Gastronomie

Co s kuchařským vzděláním?

Stále více našich kuchařů odjíždí do světa, kde absolvují tématické stáže v restauracích nejvyšší třídy. Domů se vracejí plni zkušeností a snů. Co však dál?

16. 9. 2018 Redakce

Letní rychlá rýže

Když je úmorné vedro, a to bylo toto léto skoro pořád, nebo se nám nechce stát u sporáku a navíc…

15. 9. 2018 Hana nováková

Přední česká baristka: z Čechů se stávají nároční milovníci kávy

Petra Davies Veselá miluje kávu, píše o ní knížky, vede baristické kurzy a několikrát vyhrála mistrovství republiky v její přípravě.

14. 9. 2018 Michaela Bučková

Naložená krkovička

Ingredience: 6 plátků krkovice asi 2 cm silné, 5 kousků střední cibule, grilovací koření, kremžská…

12. 9. 2018 Hana nováková

Když je z jídla náplast

Žravá deprese, emoční hlad, záchvatovité přejídání se. Tyto pojmy nyní psychologové, lékaři a výživoví poradci používají častěji než dříve. Jídlo už totiž není prostředkem k přežití, ale výhradně potěšením. Bohužel, mnoha lidem nahrazuje potěšení jiná. Stalo se náhražkou toho, co nám schází, náplastí na to, co nás trápí.

10. 9. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Horké léto přálo pivovarům

Letní sezóna se povedla. Podle vyjádření předních českých pivovarů letošní horké léto přispělo k vysokým prodejům piva, nárůst zaznamenaly zejména ochucené speciály, ale také jedenáctistupňová piva.

9. 9. 2018 Redakce

Velké Karlovice ožijí Tradičním gastrofestivalem

Česká televize v současné době opakuje seriál Doktor Martin s Miroslavem Donutilem v hlavní roli. Venkovské exteriéry se natáčely ve Velkých Karlovicích a jejich okolí. Vydejte se do tohoto čarokrásného koutu Valašska a výlet umocněte kulinářským zážitkem na tradičním Karlovském gastrofestivalu, jehož hlavní program se uskuteční o víkendu 6. a 7. října. 

9. 9. 2018 Redakce

Jozefína Růžičková vykouzlila džemy, které ohromily svět gastronomie

Celkem tři hvězdy si z letošního ročníku soutěže Great Taste odnesly džemy jihočeské značky Rose Garden. V nejprestižnější gurmánské soutěži světa uspěly výrobky z višní, jahod a červeného rybízu a broskví.

7. 9. 2018 Redakce

Krkovičková variace

Tak jsem byl zase jednou pověřen vařením. Manželka vylovila z mrazáku den předem krkovičku (dá…

7. 9. 2018 Petr Halda

Krémová kulajda se zastřeným vejcem a čerstvým koprem

Podzim je doba polévek a také hub. Mistrovským dílem je kulajda - vyzkoušejte její jemnější podobu se zastřeným vejcem a čerstvým koprem podle kuchaře Pavla Václavíka z restaurace Vyhlídka ve Spa Hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích.  

6. 9. 2018 Michaela Bučková