Tipy

Valdštejnská jízdárna - Výstava Arcivévoda Ferdinand II Habsburský

Praha 1, Hlavní město Praha 3.11.2017 – 25.2.2018
Vložil: Jitka Hašková

Výstava Arcivévoda Ferdinand II Habsburský a mecenáš mazi Prahou a Insbruckem

V roce 2017 uplynulo 470 let od doby, kdy syn českého a uherského krále Ferdinanda I. arcivévoda Ferdinand II. Habsburský (1529–1595) přijel do Čech, aby zde zastupoval zájmy svého otce i celé habsburské dynastie. V témže roce si připomínáme i výročí 450 let, kdy se arcivévoda ujal vlády nad Tyrolskem. Významná jubilea se stala podnětem k uspořádání rozsáhlé výstavy Ferdinand II. 450 Jahre Tiroler Landesfürst na zámku Ambras v Innsbrucku, a následné výstavy v Národní galerii v Praze. Obě vznikají ve spolupráci Kunsthistorisches Museum Wien s Národní galerií v Praze a Ústavem dějin umění Akademie věd České republiky.

Vstupné základní 220 Kč, snížené 150 Kč, rodinné 350 Kč.

Adresa: u stanice Metra Malostranská

Více zde

Silvestr

Brno, Jihomoravský kraj 1.11.2017 – 1.11.2017
Vložil: Muzikant T.
 

 1. 11. 2017

Jakkoli to může být překvapující spojení, opravdu je to možné. Tedy pokud máte umělce, který se jmenuje Silvestr Tintěra, a domluvíte vystoupení na začátek listopadu. Díky ochotě pana Tintěry si pacienti DRO užili více než hodinu lidových i umělých písní. Někteří z nich se přidali a zpívali z plných plic. Fotky z akce si můžete prohlédnout ZDE.

tintera

Více zde

Vánoce na Dlabačově

praha, Hlavní město Praha 9.12.2017 – 17.12.2017
Vložil: Jiri Bazant

Pojďte si zpříjemnit předvánoční chvilky do kina Dlabačov. Shon a stres s nákupem dárků, pečením cukroví, úklidem a návštěvou všech příbuzných zná jistě každý. Ale co si toto období zpříjemnit návštěvou kina? A přitom nemusíte do přeplněného nákupního centra, prodírat se davem lidí, kteří shání dárky, abyste se dostali k vytouženému filmu. Kino Dlabačov si pro vás připravilo lákavou předvánoční nabídku, kde si i se svými ratolestmi můžete v klidu vychutnat tento adventní čas.  

Andělé ze zapomenuté skříňky Andělé ze zapomenuté skříňky uvádí kino Dlabačov 9. prosince. Jedná se o divadelní představení, ve kterém adventní andělé vykonávají své povinnosti. V dnešním světě to však nemají jednoduché, současnost i tradice jim zamotají hlavy. Andělská pošta má plné ruce práce, aby nakonec dala všechno do pořádku. Pod vánoční stromeček andělská televize nadělí nemocné holčičce rozmanité příběhy a andělé ji dokonce upečou andělský koláč! Zazpíváte si koledy a kouzelná skříňka vám odhalí mnohá tajemství! Pět andělů v poetickém představení dětem prozradí, co jsou pravé Vánoce. Cena: 100 Kč  

Vánoční dárek V neděli 10. a 17.12. si ve vánočním příběhu pro děti a rodiče můžete porovnat vaše zkušenosti s rodinou, která chce slavit Vánoce, nemá stromeček, a ještě navíc spálí kapra. Divadelní představení je velmi oblíbené mezi dětmi i rodiči a díky hodnému andělovi nakonec vše dobře dopadne a rodina najde pod stromečkem nejkrásnější dárek ze všech. Cena: 100 Kč        

Vánoční Břevnovský jarmark O posledním adventním víkendu před Vánoci, v sobotu 16. 12. před tzv. „zlatou nedělí“, můžete nakoupit dárky pro vaše blízké na vánočním Břevnovském jarmarku. Přijďte se zahřát horkým nápojem z kavárny a užít si vánoční atmosféru i s koledami. Najdete zde stánky s krásnými autorskými kousky českých návrhářů, šperkařů a výrobců, z těchto výrobků na vás dýchá poctivá a kvalitní ruční práce. Věříme, že už samotný nákup vám bude radostí, a co potom rozzářené oči pod stromečkem... Vstupné zdarma!

