Co chystá Divadlo Ungelt v roce 2025? Oslaví 30 let!
Barbora Hrzánová a Jaromír Dulava v inscenaci Dvojka. FOTO: Divadlo Ungelt

Co chystá Divadlo Ungelt v roce 2025? Oslaví 30 let!

10. 12. 2024

V září začala jubilejní 30. sezóna, která vyvrcholí výročím otevření divadla 2. října 2025. Ungelt slavnostně otevřel principál Milan Hein s kolegou a blízkým přítelem Milošem Kopeckým. První diváci v hledišti usedli v roce 1995. Od té doby Ungelt uvedl 83 premiér v obsazení nejlepších českých herců. To dokládá i čestná police v divadelním baru, kde se blyští 4 Ceny Thálie (pro Alenu Vránovou, Martu Kubišovou, Vilmu Cibulkovou a Richarda Krajča).

Na podzim jsme již uvedli první premiéru: Dvojka. Bára Hrzánová a Jaromír Dulava v hlavních rolích sklidili potlesk u diváků i recenzentů. Tragikomedie Dvojka je až do léta kompletně vyprodána. Aktuálně lze sehnat vstupenky pouze v programu Letní scény 2025.

Do Ungeltu přichází Bára Poláková, Marek Adamczyk a Miroslav Hanuš

V komedii Rande s feministou na jeviště Ungeltu poprvé vystoupí zpěvačka a herečka Bára Poláková po boku Marka Adamczyka. Pro Báru to bude nová divadelní premiéra po více jak 10 letech. Britská autorka Samantha Ellis s lehkostí, humorem a velkým porozuměním paroduje žánr romantické komedie. Děj je plný vyznání lásky, žádostí o ruku a svateb. Autorka zkoumá důvody, proč je těžké v současném světě najít a udržet partnerský vztah. Premiéra Rande s feministou: 29. a 30. 3. 2025 na Kamenné scéně Divadla Ungelt.

Hned poté se pustíme do zkoušení hry Lavička v obsazení: Miroslav Hanuš, Petr Stach. Nepříliš pozitivně naladěný senior vyruší z rozjímání mladšího muže a okamžitě se rozhoří konflikt epických rozměrů. Zprvu primitivní zápletka slibuje ve scénáři zaručeně prochechtaný večer. Hru napsal skotský stand-up komik Keir McAllister.

Nové díly Rozprav Milana Heina

Ve spolupráci s ČRo Dvojka připravujeme také 8 nových dílů talkshow Rozpravy Milana Heina. Pod tímto názvem se pořad začal vysílat v říjnu 2017. Předcházel mu však pořad podobného formátu s názvem “Kdo židli má, bydlí!”, který se natáčel od 17. dubna 2012.

Před rozhlasový mikrofon se v Ungeltu za ta léta posadily velké osobnosti rozličných oborů, a ani v roce 2025 tomu nebude jinak. Na natáčení před živým publikem se chystá například Hana Heřmánková a Karel Heřmánek ml., Jaroslav Satoranský, Eva Podzimková či Bára Poláková.
6. června chystáme speciální Rozpravy na Letní scéně, kam výjimečně přijdou rovnou 3 hosté - dokonale sehraní komici z oblíbené inscenace Vejšlap - Petr Stach, Martin Písařík a Jan Holík. Vejšlap se v lednu 2025 po pauze způsobené závažnou zdravotní komplikací Honzy Holíka vrací na jeviště Divadla Ungelt.

Charitativní večer pro Centrum Paraple

Již podruhé Divadlo Ungelt zahraje na Letní scéně charitativní představení. Celý výtěžek z prodeje vstupenek divadlo věnuje na konto Centra Paraple. Letos mohou diváci zakoupit vstupenky na žádanou komedii Dvojka, kterou odehraje Bára Hrzánová s Jaromírem Dulavou 25. června 2025 na Letní scéně.

Minulý rok jsme díky představení Brácha předali Centru Paraple rovný 1.000.000 Kč!

 

 

 

divadlo kultura
Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
OLYMPIJSKÁ TIPOVAČKA 2026

PRAVIDLA SOUTĚŽE:

Tipovací soutěže se může zúčastnit každý registrovaný čtenář (registrovat se můžete zde), který bude soutěžit pod svým jménem, anonymní profily (přezdívky) či vícečetné profily nejsou přípustné. Rovněž není přípustné, aby z jedné I.P. adresy soutěžilo více soutěžících (to platí i pro rodinné příslušníky). Soutěžící odpovídají na redakcí vypsané tipovací příležitosti, které po celou dobu olympiády najdou soutěžící v sekci Soutěže, rubrice Tipovačka. Tipovat lze vždy až do zahájení jednotlivých sportovních klání (uváděno v SEČ, časy jsou přibližné, protože se starty jednotlivých disciplín mohou posouvat). Za správný tip obdrží soutěžící body - počet bodů je vždy uveden u tipovací příležitosti. Body se postupně sčítají, vyhrávají soutěžící s největším počtem bodů, které se sečtou po skončení zimní olympiády.

Všechny odpovědi musí být číselné, vyjma otázky "Která země získá nejvíce olypijských medailí". Například na otázku "Získá někdo z českých sportovců zlatou medaili? (ANO 1, NE 2)?" odpovídejte číslem 1 v případě, že si myslíte ANO, v případě, že si myslíte NE, vložte do políčka pro odpověď číslo 2. U výsledků hokejových zápasů odpovídejte také čísly a to bez mezer, tedy např. 6:2 (číslo, dvojtečka, číslo bez mezer). POZOR - špatně zapsaný tip nebude uznán!

Redakce si vyhrazuje právo tipovací příležitost zrušit, například z důvodu zrušení závodu kvůli nepřízni počasí.

Pro tři soutěžící s největším počtem bodů máme připraveny věcné ceny. Vítěz získá sportovnín náramek měřící čas, puls, kroky atd., další dva soutěžící pak knižní ceny. V případě zisku shodného počtu bodů rozhodne o vítězích los.

V olympijské tipovačce se zaměříme především na české reprezentanty a samozřejmě na disciplíny, kde lze očekávat zisk některé z medailí. 

Tak neváhejte, zkuste si i vy olympijskou tipovačku.Tipovat můžete už nyní na tomto místě.

 

 

Kvíz i60 - 5. týden

Tento týden budeme relaxovat v lázních. České lázeňství je tématem vědomostního kvízu tohoto týdne.