Tipy

Jarní koncerty

Nusle, Hlavní město Praha 23.3.2017 – 23.3.2017

Městská část Praha 4 si Vás dovoluje pozvat na Jarní koncerty, které se konají na Nuselské radnici v ulici Táborská 500/30. Vstupenky na jednostlivé koncerty jsou v prodeji za 50,- Kč na pobočce Czechpoint v budově úřadu MČ Praha 4, Antala Staška 2059/80b.

Vstup je bezbariérový, představení vždy úžasná.

Těšíme se na Vás!

"MASOPUST se zvonky"

Praha, Hlavní město Praha 25.2.2017 – 25.2.2017

Oslavte MASOPUST a pochutnejte na zabíjačce - sobota 25. února od 11.00 do 18.00 hod. - PRAHA - Loretánské nám.

Ornitologická vycházka

Litoměřice, Ústecký kraj 25.2.2017

Ani v zimě příroda nespí. Přijďte se o tom přesvědčit v sobotu 25. 2. 2017. Oblastní muzeum v Litoměřicích pořádá vycházku s ornitologem Václavem Beranem. Vydáme se pozorovat rozmanitou ptačí faunu města i blízkého okolí. Sraz zájemců je ve 14 hodin před budovou muzea na Mírovém náměstí.

Od budovy muzea naše kroky povedou na Písečný ostrov. Zde budeme pozorovat převážně vodní ptactvo, ale i další opeřené obyvatele vyskytující se v okolí řeky. Pravděpodobně zahlédneme kormorána velkého, havrana polního, labuť velkou nebo racka bělohlavého. Při troše štěstí zastihneme i ledňáčka říčního. Pokud počasí a čas dovolí, od řeky vystoupáme i do křovinatých strání nad Litoměřicemi, kde bychom mohli spatřit drobné pěvce.

Akce je součástí doprovodného programu k výstavě Příroda Českého středohoří – kresby Petra Nesvadby. Na pořádání se podílí spolek Stepník, z. s.

Více zde

"WEEKEND MARKET"

Praha, Hlavní město Praha 4.3.2017

Navštivte a přijďte si vybrat zboží a doplňky na akce "WEEKEND MARKET" - zahájení v sobotu 4. března (pak každou další sobotu) v Pražské tržnici - hala 13, Praha 7-Holešoviice - od 9.00 do 18.00 hod. Bližší na internetu.

IX. košt ovocných pálenek v Koryčanech

Koryčany, Zlínský kraj 25.2.2017

Kulturní dům Koryčany od 14 hodin, bohatá tombola, zabíjačkové speciality, cimbálová muzika. Pořádá občanské sdružení Koryčanský kalíšek.

Přírodou Českého středohoří – beseda

Litoměřice, Ústecký kraj 16.2.2017 – 16.2.2017

Do krajiny Českého středohoří se vypravíme s odborníky na zdejší přírodu. V rámci doprovodného programu k výstavě Příroda Českého středohoří – kresby Petra Nesvadby pořádá Oblastní muzeum v Litoměřicích setkání botaniků, zoologů a krajinných ekologů s veřejností. Návštěvníci budou mít možnost dozvědět se zajímavosti o středohořské fauně a flóře a diskutovat s odborníky o tématech, která je zajímají. Beseda proběhne 16. 2. 2017 od 17 hodin v litoměřickém muzeu.

Pozvání na akci přijali botanik Roman Hamerský, který představí botanické zajímavosti Českého středohoří. Krajinní ekologové Šárka Kopecká a Vladislav Kopecký se budou věnovat významu dřevin, včetně ovocných stromů, v krajině a zmíní také zajímavosti z říše bezobratlých živočichů. Zoolog Martin Vlček se zaměří na pozoruhodný svět plazů a obojživelníků žijících ve zdejším regionu. Součástí besedy bude také uvedení nové sady pohlednic Příroda Českého středohoří II, jejímž autorem je výtvarník Petr Nesvadba. Na pořádání akce se podílejí spolek Stepník, z. s. a Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky, regionální pracoviště Ústecko.

