Gastronomie

Jak vařily naše prababičky: Jarní bylinková polévka

Zajímá vás, jak se vařilo za první republiky, před sto a více lety, či dokonce za dob zřejmě nejslavnější české kuchařky a národní buditelky Magdaleny Dobromily Rettigové? Právě o tom pojednává gastronomický seriál "Jak vařily naše prababičky".

24. 5. 2018 Redakce

Hana Michopulu: Česká gastronomie dělá pokroky

Miluje jídlo, napsala o něm několik knih a aby toho nebylo málo, otevřela si bistro se zdravými chlebíčky. „Chci v Česku zlepšit gastronomické poměry. To je moje mise a za tímhle cílem se zúčastním jakéhokoliv tažení,” říká Hana Michopulu.

24. 5. 2018 Michaela Bučková

Zdravé muffiny s jablky a ovesnými vločkami

„Muffiny patří k nejoblíbenějším pekařským výrobkům, které lze snadno připravit doma. Pokud chcete…

24. 5. 2018 Redakce

Oříšky, chipsy, sušenky… A je z toho dvanáct kilo

Co je největší zabiják všech snah o zhubnutí? Večerní mlsání u televize. Miska brambůrků, oříšků, trochu vína, nějaká ta sušenka. Takové nenápadné pojídání je právě nejškodlivější.

23. 5. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Jak vařily naše prababičky: pravé chlupaté knedlíky

Zajímá vás, jak se vařilo za první republiky, před sto a více lety, či dokonce za dob zřejmě nejslavnější české kuchařky a národní buditelky Magdaleny Dobromily Rettigové? Právě o tom pojednává gastronomický seriál Jak vařily naše prababičky.

22. 5. 2018 Redakce

První republika v kuchyni

Byl podzim onoho roku. Skončila První světová válka, budoucí nová republika se potácela v bídě. Ne snad, že by to pro všechny znamenalo otevřít Českou kuchyni za dob nedostatku z roku 1917 Dr. Čeňka Zíbrta a čerpat z jejích kuriózních receptur.

19. 5. 2018 Redakce

„Šup šup“ jahodový dortík

Z jahod můžeme připravovat nepřeberné množství dobrot. Každá hospodyňka jistě má ten svůj osvědčený recept. Recept Šup šup jahodový dortík vznikl čirou náhodou. V ledničce zůstala nevyužitá láhev jahodového jogurtového nápoje a objemu cca 300 ml. Do jeho konzumace se nikomu nechtělo, vylít obsah byla škoda.

15. 5. 2018 Redakce

Mám ráda kuchařské knihy - díl VIII.

Dobrý den přátelé. Je prý jaro. I když podle teplot to vypadá, že už tu máme léto. A v létě by se…

12. 5. 2018 Dana Puchalská

Grilování ve městech je stále více IN

V českých městech se už několik let uplatňuje celosvětový trend, kdy se klade velký důraz na vznik či úpravu odpočinkových „zelených“ zón. S tím souvisí i rostoucí počet venkovních grilovacích míst, která umožňují obyvatelům měst zažít pravou grilovací párty, i když nemají chatu, zahradu nebo dostatečně velkou terasu.

9. 5. 2018 Redakce

Sýrové roládky na jedno zakousnutí

Na talíři působí efektně a výborně chutnají. Sýrové roládkové jednohubky, stejně jako nivové trubičky, nechybějí na „jiříkovských“ rautech. Vaření je umění. A studená kuchyně stojí na vrcholu této pyramidy. 

8. 5. 2018 Redakce