Domácí zmrzlina

Domácí zmrzlina

3. 7. 2015

Chtěla bych Vám poskytnout recept na velmi jednoduchou, co se přípravy týče, domácí zmrzlinu, která je ovšem mňam. Recept mám přejatý z časopisu Apetit a nemá chybu. Zmrzlinu jsem začala dělat hlavně proto, že do ní nejdou vajíčka (i když mám domácí od vlastních slepic).

Ingredience:

600 g slazeného kondenzovaného mléka
600 ml smetany ke šlehání
1 lžička vanilkového extraktu nebo trocha pravé mleté vanilky

Příprava:

1 Kondenzované mléko, smetanu ke šlehání a vanilku šlehejte, až směs zpevní – měla by vypadat jako pěkně tuhá šlehačka.

2 Směs dejte do nádoby na mražení nebo do chlebíčkové formy, přetáhněte potravinářskou fólií a nechte zamrazit. Pak je už jen na vás, s čím si ji dáte (čokoláda, ovocný dip, karamel, oříšky).

Můj tip:

Zvolenou nádobku (třeba plastovou krabičku od nanukáče) naplňte asi z poloviny. Pak tam vlejte ovocný dip - výborný je ostružinový. Vidličkou zmrzlinu projeďte a doplňte zbytek zmrzliny. Je to vynikající. Můžete s klidem použít i méně hustou domácí marmeládu, tu, kterou máte nejraději, jen by měla být spíše kyselkavá. Samotná zmrzlina je lahodná a chutná skoro jako ruská zmrzlina.

Doba přípravy: 15 minut, nechte zamrazit - nejlépe přes noc.

Dobrou chuť!

recepty
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Balúchová
Jak je někde kondenzované mléko,musí to být dobré.Díky za radu,určitě zmrzlinu vyzkouším.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.