Tipy

Piknik s degustací vín ve vinicích

hnanice, Jihomoravský kraj 28.7.2018
Vložil: Jan Novak

Piknik s řízenou degustací vín v samém srdci znojemských vinohradů proběhne v sobotu 28. července od 18 hodin v obci Hnanice. Tato akce nabídne degustaci 7 vzorků vín přímo ve vinicích, na místě, kde všechno začíná. Piknik bude probíhat u kapličky obklopené ze všech stran vinohrady a krásnými výhledy a degustaci povede zkušený sommelier. Vstupné je 350 Kč na osobu a sraz je 5 minut před začátkem u Hotelu Vinice v Hnanicích.

Více zde

Košt vín z Lovosic a okolí ve sklepě Pfannschmidtovy vily

lovosice, Ústecký kraj 28.7.2018
Vložil: Jan Novak

Košt vín z Lovosic a okolí ve proběhne v sobotu 28. července v jedinečném prostoru historické Pfannschmidtovy vily v Lovosicích, která nyní slouží jako knihovna a infocentrum. V tomto krásném sklepním prostoru bude svá vína prezentovat přibližně pět vinařů, kteří mají vinice přímo v Lovosicích nebo blízkém okolí. Návštěvníci se mohou těšit na vína z Lovosic, Malých i Velkých Žernosek a dalších blízkých obcí. Připraveno bude také občerstvení a hudební doprovod místních hudebních skupin.

Více zde

Hodovní otevřené sklepy

moravská nová ves, Jihomoravský kraj 28.7.2018
Vložil: Jan Novak

Akce hodovní otevřené sklepy proběhne v sobotu 28. července v Moravské Nové Vsi. Pro návštěvníky bude připravena ochutnávka vzorků vína z ročníku 2017. Návštěva sklepů začne ve 13 hodin ve sklepní uličce Výmol. Vstupné, v němž je zahrnuta ochutnávka vína, je 200 Kč a hosté mohou plynule navázat a navštívit večerní Předhodovní zpívání pod májů.

Více zde

Pravidelná degustace vín pod kyjovskou radnicí

kyjov, Jihomoravský kraj 27.7.2018
Vložil: Jan Novak

Pravidelný cyklus degustací vín v pátek 27. července od 19 hodin v radničním sklepě Slovácké galerie vín v Kyjově. V cyklu degustací se představí vždy jedno z vinařství Slovácké vinařské podoblasti. Z důvodu limitované kapacity míst pořadatelé doporučují zakoupení vstupenek v předprodeji.

Více zde

Letní slavnost autentických vín

velké bílovice, Jihomoravský kraj 27.7.2018 – 29.7.2018
Vložil: Jan Novak

Letní slavnost autentických vín proběhne o víkendu 27. – 29. července v areálu vinných sklepů ve Velkých Bílovicích. Na akci bude možné ochutnat netradiční vína autentických vinařů a jejich příznivců. Návštěvníci zde mohou vína ochutnat, ale také si popovídat přímo s vinaři, kteří představí své netradiční postupy a jejich výsledky. Vína našich předků možná nebyla tak uhlazená a vycizelovaná jako mnohá dnešní. Určitě však byla autentická. A právě onu autenticitu si vepsali do štítu Autentisté, které spojuje nejenom stejná regionální příslušnost, ale především snaha o přípravu hodnověrných, rukodělných vín a v neposlední řadě i hlubší zájem o starou vinařskou krajinu, již svými vinohrady dotvářejí.

Více zde

Červenec s klasickým kinem a letní pohodou

praha 6, Hlavní město Praha 19.7.2018 – 21.7.2018
Vložil: Jiri Bazant

Klasické Kino Dlabačov, které je zároveň jediným kinem na Praze 6, vás láká v červenci na filmovou novinku Mamma Mia: Here We Go Again! a českou celovečerní tragikomedii Úsměvy smutných mužů. Přijďte si odpočinout na letní muzikál anebo na český komediální snímek.
 

Mamma Mia: Here We Go Again!