Star Wars: Poslední z Jediů Před Vánoci již tradičně čekáme na premiéru nového dílu Star Wars. V neděli 14.12. uvede kino Dlabačov Star Wars: Poslední z Jediů. Premiéra bude obohacena o diskusi s filmovým kritikem Kamilem Filou, což je o důvod více, proč zavítat do Dlabačova. Dílem Poslední z Jediů od studia Lucasfilm pokračuje sága rodu Skywalkerů. Postavy předchozího filmu Star Wars: Síla se probouzí spolu s legendárními hrdiny galaxie prožívají strhující dobrodružství, během kterých odhalí prastará tajemství Síly a šokující události z minulosti. Další projekce budou následovat 16., 17. a 23.12. Cena: 120 Kč

Římské noci Divadelní představení Římské noci, které uvede kino Dlabačov 15.12. je poutavým a současně dojemným příběhem dvou slavných lidí, italské herečky Anny Magnani a amerického dramatika Tennessee Williamse. Pojednává o jejich dlouhodobém a ryzím přátelství, o jejich láskách, radostech, vrcholech i pádech. Vše je zarámováno do padesátých a šedesátých let 20. století. Během svého pobytu v Římě se Williams konečně setká s herečkou, pro niž touží psát. Prakticky ihned najdou porozumění jeden pro druhého. Uprostřed Říma na terase Anny Magnani si Tennessee přilétává pravidelně načerpat dávku Annina humoru a nezkrotného temperamentu. Tady si nechává pofoukat své bolístky od silné a neporazitelné Anny, tady načerpává inspiraci pro svou další tvorbu a tady se s ní může smát i plakat. „Jedinečné a brilantní herecké výkony Simony Stašové a Oldřicha Víznera, přitažlivý děj plný silných emocí a vášní, smíchu a pláče, velkých zvratů, to všechno jsou „Římské noci“. Tento pravdivý příběh dvou výsostných umělců a citlivých zranitelných duší vám určitě rozproudí krev v žilách, a ještě dlouho po představení bude ve vás žít,“ dodává Kristina Charvátová z kina Dlabačov. Cena: 250 – 350 Kč  

Bolšoj balet: Louskáček A týden před Štědrým dnem (17.12.) nesmí chybět ani klasika. „Již tradičně přinášíme rodinné představení Velkého divadla plné oslnivých kouzel, Bolšoj balet: Louskáček,“ potvrzuje Kristina Charvátová z Dlabačova. Louskáček je rozkošné vánoční představení pro celou rodinu, pohádka o holčičce Marušce a jejím kouzelném vánočním dárku – louskáčku na ořechy, který se v její fantazii promění v krásného prince. Balet na motivy pohádky E. T. A. Hoffmanna je symbolem vánoční atmosféry po celém světě. Cena: 200 Kč  

Všechna tato představení můžete navštívit v kině Dlabačov, které sídlí na Praze 6 hned vedle hotelu Orea Pyramida, který je nejlépe dostupný tramvají č. 22, 23, 25 a 97/ Bus 143 a 194 (zastávka Malovanka) nebo autobusem 149 (zastávka Pod Královkou), více informací na: www.dlabacov.cz.

I předvánoční čas si užijte s rozmanitou kulturní nabídkou v kině Dlabačov. Pečení, dárky a úklid určitě neuteče, ale bylo by škoda si nechat ujít zajímavá představení z této nabídky. Na své si přijdou, jak děti, tak romantické duše a fanoušci klasiky Star Wars.

Vánoční výstavy v Praze

Praha 1, Hlavní město Praha 4.12.2017 – 1.1.2018
Vložil: Jitka Hašková

1. Betlémy v batlémské kapli:"Jak se kdysi vařilo" - v podzemí Betlémské kaple, otevřeno denně od 25.11. do 2.1.18, 9:00 - 18:00, plné vstupné 80 Kč, senioři, děti, studenti 40,- Kč; https://www.google.cz/search?q=betl%C3%A9msk%C3%A1+kaple&oq=berl%C3%A9msk&aqs=chrome.1.69i57j0l5.8696j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

2. Botanická zahrada Na Slupi: "Vánoce v lidové tradici", otevřeno denně d 1.12. do 1.1.18, 10:00 - 17:00, vstupné plné  60 Kč, senioři, děti, studenti 50 Kč,  https://bz-uk.cz/

3. Vánoční výstava betlémů Senátu - v budově Senátu, Valdštejnské náměstí 17/4, Praha 1, od 4.12. do 11.1.18, otevřeno denně 10:00 - 16:00, vstup zdarma, http://www.senat.cz/vystava_betlemu.php 

 

NEJLEPŠÍ DÁREK - vstupenka do Muzea rekordů !

Muzeum rekordů,Palackého ulice,Pelhřimov, Vysočina 22.12.2017
Vložil: Josef Vaněk

NEJLEPŠÍ DÁREK - vstupenka do Muzea rekordů ! Vytvořili jsme pro vás limitovanou edici s vánočním přáním. Vstupenka pak může být využita kdykoli v roce 2018. Zakoupíte ji v obou našich expozicích. Přijeďte se za námi na stovky kuriózních exponátů do Pelhřimova podívat - až do 22. prosince máme otevřeno každý den od 9 do 17 hodin. Vánoční otevírací dobu pak zavčas uveřejníme na našich webových stránkách.

