Výstava kaktusů v Botanické zahradě Na Slupi
Všechny fotografie: Jitka Hašková

Výstava kaktusů v Botanické zahradě Na Slupi

11. 6. 2023

V sobotu jsem se vypravila na blint do Botanické zahrady Na Slupi a zrovna tam byla výstava kaktusů. Tak jsem ji nafotila, abyste se mohli potěšit se mnou. Výstava trvá jen do příští neděle 18.6.

 

květiny příroda výstavy
Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Blanka Lazarová
Jitko, díky za fotky. Kdysi jsem měla spoustu kaktusů. Momentálně nemám žádný. Ale určitě si nějaký pěkný pořídím. Jen co se mi nějaký zalíbí. :-)
Soňa Prachfeldová
Krása.
Alena Tollarová
Jitko, to je parádní pichlavá podívaná :)
Jitka Hašková
Děkuji za vaše milé reakce.
Irena Mertová
Kaktusy mám moc ráda. V Braníku se mi dařily a kvetly, tady v paneláku jich přežilo jen pár. Ale pořád je mám, ten nejstarší už 43 let.
Zuzana Pivcová
Kaktusy se mi od dětství moc líbily, pár jsme jich měli v Lomnici a Marcela po přestěhování ještě některé v Týně, kde byla na léto ideální veranda, ale zima zlá. V bytech, kde jsem žila později já, se jim nikdy nedařilo. Na Slupi jsme se sestrou byly několikrát. Některé obří kaktusy jsou natrvalo ve sklenících, jiné bývají čas od času součástí prodejní výstavy. Některé druhy kaktusů rostly volně v přírodě na Balkánu, byly tam např. celé stráně opuncií. Vzpomínám na jeden kaktus, který jsme měly v Týně, a když povyrostl a potřeboval přesadit, nikomu z nás včetně maminky se do toho nechtělo. Měl malé trsy bodlinek, které se okamžitě pouštěly rostliny a skončily pod kůží. Nebyly vidět a nedaly se vyndat. Píchaly jsme nazdařbůh jehlou, někdy i několik dní.
Daniela Řeřichová
Jitko, díky za pěknou fotopřehlídku kaktusů.
Jarmila Komberec Jakubcová
Paní Jitko moc krásné kaktusy.
Anna Potůčková
Také jsem viděla výstavu v TV. Kvetoucí kaktusy jsou nádherné a díky za Tvé fotky této krásy.
Věra Ježková
Jitko, výstavu jsem viděla v televizi. Kaktusy ale moc nemusím. Některé kvetou hezky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.