Tipy

Výstava Národní soutěže vín velkopavlovické vinařské podoblasti

Hustopeče, Jihomoravský kraj 26.8.2017
Vložil: Jiri Bazant

Přijďte ochutnat bezmála 600 vín, která se zúčastnila letošního ročníku Národní soutěže vín velkopavlovické vinařské podoblasti. Ochutnávka soutěžních vín proběhne v sobotu 26. srpna od 14 do 20 hodin v hotelu Centro v Husově ulici v Hustopečích. Za doprovodu cimbálové muziky a folklórních vystoupení budete mít příležitost seznámit se s nejlepšími víny Velkopavlovicka a dozvědět se, která z nich se utkají o titul a umístění v Salonu vín České republiky. V rámci doprovodného programu se dočkáte také vystoupení Hustopečské chasy s programem "Zarážání hory". 

Více zde

Prosecco rozšumí Pražský hrad

Praha 1, Hlavní město Praha 10.9.2017
Vložil: Jan Novak

Lehké, podmanivé, osvěžující, šumivé s typicky italským espritem a elegancí. Takové je Prosecco DOC, které si získalo miliony fanoušků po celém světě. Více než dvacet italských mistrů vinařů přijede v září představit svá vynikajcí vína do Prahy a odstartuje tak novou tradici festivalu Proseccofest.  

První ročník festivalu Proseccofest nabídne v neděli 10. září od 11 do 17 hodin v okouzlujícím areálu Svatováclavské vinice a Villa Richter na Pražském hradě téměř sto vzorků šumivých vín více než dvaceti vinařů vyhlášené italské oblasti Prosecco. Výběr a dovoz těch nejkvalitnějších a reprezentativních vín zajistí samotné Consorcio Tutela Prosecco DOC, tedy nejvyšší italská autorita, co se týče Prosecca.   Za vstupné 250 Kč získají návštěvníci kromě katalogu vín také tři 0,1l vzorky vína a další degustační žetony bude možné přikoupit.   Proseccofest navazuje na tradiční vinařské akce, které Villa Richter na Svatováclavské vinici pořádá již desátým rokem. Tradiční Svátek růžových vín (1. května) nebo Svatováclavské vinobraní (28. 9.) každoročně přilákají do areálu s nejpůsobivějším výhledem na Prahu na 2,5 tisíce milovníků dobrého vína.  

Prosecco DOC Prosecco je vinařská oblast na severovýchodě Itálie ohraničená Dolomity a Jaderským mořem, které zde vytváří unikátní klima a nezaměnitelný charakter vín. Prosecco DOC má zpravidla slámově žlutou barvu s typickým jemných dlouhotrvajícím perlením. Ve vůni jsou cítit bílé květy, jablka nebo hrušky. Mírný obsah alkoholu pak činí toto víno velmi osvěžující a příjemně pitelné. DOC v názvu znamená Denominazione di origine controllata, což je zkratka pro označování vín s kontrolovaným původem v Itálii.   Réva na výrobu Prosecca se pěstuje na 23 250 ha a 1231 vinařů této oblasti jen v loňském roce vyrobilo přes 400 milionů lahví tohoto vína. Přes 75 % z nich směřuje do zahraničí, zejména do Evropy a severní Ameriky.

Skotské hry na Sychrově

Sychrov, Liberecký kraj 18.8.2017 – 19.8.2017

17. Skotské hry na zámku Sychrov. Sportovní klání a dudácké kapely.

Více zde

Rýžování zlata

Zlaté Hory, Olomoucký kraj 26.8.2017

V Jeseníkách proběhne 24. ročník soutěže v rýžování zlata o putovní pánev starosty města.

Budete-li někde poblíž, stojí za to udělat si čas a navštívit tuto mezinárodní akci s neopakovatelnou rodinnou atmosférou.

Festival česneku na zámku Buchlovice

Buchlovice, Zlínský kraj 29.7.2017 – 29.7.2017

Sobota 29. července 10 - 18 hodin v zámku i v podzámčí. Koná se již počtrnácté. O zábavu se postarají hry, hudební vystoupení a netradiční soutěže, jejichž společným jmenovatelem je česnek. 

Více zde

Horalské hry v Rokytnici v Orlických horách

Rokytnice v Orlických horách, Královéhradecký kraj 29.7.2017 – 30.7.2017

Horalské hry: silácké klání ve skotských disciplínách- hod kládou, závažím, balíkem slámy, kamenem, farmářský běh. Doprovodný program: ochutnávka whisky, lukostřelba, výuka skotských tanců a hlavně krásní kluci ve skotských kiltech a jejich dudácké umění. Večer pak "Horalská zábava". Na akci je možný vstup se psy.

Více zde

Pro vložení tipu se musíte přihlásit.