Lidová, nadýchaná
tvarohová buchta

Lidová, nadýchaná
tvarohová buchta

4. 7. 2015

Upekla jsem buchtičku, koukám na ni z vršíčku.
Okraje miluje mužíček, beru do ruky nožíček.

Zakrajuji polehoučku, chytila mne mlsná.
Je to piknik na paloučku? Kdo se v tom jen vyzná?

Ten plech mne láká magicky, je to fakt skoro tragický!
„Sežrala" jsem celý plech, musel v tom být jistě pech!

Mužík kouká vytřeštěně, proč nehlídáš to malé štěně?
Víš, že sní kdejakou piškotu a nyní nám zblajznul celou dobrotu!

Svědomí mne hlodá velice, avšak sedím dál jako zmoklá slepice.
Ještě že zbyly okraje, mužíček se raduje!

Dáš si do kafíčka cukýrek? Ptá se můj zlatý manžílek..:)
Víš přece, že držím linii! Zítra ti upeču kopii

Abys věděl mužíčku, posílá ti hubičku!

 

Tak a tady je konečně recept na tu nadýchanou tvarohovou buchtičku:

Příprava (vše našlehat a nalít polevu na těsto před pečením):

2 vejce
1 hrnek mléka
1 hrnek cukr krupice
1 pudinkový prášek
250g tvaroh

Těsto - našlehat a vmíchat sníh

2 hrnky polohrubé mouky
0,75 hrnku oleje
1 prášek do pečiva
1 hrnek cukru moučky
1 hrnek mléka
2 vejce – našlehat sníh

Pak už je to jednoduché. Jenom upečeme do voňava.

Dobrou chuť!

gastronomie pečivo recepty
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Už si píši, vyzkouším s malinami - díky
Hana Rypáčková
Pochopila jsem to hned, že Vanda vykrajuje středy a nechává okraje- to u nás bývá častý jev. Jen děda a zeťák mají rádi okraje.To bych za nechané okraje dostala pusu já.
Alena Várošová
Zdravím všechny děvčata a kuchařky. Já jsem dnes upekla Vandin koláč.Spodní díl mi nechtěl brát mixér,říkala jsem si,asi to tak má být,tak jsem to naplácela na máslem vymazaný pekáč..Posypala hrozinkami,udělala druhou vrstvu a přidala tam zakyslou smetanu, aby toho bylo víc a já si to vylepšila. Posypala jsem koláč čerstvě otrhanou a umytou justou. Vandin koláč chutnal všem i bez oné chybičky,která se vloudila. Vando,díky za receptík.
VANDA Blaškovič
Děkuji redakci, přesněji Zuzaně, že do receptu na těsto přilili chybějící hrníček mléka. Děkuji, jinak by bylo těsto moc husté...:)) nyní je již recept O.K.
Jana Šenbergerová
Vando, to co z buchty zbylo, by mě velmi potěšilo. Buchta jistě dobrá je, nejraděj mám okraje. :-)
VANDA Blaškovič
No, Alenko, to mám radost, že buchtička chutnala. To víš, se třešněma musí být určitě mňamózní. Já už se ani sobě nedivím, že jsem nechala jen okraje. Ještě bude péci Milena, jsem zvědavá, jak bude chutnat jí a spol. Ahoj!
Jana Šenbergerová
Děvčata, vy umíte dělat chutě. naštěstí nemám doma tvaroh, jinak bych to asi šla zkoušet. Máme ale dobré kamarády. Přivezli nám třešně a dokonce i koláč s nimi. To bude odpolední kafíčko! Tak se hezky mějte a něco dobrého si také dejte. :-)
Alena Vávrová
Vando, neupekla jsem se, ale buchta jo a je moc dobrá. Posázela jsem ji celou půlkami třešní a pak teprve nalila tu tvarohovou polevu a byla zvědavá na výsledek. Mňamózní! Mladí si večer s chutí dají a ještě si dovezou v pondělí do práce ke kafíčku. Oni se tam v kolektivu střídají, kdo doveze něco dobrého.
VANDA Blaškovič
Děvčata, ještě jedno doplnění. Nejdříve si našlehejte polevu,l épe jen 3/4 hrnku mléka, než se udělá těsto, tak trochu zhoustne. A nezapomeňte, že u těsta chybí pro změnu hrnek mléka, podle citu i o trochu více - nakonec vmíchat do těsta sníh. Jo a abych nezapomněla, neupečte se!!!....:)))
Dagmar Bartušková
Vando, vtipné veršíky. :-) Tuto buchtičku znám, také jsem ji kdysi pekla. Teď už si akorát sem tam přečtu nějaký recept a slintám. Chtěla bych teď být jako zmoklá slepice, ale roztápím se vedrem.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.