V Praze ožije středověk

Praha, Hlavní město Praha 2.12.2017 – 31.12.2018
Vložil: Jiri Bazant

Muzeum hlavního města Prahy v prosinci otevře unikátní expozici Praha Karla IV. - středověké město, která dá nahlédnout do všedního života středověkých obyvatel a jejich domovů. K vidění bude množství interaktivních exponátů, originální archeologické předměty nebo autentický videomapping modelu Karlova náměstí.

Dějištěm expozice bude i letos dům u Zlatého prstenu v Týnské ulici na Starém městě. Otevření pro veřejnost je plánováno na 2. prosince. Expozice bude přístupná denně, kromě pondělí, mezi 9:00 – 20:00. Návštěvníci si mohou zakoupit jednorázové vstupné za 150 Kč nebo využít společné vstupenky do jiných objektů Muzea hlavního města Prahy. První část expozice s podtitulem Velkolepé staveniště Evropy představila císaře Karla IV. jako vynikajícího architekta a urbanistu. Středověké město je tedy její 2. etapou a přibližuje každodennost ve středověku prostřednictvím archeologických nálezů, modelů a animací. Autoři expozice pamatovali i na děti, na které v přízemí budovy čeká herna inspirovaná knihou Po stopách Karla IV.

Více na: www.muzeumprahy.cz

ETA - umění (a) spotřebiče

Pardubice, Zámek 3, Pardubický kraj 5.11.2017

Setkání s aktuálními výrobky firmy ETA, spojené s ochutnávkou. 16.00-18.00 hod.

Výstava potrvá do 18. února 2018.

Více zde

Mimořádný vlak do pivovaru Radegast v Nošovicích

Pivovar Radegast, Moravskoslezský kraj 10.12.2017

Přijeďte do Pivovaru Radegast 10. prosince 2017 historickým vlakem! Ten bude veden motorovým vozem řady M152.0.

Jízdenka obsahuje exkurzi Pivovaru Radegast v Nošovicích a jednat o zvláštní adventní vlak, který bude doplněn o školu čepování piva Radegast a prohlídku pivovaru. Během exkurze navštívíte Radegastovu svatyni – Návštěvnické centrum, ze kterého se vydáte na prohlídku výrobními pivovarskými prostory. Uvidíte cylindrokónické tanky, výrobu sladu, stáčírnu, ležácké sklepy, varnu a pivovarskou věž.  

Vlak pojede dle mimořádného jízdního řádu https://slezskyzeleznicnispolek.cz/akce/ a bude v něm zajištěno občerstvení formou roznášky.  

Předprodej jízdenek v ceně 250 Kč pro dospělé a 170 Kč pro děti najdete na adrese: https://slezskyzeleznicnispolek.cz/rezervace.

 

Více zde

ZÁHADY LIDSKÉHO SRDCE. JAK POZNAT, KDYŽ VOLÁ O POMOC?

Kino Atlas - Sokolovská 371/1, 180 00 Praha 8, Hlavní město Praha 30.11.2017 – 30.11.2017
Přednáška a debata s MUDr. Petrem Malcem věnovaná našemu srdci a tomu, jak poznat, když volá o pomoc. Koná se ve čtvrtek 30. listopadu 2017 od 14:30 v pražském kině Atlas. Vstup je ZDARMA.  
 
ZÁHADY LIDSKÉHO SRDCE. JAK POZNAT, KDYŽ VOLÁ O POMOC? Srdce je pohonem našeho života, nasloucháte mu ale správně? Srdeční selhání se nemusí projevit přímo na srdci. Signály můžeme přehlédnout a zaměnit za projevy stáří.  
 
Přednáška je určena široké veřejnosti. Vítáni jsou samozřejmě všichni, které toto téma zajímá. Přítomní budou mít možnost zeptat se kardiologa na cokoliv, co je zajímá.
 
 
Přijďte si poslechnout více a popovídat si o srdci
S MUDR. PETREM MALCEM z II. Interní kliniky kardiologie a andiologie 1. LF UK a VFN Praha.
 
Čtvrtek 30. 11. 2017 ve od 14.30
 
KINO ATLAS
SOKOLOVSKÁ 371/1, 180 00 PRAHA 8

Ebru – tajemná technika Dálného východu (přednáška)

Mírové náměstí 171/40, Litoměřice, Ústecký kraj 9.12.2017

Na barokních knižních vazbách se můžeme setkat s pestrou škálou dekorativních papírů. Mezi nimi svou pestrostí a dekorativností vynikají papíry mramorované, nazývané též tragantové nebo karagenové. Přednáška o technice ebru nás blíže seznámí s historií i výrobou mramorovaných papírů. Výklad přednášející, paní Tess Gemelové, bude doplněn také praktickými ukázkami.

Přednášku pořádá Oblastní muzeum v Litoměřicích v sobotu 9. 12. 2017 od 10 h.

Více zde

Pro vložení tipu se musíte přihlásit.