Rychlý tvarohovo-jablečný koláč
Foto: autorka

Rychlý tvarohovo-jablečný koláč

11. 5. 2017

Tenhle koláč jsem upekla nedávno ze surovin, které jsem našla doma. Protože všem moc chutnal, upekla jsem ho od té doby již vícekrát
a dnes vám na něj přináším recept.

 

Ingredience

10 dkg polohrubé mouky (= cca ¾ čtvrtlitrového hrnku)

20 dkg strouhaného kokosu (= cca plný čtvrtlitrový hrnek)

1 lžíce cukru krystal (kdo chce sladší, může víc)

½ sáčku prášku do pečiva

cca 5 g másla

2 vajíčka

1 vanička polotučného tvarohu

3 středně velká jablka

hrst rozinek namočených v rumu

 

Postup

Mouku smícháme s práškem do pečiva, cukrem a kokosem. Oddělíme žloutky od bílků. Žloutky utřeme se změklým máslem. Vmícháme k nim tvaroh. Neloupaná jablka nastrouháme nahrubo, dáme do mísy s tvarohem, přidáme rozinky. Vsypeme mouku s kokosem, vmícháme sníh z bílků. Vše hezky promícháme a hmotu dáme do koláčové (silikonové) formy, uhladíme. Pečeme asi 30 minut na 180 stupňů, dalších asi 5 minut na 190 stupňů (aby koláč zezlátl). Po vyjmutí z trouby ho necháme krátce vychladnout a překlopíme na talíř. Koláč je krásně vláčný díky tvarohu a jablkům. Výborný je ještě vlažný.

 

Přeji vám dobrou chuť.

recepty
Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Hudečková
asi brzy vyzkouším, už nevím,co péct, Děkuji
Věra Ježková
Toho másla opravdu víc nebylo, ale uškodit nemůže. Nejsem zdatná pekařka, raději jsem vždy vařila, peču až v několika posledních letech. Koláč se ale povedl. Ještě jednou dobrou chuť.
Hana Rypáčková
Taky to zkusím, asi na 10 dkg mouky máslo stačí...To ostatní je křehké/kokos a tvaroh s jablkem/
Jana Slavíková
Kombinace jablek, tvarohu a kokosu je zajímavá, jen mě překvapilo množství másla. Opravdu jen 5 gramů? To se vejde na kávovou lžičku.
Eva Mužíková
Jednoduché a jistě chutné, také zkusím.
Marie Ženatová
Díky za dobrý návod na koláč, určitě ho vyzkouším...
Zuzana Pivcová
Sama nepeču, ale výjimečně bych se nechala pozvat na ochutnávku, protože kombinace jablka-tvaroh mě docela láká.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...