Gastronomie

Vejce v centru pozornosti

Jsou zatracovaná i milovaná. V minulosti běžná, nyní hojně diskutovaná. Kvůli dobrému či špatnému vlivu na zdraví, kvůli zvyšující se ceně. Zkrátka, z vajec se stalo celospolečenské téma.

20. 10. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Připravte si vlastní kysané zelí. A nemoci se vám vyhnou obloukem

Kysané zelí je doslova napěchované vitamíny a probiotiky. A nejen to. Podle řady průzkumů je kysané zelí dobrou a zároveň levnou prevencí před vznikem rakoviny jater, plic či tlustého střeva.

18. 10. 2017 Redakce

Nový trend: Ošklivá zelenina

Které jablko si vyberete? Krásné, lesklé, bez jediného kazu? Nebo nějakou pomačkanou chudinku mdlé barvy s černými tečkami? Jde o v současnosti velmi diskutované otázky, které rozdělují společnost na dva tábory.

14. 10. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Zavařování hub

Ráda bych navázala na článek paní Aleny Kučerové z 6.10. o zavařování hub v mikrovlnné troubě. Já…

9. 10. 2017 Zdenka Jírová

Správná strava. Ale co to je?

Vztah jídla a dlouhověkost. To je téma, o kterém se nikdy nepsalo tak často. Vznikají vědecké studie, kde kdo chce vědět, jak se stravovat, aby se dožil co nejvyššího věku v co nejlepší kondici. Takže se kolem tohoto tématu vyrojila řada mýtů a nesmyslů.

7. 10. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Nevíte, co s houbovým nadělením? Zkuste houby sterilovat v mikrovlnce

Letošní houbařská sezóna je skutečně mimořádná. Z lesů nosíme plné koše nejrůznějších druhů hub. Jaroslav Balaštík z Ostrožské Nové Vsi na Uherskohradišťsku přišel na výbornou metodu uchování hub  – zavařováním v mikrovlnné troubě.

6. 10. 2017 Redakce

Celer není jen afrodisiakum

Už od časů faraonského Egypta je celer vyhlášeným prostředkem povzbuzujícím potenci, moderní věda ale zjistila, že má kromě toho také celou řadu dalších příznivých účinků.

5. 10. 2017 Redakce

Stanislav Fridrich: Birell je nejlepší iontový nápoj

Jistě jste si všimli, jak za poslední roky vzrůstá obliba nealkoholického piva v Česku. Nebývalé přízni se těší nealkoholická piva s různými ovocnými příchutěmi. K těm nejoblíbenějším patří vše ze „stáje“ společnosti Radegast. Vydali jsme se proto za bývalým ředitelem Radegastu  a tradičním českým sládkem Ing. Stanislavem Fridrichem.

5. 10. 2017 Redakce

Osúch, jeden z pokladů lidové kuchyně

Moravsko-slovenské pomezí, takzvané Kopanice, jsou bohatým zdrojem výtečných receptů, které se zde zvláště v minulosti, dědily z generace na generaci. Jedním z nich je takzvaný osúch, pečivo z chlebového těsta, které je typické svou česnekovou vůní.

30. 9. 2017 Redakce

Topinambur hlíznatý: brambory pro diabetiky plné vitamínů

Topinambur je rostlina, která nejen ozdobí vaši zahradu, ale je především velmi dobrým zdrojem vitamínů, minerálů a zejména inulínu. Je snadná na pěstování. Vypěstovat si tyto sladké brambory dokáže každý. Právě nyní si můžete hlívy topinamburů koupit.

26. 9. 2017 Redakce