Více zde

Senior FIT

Praha 1, Hlavní město Praha 3.2.2017 – 31.12.2017

Přijďte do Fitstudiokotva na lekci SENIOR FIT! Senior fit je kondiční cvičení pro celé tělo. Lekce je zaměřena na zpevnění a posílení svalů zad, břicha a nohou. Lekce je vhodná nejen pro seniory! Kromě této lekce Fitstudiokotva nabízí celou škálu zajímavých lekcí, které si můžete vyzkoušet. Sportovní centrum nezavazuje návštěvníky smluvně,takže si můžete zakoupit jednorázové vstupy a vyzkoušet tak různé cvičební programy. Sportovní centrum nábízí zároveň služby wellness, takže si můžete jít po lekci odpočinout do sauny, vířivky nebo solné jeskyně!

Fitstudiokotva sídlí v OD Kotva na náměstí Republiky v Praze.

Více informací na www.fitnesskotva.cz

Více zde

Pondělky s Jimem Jarmuschem na Dlabačově

Praha 6, Hlavní město Praha 6.2.2017 – 27.3.2017
Vložil: Jiri Bazant

Celkem osm celovečerních filmů scenáristy a režiséra Jima Jarmusche uvede pražské kino Dlabačov v ucelené přehlídce, která bude probíhat každé pondělí, během února a března 2017. Těšit se můžete také na uvedení filmové novinky Paterson, nejnovějšího filmu tohoto nekorunovaného krále nezávislé kinematografie.    

Přehlídka filmů režiséra Jima Jarmusche, spojená s premiérou jeho nejnovějšího snímku PATERSON, odstartuje 6. února v kině Dlabačov na Praze 6 a bude pokračovat každé pondělí během celého února a března.  

Premiérový film Paterson, který celou přehlídku 6. února ve 20:00 zahájí, bude uváděn i každé pondělí v 18:00.  

Ve 20:30 pak Dlabačov zařadil tyto Jarmuschovy filmy:

13.2. Trvalá dovolená (Permanent Vacation, 1980) 20.2. Podivnější než ráj (Stranger Than Paradise, 1984)

27.2. Mimo zákon (Down by Law, 1986)  

6.3. Tajuplný vlak (Mystery Train, 1989)

13.3. Noc na Zemi (Night on Earth, 1991)

20.3. Mrtvý muž (Dead Man, 1995)

27.3. Kafe a cigára (Coffee and Cigarettes, 2003)        

Jim Jarmusch  

Na začátku své kariéry, v roce 1980, natočil za 12000 dolarů svůj první film PERMANENT VACATION (Trvalá dovolená). Jeho druhý celovečerní film STRANGER THAN PARADISE (Podivnější než ráj).  spatřil světlo světa v roce 1984 a byl oceněn Golden Camera pro nejlepší režii na festivalu v Cannes. Již za své první dva snímky byl chválen kritiky. K definitivnímu upevnění jeho reputace došlo v roce 1986 po natočení jeho třetího celovečerního snímku DOWN BY LAW (Mimo zákon). A pak jeho následné dva filmy MYSTERY TRAIN (Tajuplný Vlak) 1998 “Nejlepší umělecký příspěvek“ v Cannes a NIGHT ON EARTH (Noc na zemi) 1991, které už jen dokreslily jeho neotřesitelnou pozici ve světě nezávislého filmu. V roce 1995 natočil jeden ze svých nejúspěšnějších filmů, možná i díky hlavní roli, kterou ztvárnil Johnny Depp, DEAD MAN (Mrtvý muž). Po několika letech v roce 2003 zkompletoval a dokončil další film, složený z několika povídek, COFFE AND CIGARETTES (Kafe a cigára), za jehož závěrečnou třetí část získal “Zlatou palmu za krátký film“ v Cannes. Film PATERSON je jeho nejnovějším celovečerním filmem s Adamem Driverem v hlavní roli.  

