Tipy

Koncert Please The Trees & Elpida rozezní Dlabačov

Praha 6, Hlavní město Praha 20.1.2017
Vložil: Táňa Prokopova

Koncert Please The Trees & Elpida rozezní Dlabačov

V oslavách nového roku můžete pokračovat koncertem kapely Please The Trees & Elpida, která vystoupí v pátek 20. ledna ve 20:00. Těšit se můžete na energický koncert úspěšné české kapely v třaskavé směsi se sborem aktivních seniorek Elpida.

Žánrově těžko uchopitelná a neustále se proměňující stálice české nezávislé scény, která je pověstná strhujícími koncerty a vždy přítomným environmentálním poselstvím vystoupí na Dlabačově 20. ledna. Minulý rok kapela vydala čtvrté řadové album Carp, na kterém představili nový syrovější zvuk. Desku natočili v Detroitu během turné po USA. Kapela byla nominována na hudební ceny Vinyla a žánrové Anděly a získala cenu hudební kritiky APOLLO 2015 za nejlepší album. Sbor Elpida dnes tvoří 25 dam ve věku od šedesáti do osmdesáti let a sbormistryně, operní pěvkyně Zuzana Seibertová. Sbor koncertoval na řadě českých festivalů jako je Colours of Ostrava, Rock for People, United Islands a další. Tudíž se můžete těšit na neotřelou hudební show!  

Základní vstupné je možné zakoupit za 200 Kč, zlevněné vstupné pro studenty, seniory a ZTP je za 150 Kč.   Kino Dlabačov sídlí na Praze 6 hned vedle hotelu Orea Pyramida, který je nejlépe dostupný ze zastávek Malovanka (tramvaj č. 22, 25) nebo Pod Královkou (autobus č. 149).   Dlabačov je dnes jediné kino na Praze 6, které se v roce 2015 vrátilo na kulturní mapu Prahy. Kromě pestré filmové nabídky Kina Dlabačov, jehož sál je vybaven nejnovější technologií digitální projekce s vysokým rozlišením 4K, jsou součástí programu také divadelní představení, koncerty, výstavy a další kulturní akce. V předsálí je otevřena kavárna. Prostor je rovněž možné pronajmout pro jakoukoli obchodní, kulturní nebo soukromou akci. 

Více na www.dlabacov.cz  nebo na www.pleasethetrees.com

Více zde

Vernisáž soutěže : Jsem senior a bydlím v Újezdě nad Lesy

Praha 9, Hlavní město Praha 16.1.2017 – 15.2.2017

 V  městské části Prahy, kde žiji, je každoročně vyhlašovaná soutěž "Jsem senior a žijí v Újezdě nad Lesy", na kterou navazuje  výstava a  vernisáž. Je to soutěž poměrně mladá, letos se koná 5. ročník. Letošní vernisáž se uskuteční 16.1.2017  v 17 hod. - v místním muzeu.   Sejdou se  vždy velmi pěkné exponáty - nádherné fotografie, ručně šité loutky a další výrobky, které vytvořili místní senioři. Je vidět, že o kreativní tvoření  je zájem  a to je dobře.   S pozdravem  Jaroslava Jirásková

Více zde

Prezentace knihy Literáti na trati III a beseda s autory

Koryčany, Zlínský kraj 31.1.2017

Knihovna Koryčany, úterý 31. ledna v 16 hodin.

Více zde

Nejmenší český "člobrdíček"

Praha, Hlavní město Praha 7.1.2017

Sobotní vernisáží zahájí výstava "Hurvínek - 90 let" v Městském muzeu, Praha (bližší na internetu).  

BETLÉMÁŘI z Třešti jsou v Praze

Praha 1, Hlavní město Praha 20.12.2016 – 2.2.2017

Umění lidových řezbářů - "BETLÉMY z Třešti" mohou obyvatelé a návštěvníci Prahy obdivovat na výstavě v Jidřišské věži. Vernisáž -za přítomnosti kardinála Dom. Duky- již proběhla,  výstava potrvá do 2. února 2017 - od 10.00 do 18.00 hod.

Vánoční jarmark

Kroměříž, Zlínský kraj 19.12.2016 – 23.12.2016
Vložil: Jana Mohlerová

Kroměříž, Velké náměstí, 10 - 19 hod.

Kamil Střihavka pomáhá dětem opět dýchat

Praha, Hlavní město Praha 16.12.2016
Vložil: Táňa Prokopova

  Kamil Střihavka pomáhá dětem opět dýchat

Nesmrtelný Jesus Kamil Střihavka se stejně jako jeho životní muzikálová role rozhodl páchat dobro. Ne náhodou právě v předvánočním čase propůjčil svou tvář i hlas klipu Českého červeného kříže na podporu dětské léčebny v Bukovanech. Vánoční spot má také za úkol ukázat, čemu všemu se Český červený kříž kromě dárcovství krve dlouhodobě věnuje. Okolo Kamilových zářících vlasů a šibalského úsměvu pobíhají děti, kterých se obtíže spojené s dechovým ústrojím přímo týkají. Jsou to děti, které se právě teď v Bukovanech léčí, děti, kterým předcházely stovky předchůdců a další je bohužel i bohudík budou následovat. Český červený kříž provozuje již 85 let dechovou léčebnu v Bukovanech, jejíž vznik iniciovala dcera T. G. Masaryka Alice Masaryková. Na počest její matky Charlotty Garrigue Masarykové je zařízení pojmenováno. Díky dlouhodobé tradici a zkušenostem, jsou v Bukovanech schopni vyléčit 90 % dětských astmatiků ještě před dosažením dospělosti. Kamil Střihavka se pomoci dětem věnuje již více než 30 let a jako zpěvák se dokáže vžít do situace, kdy je pro tyto děti obtížné si byť jen zabroukat koledu společně s rodiči. I proto podpořil vánoční iniciativu Českého červeného kříže a zapojil se do dobročinné sbírky na tuto dětskou léčebnu.

Bukovanskou dětskou léčebnu lze podpořit jednorázovou DMS v hodnotě 30 Kč ve tvaru DMS CCK na telefonní číslo 87 777 nebo libovolnou částkou na účet veřejné sbírky ČČK 333 999/2700.

Odkaz na klip: https://youtu.be/dCDqFUzPnYA

Pro více informací: http://www.cervenykriz.eu/cz/bukovany.aspx  

Více zde

Probuďte se "mrtvé duše" !

Kostelec nad Labem, Středočeský kraj 16.12.2016

Členové "í"čka - kteří doposud tento magazín jen čtou, nebo výjimečně napíší článek - VĚNUJTE VÁNOČNÍ DÁREK K RADOSTI REDAKCE :  Staňte se více aktivními, zapojte se do diskuzí, pište články častěji, zúčastňujte se různých akcí, společných setkání atd. Redakce se snaží, aby "í"čko žilo - ale pomoci tomu bychom měli všichni!

Pro vložení tipu se musíte přihlásit.