Autobusový den na Letenské pláni
Všechny fotografie: Věra Ježková

Autobusový den na Letenské pláni

23. 5. 2024

Když jsem se dozvěděla, že Autobusový den se bude konat letos na Letné, a nikoliv v Letňanech jako dříve, zaradovala jsem se, že se na něj vypravím. Z domova bych to měla sice blíž než z Vysočan, kde přes víkend dělám společnost přítelově osiřelé kočičce, ale trochu delší cesta mě neodradila. Ani nepříliš příznivé počasí; ostatně, já mám drobný déšť a mírný vítr ráda. Jen fotkám zatažené nebe moc nesvědčilo.

 

 

Nejdřív jsem se potěšila svým oblíbeným pohledem na Pražský hrad a pak už mé srdce patřilo jen autobusům.

 

 

Přehlídku moderní i historické autobusové techniky uspořádala Pražská integrovaná doprava ve spolupráci s Muzeem MHD ve Střešovicích, Královstvím železnic na Smíchově a dalšími institucemi v okolí.

 

 

Návštěvníci měli možnost si autobusy nejen prohlédnout, ale také se svézt historickými a speciálními autobusy na zvláštních linkách do okolí Letenské pláně. Na té byl pro ně připraven i bohatý doprovodný program. Na Letnou mohli dojet pravidelnými linkami tramvají, speciálními autobusovými linkami nebo využít polookružní historickou tramvajovou linku.

 

 

Věřím, že akci si užili, stejně jako já, dospělí i děti.

 

 

 

auta výstavy zábava
Hodnocení:
(5 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Puchalská
Věrko, paráda... :-) Na pláni byl alespoň prostor, viď? Dík
Jarmila Komberec Jakubcová
Moc zajímavý článek.
Jan Zelenka
Věrko, opět moc zajímavý článek. Ukazuje skvělou práci našich předků. Moc rád bych věděl, jestli současné moderní dopravní prostředky, elektroauta, budou jezdit ještě za 70 let, jako tyto autobusy.
Jana Šenbergerová
V našich končinách patří autobusy k nejčastěji používaným dopravním prostředkům, pokud nevlastníte auto. Vždycky jsem se v něm cítila bezpečněji než ve vlaku, který není přehledný. Díky za hezký článek i fotky.
Eva Mužíková
Věrko,článek mi diky cestování málem unikl. Děkuji za další zajímavé téma.
Dagmar Vargová
Uf, zase mně ujela ruka při hodnocení. Hvězdiček mělo být aspoň 6!!! Moc se omlouvám a díky za zajímavý článek a hezkou fotodokumentaci :-).
Věra Ježková
Děkuji vám. Vzhledem k tomu, že mám poněkud omezenou možnost pohybu, vítám každou akci, na kterou se můžu vydat. A autobusy mám ráda.
Alena Vávrová
Dík za sdílení zajímavé akce. Také mám ráda různé veterány.
Elena Valeriánová
Věrko, nevšední záliba - autobusy. Ale proč ne. Já jsem kdysi dávno (za svobodna) jezdila 2 roky v ČSAD jako průvodčí. Moc mě to bavilo a mám na toto zaměstnání moc hezké vzpomínky.
Naděžda Špásová
Některé autobusy znám z dětství. Věrko, je dobře, že tě tu máme, unikla by nám spousta zajímavých věcí a to myslím vážně. Jen tak dal, pozdravuj kočičku.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.