V kavárně kina na diváky čekají dvě překvapení: Ke každé zakoupené vstupence káva zdarma, jako pocta Jarmuschova povídkového filmu Kafe a cigára, a dále pak výstava fotografií ze všech osmi uváděných celovečerních filmů.  

Vstupenky na PONDĚLKY S JIMEM JARMUSCHEM je možné zakoupit v předprodeji, na stránkách www.dlabacov.cz nebo v pokladně, která je otevřena denně, půl hodiny před začátky představení.  

Kino Dlabačov sídlí na Bělohorské ulici na Praze 6 hned vedle hotelu Orea Pyramida. Kino je nejlépe dostupné ze zastávek Malovanka (tramvaj č. 22, 25) nebo Pod Královkou (autobus č. 149).   Dlabačov je dnes jediné kino na Praze 6, které se po modernizaci v roce 2015 vrátilo na kulturní mapu Prahy. Kromě pestré filmové nabídky Kina Dlabačov, jehož sál je vybaven nejnovější technologií digitální projekce s vysokým rozlišením 4K, jsou součástí programu také divadelní představení, koncerty, výstavy a další kulturní akce. V předsálí je otevřena kavárna. Prostor je rovněž možné pronajmout pro jakoukoli obchodní, kulturní nebo soukromou akci.   

Více na www.dlabacov.cz  nebo na facebookových stránkách www.facebook.com/dlabacov.cz

Více zde

Komentovaná prohlídka výstavy Krajina 2017

Vinohrady, Hlavní město Praha 9.2.2017
Vložil: Nová galerie

Přijměte srdečné pozvání na komentovanou prohlídku výstavy KRAJINA 2017, která se uskuteční ve čtvrtek 9. 2. od 18:00 v Nové galerii.

  ·         Komentovaná prohlídka

  ·         9. 2. 2017 od 18:00

  ·         Nová galerie, Balbínova 26, Praha 2, 12000

 

Záštitu nad výstavou Krajina převzal ministr kultury Mgr. Daniel Herman, radní Hlavního města Prahy Jan Wolf a radní Prahy 2 Ing. Jaroslav Šolc.    

 

Císařovský Tomáš / Čuška Jakub / Daněk Zdeněk / David Jiří / Ďuriš Juraj / Englberth Miloš / Falušiová Lenka / Gruber Petr / Honz Tomáš / Houska Jirka / Kašpar Adam / Karpíšek Jan / Kaufman Mirek / Kudrnáč Filip / Kunc Milan / Lomová Ivana / Lukáč Martin / Mainer Martin / Malinová Pavla / Matoušek František / Mrázková Ivana / Mičíková Lucie / Nagypal Michal / Paučo Samuel / Paul Jan / Pangrác Pavel / Písařík Petr / Pištěk Jan / Popaja Aldin / Rittstein Michael / Rapant Michal / Reichel Julius / Salajka Martin / Slavík Marek / Spevák Tomáš / Střížek Antonín / Šormová Kristýna / Špaňhel Jakub / Švehla Filip / Tomáš Jakub / Typlt Lubomír

Více zde

Stálá POMOC POŠKOZENÝM

Mělník, Středočeský kraj 1.2.2017

Stali jste se Vy - někdo z rodiny - přátel nebo někdo ve Vašem okolí také OBĚTÍ tzv. ŠMEJDU? Podvedli Vás - připravili o peníze - způsobili problémy - a Policii Váš příběh nezajímal ??  Je tu však stálá nabídka pomoci - informujte se na:   www.agent-antismejd.cz + klik na: "Aktuálně o šmejdech" - šipkami shlédněte 2 videa. PLATÍ STÁLE, bez čas.vymezení. Přeji všem úspěšné řešení a spokojenost!

Pro vložení tipu se musíte přihlásit.