Gastronomie

Špenát nejen ve známé komedii

Málokterá zelenina má tak výrazné příznivce i odpůrce jako špenát. Kolik z nás si vzpomíná na dětství, kdy jsme museli, často nedobrovolně, jíst omelety se špenátem, zatímco jsme se těšili na palačinky s džemem.

17. 7. 2018 Redakce

10 jídel, která musíte ochutnat v Chorvatsku

Chorvatsko má velmi bohatou kuchyni. Od ryb, přes mletá masa a ražniči se dá projíst až ke guláši. A víte, co je brudet, blitva či štrukli? Zde je deset tipů, co v Chorvatsku ochutnat.

16. 7. 2018 Michaela Bučková

Podvýživa seniorů. Problém, o kterém se nemluví

Až polovina lidí v seniorském věku je podvyživená, aniž to tuší. Zatímco témata jako je obezita či nadváha se rozebírají ze všech stran, podvýživa jako by byla tabu. Mnohdy není vidět, ale projevuje se únavou a zdravotními obtížemi. Je však častější, než si myslíme.

15. 7. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Překvapte návštěvu: namíchejte jim Aperol Spritz nebo Hugo

České bary a restaurace ovládlo oranžové pití – italský Aperol Spritz, stále populárnějším se stává také nápoj Hugo. Už jste je ochutnali? 

14. 7. 2018 Michaela Bučková

Zapomeňte na gyros aneb Jaké jídlo si dát v Řecku

Je čas přestat si spojovat řeckou kuchyní s gyrosem, souvlaki a rajčatovo-okurkovým salátem s fetou. A také s tím, co se obvykle servíruje v jídelnách hotelů s mezinárodní klientelou. Řecko nabízí mnohem větší skvosty.

13. 7. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Osm věcí, které nesmíte nikdy udělat v Itálii

Italové jsou velmi komunikativní a turisty milují. Tedy pokud „nepošpiní“ jejich posvátné věci, jako například kulturu jídla či pití kávy. Čtěte, co nemají Italové rádi.

10. 7. 2018 Michaela Bučková

Proč je vláknina důležitá a z jakých potravin ji nejlépe získat?

Zajímáte-li se o zdravý životní styl, pak vám pojem vláknina nebude tak úplně cizí. Pokud navíc dbáte o vyvážený jídelníček, pak je naprosto jednoznačné, že si příjem vlákniny pečlivě hlídáte. Víte ale, proč je tato látka pro lidský organismus tak moc důležitá a z jakých potravin ji lze získat?

9. 7. 2018 Redakce

Letní osvěžující salátová omáčka z Valašska

Ve valašských chalupách bývalo plno práce kolem hospodářství a k tomu i kupa dětí. A tak, není divu, že se zdejší hospodyně musela pěkně otáčet. Mezi její hlavní úkoly patřilo vaření.

4. 7. 2018 Redakce

Ach, to jídlo! Jak vypadá zdravá strava pro seniory?

Existuje jedno téma, které spojuje všechny, bez ohledu na věk. Přestože člověk celý život něco jí (jinak by nežil), stále je jídlo nevyčerpatelnou studnicí námětů a inspirace. Stačí se podívat, kolik článků o jídle vzniká a hlavně se čte.

3. 7. 2018 Jiřina Kocourková

Na plzeň ve Florencii

Vypadá to jako zjevení. Talíř guláše a krásně orosená sklenice tankové plzně. A to jen několik desítek metrů od šestitunové sochy Davida od renesančního umělce Michelangela Buonarrotiho a slavné galerie Uffizi. Po horkém dni stráveném v ulicích italské Florencie se prostě sklenice plzně hodí. Ale kde se tady vzala?

2. 7. 2018 Michaela Bučková