Inventura růží
FOTO: Jarka Jendrisková

Inventura růží

10. 6. 2025

Červnové ráno  
dívá se kapkami rosy na čas růžový.
Po špičkách počítám, které dnes vykvetou.
Stříhat se mají časně.

Už rozkvétají bílé, vznešené a smutné, jako tenkrát,
když měl bůh dovolenou 
a já je položila na tvých  20 let zavřených v rakvi.

Žluté  jsou jak ty z Texasu,
dát je tak Manon z Arrasu a umřít, umřít pro krásu…

Vykvetla poprvé a královnou se stala.
Pro tu barvu sametovou a pro jméno Barkarole
po nachových vlnách, když slunce zapadá…

Schovejte nůžky.

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5.2 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jarka Jendrisková
Všem moc děkuji a užívejte si současný čas růžový!
Michaela Přibová
Hezké. Lyrické. Dojemné. Děkuji.
Soňa Prachfeldová
Miluji růže.
Naděžda Špásová
Růže jsou krásné, ale moje oblíbená květina to není. Ale jako dárek je nikdy nedmítnu. :-)
Daniela Lender Chaloupková
Krásné i smutné zároveň, nádherné fotografie, díky :-)
Ingrid Hřebíčková
Hezká báseň. Děkuji.
Jan Zelenka
Moc hezké.
Jana Jurečková
Obrázek v úvodu básně - pohlazení na celý den. Růže jsou nejkrásnější květiny, u mě na 1. místě, jsou to královny květin. Děkuji za báseň.
Jana Šenbergerová
Inventury nemám ráda, ale tato se vymyká. Je tou nejkrásnější že všech, co znám. A navíc začíná čas růží ...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
OLYMPIJSKÁ TIPOVAČKA 2026

PRAVIDLA SOUTĚŽE:

Tipovací soutěže se může zúčastnit každý registrovaný čtenář (registrovat se můžete zde), který bude soutěžit pod svým jménem, anonymní profily (přezdívky) či vícečetné profily nejsou přípustné. Rovněž není přípustné, aby z jedné I.P. adresy soutěžilo více soutěžících (to platí i pro rodinné příslušníky). Soutěžící odpovídají na redakcí vypsané tipovací příležitosti, které po celou dobu olympiády najdou soutěžící v sekci Soutěže, rubrice Tipovačka. Tipovat lze vždy až do zahájení jednotlivých sportovních klání (uváděno v SEČ, časy jsou přibližné, protože se starty jednotlivých disciplín mohou posouvat). Za správný tip obdrží soutěžící body - počet bodů je vždy uveden u tipovací příležitosti. Body se postupně sčítají, vyhrávají soutěžící s největším počtem bodů, které se sečtou po skončení zimní olympiády.

Všechny odpovědi musí být číselné, vyjma otázky "Která země získá nejvíce olypijských medailí". Například na otázku "Získá někdo z českých sportovců zlatou medaili? (ANO 1, NE 2)?" odpovídejte číslem 1 v případě, že si myslíte ANO, v případě, že si myslíte NE, vložte do políčka pro odpověď číslo 2. U výsledků hokejových zápasů odpovídejte také čísly a to bez mezer, tedy např. 6:2 (číslo, dvojtečka, číslo bez mezer). POZOR - špatně zapsaný tip nebude uznán!

Redakce si vyhrazuje právo tipovací příležitost zrušit, například z důvodu zrušení závodu kvůli nepřízni počasí.

Pro tři soutěžící s největším počtem bodů máme připraveny věcné ceny. Vítěz získá sportovnín náramek měřící čas, puls, kroky atd., další dva soutěžící pak knižní ceny. V případě zisku shodného počtu bodů rozhodne o vítězích los.

V olympijské tipovačce se zaměříme především na české reprezentanty a samozřejmě na disciplíny, kde lze očekávat zisk některé z medailí. 

Tak neváhejte, zkuste si i vy olympijskou tipovačku.Tipovat můžete už nyní na tomto místě.

 

 

Kvíz i60 - 5. týden

Tento týden budeme relaxovat v lázních. České lázeňství je tématem vědomostního kvízu tohoto týdne.