Člověk míní, život mění: Těžká jsou rána důchodců
Ilustrační foto: Pixabay

Člověk míní, život mění: Těžká jsou rána důchodců

3. 5. 2024

Jak já se těšila na odchod do důchodu. Na ta klidná, meditační rána, kdy nebudu muset vstávat po zazvonění budíku, toho hrozného, nepřítele, který dříve každé ráno nekompromisně hulákal na nočním stolku, dokud mě, na pokraji infarktu, nevyhnal z postele.

Jenže člověk míní, ale život, lépe řečeno pes, mění. A tak mě neúprosně každý den, bez ohledu na víkendy či státní svátky nebo oslavu z předchozí noci, budí Bobina. Nejprve mě upřeně pozoruje, pak na mě položí tlapu, po ní přidá druhou, a když stále nedbám, nakonec mě olízne. Někdy si říkám, že ten budík se dal alespoň zamáčknout…

Také moje další představa, že se v důchodu už nebudu muset s nikým po ránu prát o koupelnu, a že si v klidu vychutnám ranní sprchu, byla bláhová.

Naše štěňata totiž rostou před očima. Už jsou z nich puberťáci, kteří, no řekněme si to bez obalu, pijou ze záchodu. V této oblíbené činnosti se jim nedá nějak účinně zabránit, protože umí otevírat dveře a případně i poklop.  Nic pro slabší povahy.

 01-clovek-mini-zivot-meni.jpg

Koupelna u nás tedy rozhodně není místem klidu a nerušeného rozjímání. Dost často se na ní musí stát fronta. Někdy čekám já, ale většinou je to spíš tak, že se najednou otevřou dveře a v nich se objeví Bobiny zvídavá hlava.

„Ájo, už budeš? Můžu dál?“

 02-clovek-mini-zivot-meni-bobina.jpg

„Pohni, je tu fronta.“

 03-clovek-mini-zivot-meni-bobina-a-fik.jpg

„Fík má žízeň a já potřebuju učesat a dát sušit velké prádlo.“

 04-clovek-mini-zivot-meni-velke-pradlo.jpg

Dixík, který je naštěstí vzrůstem malý a nikam nedosáhne, si chodí jen pro podrbání, když mu ti větší otevřou.

 05-clovek-mini-zivot-meni-dixi-a-bobina.jpg

„Co jsi říkala, že z nás budeš mít? Psotník? Nehysterči, my teda počkáme.“

Mají to ti naši hafani dobře načasované. Není lepší chvíle na pomazlení. To dá rozum.

 06-clovek-mini-zivot-meni-dixi-a-bobina.jpg

 

Vidíte, jak těžká jsou rána důchodců? Život je zkrátka pes.

 

Fotografie v textu: archiv Aleny Velkové

 

 

 

 

 

domácí mazlíčci Jarní soutěž 2024 Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 46 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dalibor Polanský
(:-))
Hana Rypáčková
Milé čtení. Ráno vybíhám v pyžamu, noční košili pod pláštěm, ale někdy si tu ranní vycházku užívám.
Dana Šabacká
Taky jsme si,do důchodu,pořídili jednu čubičku.A rána jsou stejná.Podotýkám,že se jedná o kříženku bígl a jezevčík.Takže spí s námi v posteli.Naše ráno se odehrává asi takto: první je očichávání obličeje,pak fňukání a když nereagujete,nastane olizování a další fňukání,,tak dělej,vstávej,šla bych už ven,Chce se mně už vážně dost čůrat.A taky mám hlad."Tak se manžel zvedne,vstane a jde do koupelny.Jenže dveře už blokuje Jessie s kšíry v tlamce.Tak pouze základní hygiena a maže se ven.Kafíčko holt musí počkat.Takový je prostě úděl nás pejskařů
Hana Práglová
Skvělé čtení i fotografie. Děkuji.
Zdenka Jírová
Nejen pejskové se takto chovají, kočičky to dělají také. Mám nyní už jen jednu, ale je rozmazlená a také mne budí kolem sedmé nebo i dříve, protože se chce pomazlit, v koupelně chodí pít do vany, kam jí musím pomalu pouštět vodu a podobně. Máme těžký život, ale krásný s našimi miláčky. Právě teď na mne mňouká, abych toho čučení do počíteče nechala a šla si s ní htát, protože hra v 1 hodinu v noci je nejlepší čas.
Dana Puchalská
Krásně jsem si početla a pobavila jsem se.
Marie Seitlová
Máš zajímavá rána, ale pejsci jsou krásní.
Dušan Brabec
Jó, to je úděl pejskařů. Vyjma dětství s akvarijními rybičkami (které ale nakolec "upekla" na nafťákách v zimě babička - prý že jim je zima, no a zapomnělo se na ně) jsem nikdy žádného domácího mazlíčka neměl. Ani budíka jsem nikdy nepotřeboval, protože odjakživa jsem ranní ptáče a probouzím se až do dneška tak mezi 5 až 5:30.
Hanz Jirak
těžká rána? ani jsem si nevšiml. stačí, že se ráno probudím
Soňa Prachfeldová
No jo, tak jste si nás pořídili, tož se o nás starejte. My vás za to máme moc rádi.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.