou potřeba brzo. 

Manžela většinou po obědě přiláká televize. A pak kolo, je vášnivým cyklistou. Občas ještě pracuje, je zedník.  

Dny doma v Litoměřicích jsou jiné. Trochu flákací. Hodně čtení, večer většinou psaní. Posezení s dcerou nebo kamarádkou, občas vynikající kávička U Zobana. Úterní odpoledne patří tvůrčímu psaní a páteční dopoledne všemožným aktivitám, které náš klub pořádá. A oba dny jsou o setkávání se s lidmi podobně zaměřenými.

Tak takhle nějak vypadají teď naše dny. Jsou pracovní, ale v podstatě odpočinkové. Zpestřují nám je děti, vnoučata, procházky, výlety, knížky. U mně ještě psaní. Pro příbuzné i potomky se pokouším sepsat takovou malou rodinnou kroniku.

Mé motto je: "Už nic nemusím, ale můžu hodně."

 

 

 

 

aktivní senioři Jarní soutěž 2024 Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 24 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Daniela Řeřichová
Prima seniorský čas. Také si nedovedu představit život bez nějaké pravidelné činnosti, zájmů a koníčků. Pořád nestíhám a pořád má den jen 24 hodin. Přeji hodně radosti v Litoměřicích i na chalupě.
Miloslava Richterová
Přeji, ať se Vám vše daří k Vaší spokojenosti a úspěšný včelařský rok :-)
Soňa Prachfeldová
Krásný, bohatý, pracovitý a zajímavý důchodcovský čas. Život včel mě vždy fascinoval. A ten sladký med, to je něco božského. Jsem tady také ráda, myslím, že snad mezi námi ani žádný lenoch bez zájmů není. A proto také rádi píšeme a hodně jsme na stejné notě. Krásné, paní Lído.
Ludmila Černá
Moc vám všem děkuji za milé komentáře. Vždycky mě potěší, když někdo reaguje nebo souzní. Tady, na "íčku", jsem ráda a moc ráda čtu příspěvky. je to poučné i zábavné, někdy si zavzpomínám s autorem. Musím říct, že jsem se nikdy nesetkala s nějakou negací od mladých, spíš naopak. Ale "tupci" jsou napříč všemi generacemi, to bylo, je a možná i bude. (To je reakce na komentář pana Milana. ) Paní Straková, škoda, že nebydlíte blíž, my stále sháníme nové členy. Zrovna příští týden jedeme do Janovic u Trutnova na prodloužený víkend. Přihlásilo se jen pět lidí a teď nám vypadla i ta pátá.
Dana Straková
Děkuji za hezký článek a tiše závidím. Ne přírodu, včelky a zahrádku, ale ta úterní a páteční odpoledne ... To by se mi taky líbilo, to bych taky chtěla ❤️
Anna Potůčková
Ludmilo, krásné motto. Je prima když ve svém věku jsme a dokonce chceme být aktivní a každý po svém. Každý má jiné zájmy, jiné koníčky a společně všichni máme z toho radost. Přeji Vám at se vám daří, jste zdraví a přeji spoustu štěstí.
Naděžda Špásová
Ludmilo, máte můj obdiv v tom co děláte. Hlavně práci s včelami, těch se bojím, ale nechám je žít, když na mě zaútočí. Přeji vám štěstí ve všem, co děláte, ať se daří. :-)
Milan Pepo
Zdravím děcka... Tedy omlouvám se za to oslovení, ale když se my dědci sejdeme, tak jsme pořád kluci. A naše... babky? Jsou pořád holky. Chci reagovat na tento článek. Nebo... chtěl jsem již reagovat na jiné, ale nějak... no znáte to. ,,Není" čas. i 60 mne nabíjí. Je naprosto perfektní číst Vaše přízpěvky. Nadšení, elán, optimismus se kterým přistupujete (me) k životu. Na Seznamu native? Naprosto šílené články , kde si může napsat kdo chce co chce. Senioři... neměli bychom volit protože... Páchneme... V obchodech překážíme... Volíme ... Pro Boha! Jsem senior. Nemyslím si, že bych něco z výše uvedeného naplňoval a koho volím je moje věc. A na i60 jsem právě proto, že máme stejné zkušenosti, osudy... Ano, jsme staří, svraštělí, nemocní, ale máme co dát. Vybavuje se mi jakási ... činská? Já si nepamatuji. Chlapec chodil se dvěma džbery na vahadle kilometry pro vodu. Jeden džbán byl krásný, nový, vymalovaný ornamenty. Druhý byl starý, popraskaný, zdrátovaný. Než se chlapec vrátil domů tak půlka vody z toho starého džbánu vytekla. Jednou unaven si u studny zdříml. A ten starý, popraskaný a zadrátovaný si postěžoval: ,,Pane Bože, proč jsem tak starý a ošklivý, proč ze mne uteče půlka vody a..." A Pán Bůh mu odpověděl. ,,Až půjdete zpátky podívej se na svoji půlku cesty. Možná ztratíš půlku vody, ale ta tvoje půlka cesty je zelená, plná života, zelená, zarostlá květy a plná motýlů a... A ta druhá půlka toho ,,dokonalého" a krásného džbánu se kterého neukápne ani kapka je suchá písčitá". Takže ... Rozumíte ,,děcka" proč tu jsme?
Jan Zelenka
Lído, fandím všemu tvému počínání. Jsi fajn. Hodně elánu a štěstí!
Olga Škopánová
Já toho musím ještě hodně.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...