Domácí mazlíčci

Jsou kočky léčitelky?

Kočka je tvor tajemný, opředený mnoha mýty. Kočky byly mnohokrát v historii a v různých civilizacích i uctívány jako božstvo. Já se domnívám, že důvodem je schopnost vnímat velmi citlivě energie. Mám na mysli především základní energii, známou jako či, tchi, reiki, vesmírná energie a nebo i jinak.

24. 6. 2018 Jiří Libánský

Zvířecí hvězdy internetu. Přibývá jich

Tucker, Maya, Toast… To jsou jména některých psů, kteří se stali téměř celebritami. Za vším stojí současná móda fotit domácí mazlíky v různých podivuhodných pozicích a dávat je na internet.

19. 6. 2018 Redakce

Babi, pohlídáš nám pejska?

Pes, kočka, papoušek, morče, fretka, ale i prasátko… To vše se může v létě ocitnout ve vaší domácnosti. Prarodiče jsou v době prázdnin velmi žádanými hlídači domácí zvěře, protože její majitelé chtějí jet na dovolenou. Pro někoho je to zpestření a radost, pro někoho pohroma.

5. 6. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Trpí váš pes v horku? Chlaďte jej vodou, ale nestříhejte

Teplé počasí přináší nástrahy nejen lidem, ale i jejich čtyřnohým miláčkům. Tady je několik tipů, jak chránit psa proti horku a na cestách.

30. 5. 2018 Redakce

Jak odnaučit vašeho psa žebrat o jídlo

Mezi časté nepříjemné zvyky psů patří loudění během vaření či společného stolování. Tento zlozvyk se projevuje častým kňučením, neposlušností, a v neposlední řadě i obtěžováním ostatních lidí - např. v restauraci, kde psi často dokáží úpěnlivě hypnotizovat svým útrpným pohledem ostatní zákazníky. 

22. 5. 2018 Redakce

Psi pro seniory. Existují?

Ten sen má hodně lidí: Do penze si pořídíme pejska. Abychom se udržovali procházkami v kondici, měli zábavu, naplnění života. A pak nastupuje ta zásadní otázka: Ale jakého pejska?

19. 5. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Kdo má psa, je zdravější

Britští vědci zkoumali, jaký vliv má soužití člověka a psa na zdraví a délku lidského života. Závěr je jasný: Majitelé psů jsou ve vyšším věku v lepší kondici, než jejich vrstevníci, kteří psa nemají.

25. 4. 2018 Redakce

Kočka a pes. Jak na to, aby mohli žít v jedné domácnosti?

Máte doma pejska a rádi byste si k němu pořídili i kočičku nebo naopak, ale bojíte se je mít v jedné domácnosti? Soužití psa i kočky pod stejnou střechou nemusí být vůbec žádný problém.

23. 4. 2018 Redakce

Pes do domácnosti může přinést radost i pohromu

Babička zůstala sama, koupíme jí psa. To je jedno z nejhloupějších rozhodnutí, které mohou potomci nebo příbuzní udělat. Pro život se zvířecím společníkem se totiž musí člověk rozhodnout po zralé úvaze vždy sám. Jak vybrat toho pravého?

18. 4. 2018 Redakce

Pes nadměrně líná. Co potřebuje jeho srst?

Každý, kdo má doma psa či kočku, zná dopady nepříjemného línání. Jedná se sice o přirozený proces obnovy srsti, který nelze zastavit. Ale můžeme ho alespoň malinko zmírnit, například tím, že zvířeti budeme podávat vhodné doplňky stravy, které srst posilní.

4. 4. 2018 Redakce