Tato letní filmová pohoda se po deseti letech vrací a diváci, kteří dychtili po pokračování se konečně dočkali. V druhém díle dostanete hned dva příběhy najednou lemované hudbou ABBA. Prvním příběhem se vrátíme do časů, kdy Donna (Meryl Streep) potkala otce své dcery. Byla čerstvou absolventkou univerzity a chtěla poznávat svět na řeckém ostrově. Druhý příběh se odehrává deset let po událostech v prvním dílu, kdy dcera Sophie plánuje velkolepé znovuotevření rodinného hotelu na řeckém ostrově a samozřejmě přizve všechny nám dobře známé aktéry, kterými jsou její tři „otcové“. Obě vyprávění propojuje nesmrtelnými písničkami legendární skupina ABBA, můžete se zaposlouchat do hitů, které již zazněly v prvním díle, anebo písniček, které jste v prvním filmu postrádali. Herci si s radostí zopakovali vekolepý řecký mejdan. V hlavních rolích nebude chybět Meryl Streep a charismatičtí otcové: Pierce Brosnan, Colin Firth a Stellan Skarsgård. Dceru Sophie ztvárnila opět Amanda Seyfried a Lily James si pak zahraje mladou Donnu.  

Kdy?

Čtvrtek 19.7. 21:00

Sobota 21.7. 21:00

Cena: 120 Kč

 

Úsměvy smutných mužů

Tento celovečerní film, který má v českých kinech premiéru v červenci, nás zavede do protialkoholní léčebny, kde se setkávají různé osudy a postavy. Například je to bývalý reprezentant v triatlonu a účastník nejtěžšího závodu světa – Ironmana, úředník a geniální matematik, herec německého gay porna nebo otec, který zašel ve vztahu s nevlastní dcerou příliš daleko. Pod taktovkou přísné primářky poznávají, jak je lehké alkoholu propadnout, ale cesta ven v podstatě nevede. Jediný způsob je nahradit alkohol nečím jiným. Co třeba uběhnout maraton? Film je natočený podle knižního bestselleru Josefa Formánka, je místy vtipný, místy smutný. V hlavních rolích se můžeme těšit na Davida Švehlíka, Jaroslava Duška, Jaroslava Plesla a Simonu Babčákovou.  

Kdy?

Pátek 20.7. 21:00

Cena: 120 Kč

 

Kde?

 

Kino Dlabačov sídlí na Praze 6 hned vedle hotelu Orea Pyramida, který je nejlépe dostupný tramvají č. 22, 23, 25 a 97 a autobusem 143 a 194 (zastávka Malovanka) nebo 149 (zastávka Pod Královkou). V prostorách Kina Dlabačov se můžete občerstvit v místní kavárně a zpříjemnit si tak letní prázdninový večer.

Výstava Cecil Beaton fotograf královen v Muzeu Kampa do 7.10.2018

Praha 1, Hlavní město Praha 12.6.2018 – 7.10.2018
Vložil: Jitka Hašková

12/6/2018 – říjen 2018

Cecil Beaton

 

Tato výstava v Museu Kampa poprvé české veřejnosti komplexně představuje britského fotografa Cecila Beatona, jednoho k nejslavnějších britských fotografů 20. století. Od 30. do 70. let dokumentoval soukromé okamžiky britské královské rodiny i klíčové osobnosti světové kultury a politiky. Vedle fotografování tvořil často i kresby – karikatury portrétovaných. Jako slavný módní fotograf pro časopisy Vogue a Vanity Fair se dostal také k módní tvorbě a mj. vytvořil kostýmy pro ikonický film My Fair Lady a podílel se na výtvarném řešení filmu; za obě získal Oskara. Stejně zajímavou součástí Beatonova portfolia jsou i fotografie, které vytvořil během druhé světové války v pozici fotografického špiona pro britské ministerstvo informací. Beaton se už za svého života stal legendou.

Výstava je připravena ve spolupráci s National Portrait Gallery v Londýně.

Více zde

Anglické úterky pro expaty na Dlabačově

Praha, Hlavní město Praha 10.7.2018 – 31.7.2018
Vložil: Jiri Bazant

V červenci uvádí každé úterý Kino Dlabačov neanglicky mluvený zahraniční film pro expaty s anglickými titulky. Jedná se o snímky oceněné na festivalech nebo velice kladně hodnocené kritikou. V Čechách je můžete vidět pouze ve vybraných kinech, a to jenom s českými titulky, proto cizincům, kteří u nás dlouhodobě žijí, nabízí Kino Dlabačov jedinečnou příležitost shlédnout filmy s anglickými titulky za speciální cenu 80 Kč.  

