Nedělní dubnové odpoledne
Všechny fotografie: Naděžda Špásová

Nedělní dubnové odpoledne

22. 4. 2024

Po sobotním aprílovém počasí, kdy se střídal vítr s deštěm, se neděle probudila do slunečného dne. Pomalu se blíží konec měsíce dubna a vlády se ujme květen. Pro nás bude 1. máj slavnostní, ne kvůli Svátku práce, ale proto, že se v r. 1978 v 8.00 ráno narodil náš syn. Už se objednal na své oblíbené chlupaté knedlíky. Ale zpátky k neděli.

Nejdříve jsme se rozmýšleli kam, venku sice trochu foukalo, ale slunce docela hezky hřálo. Vyhrála zahrada v Brné, stejně jsme se tam chtěli jet podívat. A tak jsme po obědě sbalili s sebou, co jsme potřebovali, samozřejmě jsme nezapomněli na pejska a hurá na zahradu.

Jedno musím přiznat, práci jsme tentokrát vynechali. Zaparkovali jsme auto a jdeme k vrátkům. Jaké bylo naše překvapení, když na nás za plotem koukaly dvě kočky. Tedy jedna byla kočka a druhý byl evidentně kocour. Vyhřívali se na písku jako doma. Šla jsem se na ně podívat blíž, ale chvíli na mě koukali a pak zmizeli u sousedů pod námi. Zkazili jsme jim rande. Prohlédli jsme, jestli je všechno v pořádku a bylo. Šeřík byl ještě v plném květu, v květnu už nebude žádný, brambory na kompostu od posledka docela vyrostly. Co mělo kvést, kvetlo, na vistárii, juku vláknitou a pivoňky si musíme ještě nějaký čas počkat.

Zvu vás na malou procházku jarní zahradou, fotila jsem co se dalo. Modrou oblohu, rozkvetlý šeřík, z květin na rozkvetlém záhonu si pamatuji jen narcisky. Ono je to v podstatě jedno, důležité je, že je o ně dobře postaráno a ony se odvděčí krásnými květy.

Přeji všem do konce jara a začátku léta pohodu, radost, zdraví a štěstí.

 

 

fotografování příroda zahrada
Hodnocení:
(5 b. / 23 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Hudečková
Nadi, pěkný článek i fotky.
Jitka Hašková
Krásné odpoledne jste si užili.
Jan Zelenka
Krásné fotky, Naďo. Pozitivní je, že ti to pořád dobře šlape. Dnes byl pěkný, ale zimní den. Moc jste se asi neohřáli.
Miluše Hasenohrlová
Nadi,tak jsem si prohlédla tu tvoji zahradu i s chatkou. Pěkná, ale ten svah na kterém je, bych určitě nedala.Chodit nahoru a dolu. Kočky mi připadají jako sourozenci.
Soňa Prachfeldová
Kvetoucí zahrada je krásná, vše začalo dříve a už je skoro vše odkvetlé a do toho taková zima. Třeba tam budete mít i koťata, májová jsou nejlepší. Naďo, též přeji hlavně zdraví a pohodu, celé vaší rodině.
Zuzana Pivcová
Dnes máš odlišné fotky, moc krásné, zase jiné než jezera.
Marie Měchurová
Jaro je nejkrásnější roční období. Když se k tomu přidá navíc tak krásná příroda, není co řešit. Nádherné fotky to dokazují.
Marie Ženatová
Milá Naděnko* - díky moc za velmi krásné fotografie ♥
Anna Potůčková
Máš krásnou zahrádku Nadi. Tak snad Ti tam mráz toho moc nepoškodil, byla by to škoda.
Miloslava Richterová
Díky za návštěvu zahrádky, zatím venku člověk sice mrzne, ale je čím se potěšit :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...