Slunovraty

Slunovraty

22. 12. 2013

Každým dnem letí Země za Sluncem
po miliardy let
na vodítku gravitace,
co můžem čekat více ?

Za další miliardy let - čeká nás u Slunce střet,
a  pak skončí náš svět.

Rádi  se  vracíme
do jara a léta.
Podzim nás uvítá a je tu zase zima.
A tak stále znova a  znova...

 

 

Hodnocení:
(4 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Miroslav Štorch
Díky za příjemné komentáře všem :-) Nějaké maličkosti mám ještě v šuplíku. Časem je přidám.
Zdenka Jírová
To je velmi milá báseň, pohladí po duši. Já si ráda pěknou poezii přečtu, ale "básnické střevo" mi chybí. O vesmíru čtu navíc moc ráda, viděla jsem snad všechny dokumentační seriály o vesmíru, které dávali v TV i na internetu.
Jana Šenbergerová
Vesmír je úžasné místo k životu, stejně jako naše Země. Je hezké, že jste nám to připomněl.
Jiří Libánský
Vysoká astronomie, planety, miliardy let. A najednou v poslední sloce naše obyčejné roční doby. Však to přece spolu souvisí. I daleko obyčejnější naše denní všednosti a drobnosti našeho života jsou také součástí vesmíru.
Miroslav Štorch
Díky za komentář. Astronomie je neuvěřitelná, když lidé byli schopni zjistit, že Slunce je 109 x větší na průměru než Země a to je přes 1 milión 392 tisíc kilometrů. To je ta naše denní hvězda z pohádek. Další údaje jsou příliš prozaické http://cs.wikipedia.org/wiki/Slunce
Zuzana Pivcová
Děkuji za podnět k zamyšlení.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 31. týden

Chorvatsko, Řecko, Itálie. Tři země, kam Češi nejčastěji vyráží na letní dovolenou, jsme již v kvízu měli. Tento týden si dáme jižní sousedy - Rakousko. Jak moc ho znáte?