„Čeští distributoři mají k dispozici nepřeberné množství fantastických zahraničních neanglicky mluvených filmů, které neuvádějí v míře, jakou by si zasloužily,“ uvádí Kristina Charvátová z Kina Dlabačov. „Mnoho z nich putuje na české filmové festivaly anebo do klubových artových kin, kde je často přehlédneme,“ dodává Kristina Charvátová.   Kino Dlabačov si vybralo na července cizojazyčné filmy, které nasbíraly řadu ocenění. Jedná se o animovaný snímek Teheránská tabu, francouzské drama 120 BPM, které získalo čtyři mezinárodní ceny, včetně Grand Prix v Cannes. Dále je to ruský snímek Nemilovaní, který byl oceněn porotou v Cannes a maďarský film O těle a duši nominovaný na cenu Akademie za nejlepší cizojazyčný film, a který vyhrál cenu FIPRESCI a Zlatého Medvěda v Berlíně.  

Tehran Taboo (Teheránská tabu) Tehran Taboo je animovaným snímkem íránského režiséra žijícího v Německu, který se se svým příběhem přesouvá do Teheránu. Silné německo-rakouské drama vás vtáhne do světa tří mladých žen a jednoho muzikanta, kteří mají touhy jako jiní mladí lidé po celém světě, jen s tím rozdílem, že žijí v zemi s přísnými náboženskými předsudky a pravidly. Rockové koncerty, nemanželský sex nebo alkohol patří k mnoha zapovězeným požitkům, stíhaným tvrdými tresty. Tato realita nahrává druhému světu, kde je možné ohýbat pravidla, pakliže máte moc a peníze. Neotřelá forma filmu formou rotoskopie nabízí silný zážitek z kruté íránské atmosféry a cesty mladé generace za štěstím a svobodou.   Jazyk: perština Kdy: 10. 07. 2018 21:00    

120 BPM (120 BPM) Jsou raná devadesátá léta. AIDS si už deset let vybírá kruté oběti na životech, přesto aktivisté z pařížské pobočky hnutí ACT UP bojují s nezájmem veřejnosti, otupělostí vlád a machinacemi farmaceutických firem. Nováček ve skupině, Nathan, se seznamuje s radikálem hnutí Seanem, jehož politický boj je zároveň bojem o vlastní život. Sean je HIV pozitivní a jeho čas se krátí. Francouzské drama plné autentických dialogů, syrových emocí, nahoty, a především politiky vás působivým způsobem zatáhne do této problematiky.   Jazyk: francouzština Kdy: 17. 07. 2018 21:00  

LOVELESS (Nemilovaní) Další filmový zážitek vás tentokrát přenese do Ruska. Žeňa a Boris, pár, který prochází dramatickým rozvodem, se musí opět spojit, aby nalezl svého syna. Oba mají již své vlastní životy, a kromě prodeje bytu a dvanáctiletého syna Aljoši, je již nic nepojí. K malému chlapci ovšem necítí náklonnost ani jeden z nich, protože jim připomíná vlastní selhání. Až s jeho náhlým zmizením poznají rodiče pocit prázdnoty a absenci vlastních emocí. Mimo hledání svého syna, tak začínají pátrat i po příčině vlastní bezcitnosti. Drama, ač téměř bez emocí, je velice emotivním zážitkem.   Jazyk: ruština Kdy: 24. 07. 2018 21:00  

On Body and Soul (O těle a duši) Endre a Mária, jsou spolupracovníci z jatek, které spojí stejné sny -  setkávají se v lese jako jeleni a zamilují se. V reálném životě mezi nimi stojí obtížné zdravotní překážky, i přesto se ale rozhodnou jít svým snům naproti. Endre je starším finančním ředitelem s tělesným handicapem a Mária, pracující jako kvalitářka masa, v soukromém životě trpí nepřekonatelným strachem z tělesného i citového kontaktu. Odvahu jim dodávají sny, ve kterých se setkávají jako jelen a laň uprostřed zasněženého lesa. Maďarská romance s dramatickými prvky i černou komedií vás svým pojetím vytrhne z všedních dnů.   Jazyk: maďarština Kdy: 31. 07. 2018 21:00    

Bližší informace o programu naleznete na www.dlabacov.cz nebo na facebooku. Cena za jednotlivé filmy je 80 Kč. A všechny snímky jsou uvedeny s anglickými titulky.  

