Narozeninový výlet na Šumavu
Všechny fotografie: Hana Rypáčková

Narozeninový výlet na Šumavu

10. 5. 2024

Mám narozeniny. Nejlepší dárek pro mne je výlet na milovanou Šumavu. S dcerou, vnukem a pejskovou vyrážíme autem na jih. Ubytujeme se v penzionu Lenora a hned jedeme do Stožce.

Osada leží v údolí Studené Vltavy. Jdeme po žluté značce v loukách, podél Mlýnského potoka s četnými přítoky lemovanými blatouchy a malými vodopádky. Odbočujeme na modrou lesní cestu pod Stožeckou kaplí. Zde začíná naučná stezka. Příkrým stoupáním přes kameny a kořeny velikánů (býval tu prales, jsme v 1. pásmu NP a nesmíme odbočit ze stezky) se dostáváme ke kapli a studánce.

Stožecká kaple Panny Marie při prameni léčivé vody byla původně postavena r. 1791 kovářem J.Klauserem jako poděkování za vyléčení zraku. Voda je moc dobrá, doplníme zásoby a pokračujeme modrou a zkratkou k Studené Vltavě, kde si vymácháme unavené nohy. Ze Stožce odíždíme k Soumarskému mostu. Tam se vydáme po naučném okruhu k rozhledně. Teplé počasí posledních dní rašeliniště dost vysušilo. Seběhneme tentokrát  k  Teplé Vltavě, kde se zase osvěžíme ve studené vodě (nepociťujeme žádný rozdíl), vracime se na večeři a zasloužené pivo.   

Druhý den volíme modrou značku z Lenory k soutoku Teplé Vltavy a Řasnice, která tvoří hranici s Německem. Vystoupáme k Hajného vyhlídce U májky, kde jsou pěkné výhledy a pojmenované vrcholy. Odbočíme na zelenou cestu, která vede lesem. Zastavíme na šancích, kde se nacházejí zbytky opevnění z třicetileté války. Přiblížíme se k řece u Soumarského.mostu a jdeme známou cestou ze včerejška kolem muzea vojenského opevnění se spostou bunkrů. U Dobré lávky se vyhýbáme mokřadům a značka nás zavede opět do lesa k vrchu Lískovec. Pod vrchem je Dřevěné srdce Evropy, výhledy na Volary a místo na selfíčka.

Vše jednou začíná i končí, je čas na návrat do civilizace. Odjížďime z Volar vlakem k autu a zase zpět na sever.

 

 

 

 

cestování Do stovky 2024 Šumava turistika
Hodnocení:
(5 b. / 21 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Daniela Řeřichová
Hani, to byl narozeninový dárek dle tvého gusta. Moc hezké.
Naděžda Špásová
PS, fotky jsou moc hezké.
Naděžda Špásová
No to musel být krásný výlet, je bezva, když má člověk někoho s kým na takovéhle štace vyrazí. Na Šumavě jsem párkrát byla.
Alena Švancarová
Moc pěkné povídání,Šumava stojí za návštěvu,miluji její hunaté,tajemné lesy.A blata.V těch lesích vidím Krále Šumavy.A Hanko jste dobrá.
Hana Rypáčková
Eleno, já jen nožky.. Ale hezké osvěžení na únavu.. Díky za přání. Mám dva roky do sněhuláka.. Ještě bych si chtěla nějaký ten výlet dopřát.
Jitka Hašková
Díky za krásný výlet. Kdysi jsem v těch místech byla, ale vypadá to tam úplně jinak.
Alena Vávrová
Moc krásný, až záviděníhodný dárek k narozeninám Ti ale moc přeji a k tomu zdraví, ať ještě dlouho obouváš botky toulavý. Pejsková Eliška je roztomilá a moc vám to spolu sluší ♥ !
Eva Mužíková
Hanko Ty jsi zkrátka nezmar. Diky, že jsi se s námi podělila o svůj narozeninový výlet.
Soňa Prachfeldová
Hanko, tahle místa též miluji. To byl krásný dárek k narozeninám.
Jan Zelenka
Šumava je krásný kraj. Před lety jsme tam se ženou strávili pohodových 10 dní.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 21. týden

ŽELEZNICE V ČESKU. To je téma vědomostního kvízu tohoto týdne.