Stala jsem se pamětnicí
FOTO: Libuše Juráčková

Stala jsem se pamětnicí

24. 5. 2024

Tiskem proběhla zpráva, že se začala bourat budova železničního nádraží Brno – Královo Pole, která sloužila asi 70 let. A tato zpráva ve mně vyvolala krátkou vzpomínku na moje dětství, které jsem prožívala právě v Králově Poli. Kolem prostranství, na kterém se chystala výstavba nové výpravní nádražní budovy jsme s kamarádkou chodívaly na „naše toulky“ po přírodě.

A teď si uvědomuji, že věk nádražní budovy není podmíněn jen technickým stavem budovy, ale i novými technologickými potřebami, což právě ovlivnilo krátkost „dožití“ budovy.  Na mne se na štěstí potřeba technologických úprav nevztahuje. A tak jsem nádržní budovu v Králově Poli přežila a stala se pamětnicí. Je to pro mě zajímavá skutečnost.

 

 

 

města a obce
Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Jsem také pamětnicí, byla jsem u toho (ještě ne jako obyvatelka Prahy, jen návštěvnice), když bylo odstřeleno vlakové nádraží na Těšnově. Architektonicky krásná budova, ale v poněkud nešikovném místě. Ale dodnes tam není nic, jen nějaký nadjezd.
František Matoušek
Také jsem pamětníkem, ledasčeho. I u nás zmizelo t.zv."místní" , jak se mu říkalo, oficiálně neslo název Ml.Boleslav-místní nádraží. Ostudu nám ale dělá nádraží HLAVNÍ, kudy projíždí vlaky na Liberec, Rumburk, Prahu, Nymburk, Mělník.
Blanka Lazarová
Jsem ráda, že se Brno rozhoupalo. To nádraží byla opravdu ostuda. Už se těším na nové. Doufám, že bude dřív než to, co má nahradit Hlavní nádraží na novém místě. Protože to jen tak rychle nebude.
Irena Mertová
Pro mne vzpomínky, odtud jsme s prarodiči vyráželi v létě na chatu na Vysočinu a jen s dědou na výlety, táhli kufry - tehdy nebyly kufry na kolečkách...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.