Kde? Kino Dlabačov sídlí hned vedle OREA Hotelu Pyramida, který je nejlépe dostupný tramvají č. 22, 23, 25 a 97 a autobusem 143 a 194 (zastávka Malovanka) nebo autobusem 149 (zastávka Pod Královkou).

Pražský hrad ve znamení Prosecca & Itálie

Villa Richter na Pražském hradě, Hlavní město Praha 2.9.2018
Vložil: Jiri Bazant

Máte rádi Prosecco, Itálii a italské delikatesy? V tom případě si nenechte ujít druhý ročník Proseccofestu, který vše propojí v neděli 2. září ve Ville Richter na Pražském hradě. Těšit se můžete atmosféru italského léta ve společnosti báječného Prosecca, italských delikates a skvělé hudby s jedinečným výhledem na celou Prahu. Přijďte si vychutnat poslední prázdninový víkend ve společnosti bublinek.

Prosecco

Nezapomenutelná atmosféra nejstarší pražské vinice, na 40 vzorků italského Prosecca od 15 vinařství a italské speciality. Jak jinak se lépe rozloučit s prázdninami? Toto osvěžující šumivé víno si díky své chuti plné květinovo-ovocných tónů a jemné elegantní vůni podmanilo nejednoho milovníka vín. Proseccofest nabídne široké spektrum vín reprezentujících celou oblast, ale také míchané koktejly, kde hraje Prosecco důležitou roli jako např. Hugo, Aperol Spritz či Mimosa.

Prosciutto, melouny, sýry, olivy a zmrzlina

K ochutnání bude vedle Prosecca také parmská šunka nebo prosciutto ze San Daniele. Obojí se skvěle snoubí se sladkými melouny, o jejichž druzích si budete moci udělat ucelený obrázek díky degustační přehlídce melounů cantaloupe, ogen, honeydew, gallia a charentais. A co by byla Itálie bez sýrů a oliv? Vyznáte se v nich? Během festivalu se dozvíte, jaké jsou jejich druhy, způsoby výroby, využití v teplé i studené kuchyni a jak si je nejlépe vychutnat. Sladkou tečku, bez které není italské menu nikdy kompletní, pak zajistí pravá italská zmrzlina. Vaše chuťové buňky budou v sedmém nebi! Jednotlivá vína i delikatesy můžete nejen ochutnávat, ale také si je budete moci koupit na později.

Kde? Areál Villy Richter Kdy? Neděle 2. září od 12:00 do 18:00 Vstupné? 250 Kč (3 degustační žetony a sklenička budou v ceně)

Prosecco je vinařská oblast na severovýchodě Itálie představující dva regiony Veneto a Friuli ohraničené Dolomity a Jaderským mořem. Díky tomu je zde jedinečné klima vytvářející nezaměnitelný charakter vín. Dobré Prosecco je suché, lehké a zpravidla má nižší obsah alkoholu, což z něj spolu s velmi jemným perlením a ovocným aroma dělá příjemné a dobře pitelné víno. Má slámově žlutou barvou s typickým jemným dlouhotrvajícím perlením. Villa Richter je známá řadou vinařských akcí, které se v tomto kouzelném areálu s výhledem na celou Prahu konají. Svátek růžových vín zde láká návštěvníky vždy 1. května a Svatováclavské vinobraní pak 28. září na svátek sv. Václava.  

Více informací zde: https://www.facebook.com/proseccofestpraha/

Více zde

Příběh českého designu. Od kubismu po 21. století.

Rytířská 31, Praha 1, Hlavní město Praha 27.6.2018 – 31.8.2018
Vložil: Věra Ježková

Putovní výstava v Galerii českých center. Zahájena byla v dubnu v Miláně, končit bude na jaře příštího roku v Mnichově. „Jejím cílem je pochopit život malé země v centru Evropy prostřednictvím předmětů, které utvářejí její kulturní a civilizační paměť.“ Návštěvníci uvidí např. židle Ton, kolo Favorit z 50. let minulého století, předměty užitého umění z 1. poloviny 20. století, drobné předměty každodenního života aj.

Otevírací doba: pondělí až pátek: 11.00 – 18.00; sobota: 11.00 – 17.00  

Více zde

Pro vložení tipu se musíte přihlásit.