Domácí mazlíčci

Křeček je parťák pro každý věk

Už dávno nejde o zvířátko, které pořizují rodiče dětem, aby se zbavili jejich škemrání, že doma chtějí nějakého živého mazlíka. Křečků se v domácnostech zabydluje čím dál více. Chovají je nyní často i lidé vyššího věku, kteří už nemají síly a podmínky chovat psa či kočku.

14. 3. 2019 Redakce

Jarní detox pro psa? Připravte ho z petržele, kopřivy a pampelišky

Pro detoxikaci organismu je ideálním obdobím jaro. Proč? Přes zimu se v psím těle obvykle nahromadí největší množství toxinů. Přesto je ideální tělo očišťovat pravidelně, kdykoliv během roku, nikoliv pouze na jaře.

12. 3. 2019 Redakce

Jak jsem pomáhala rodit morčata

Jak už to tak bývá, nastane v  období rodičovském  doba, kdy děti začnou požadovat dalšího domácího…

12. 3. 2019 Jana Hošková

Jak odnaučit psy žebrat o jídlo

Mezi časté nepříjemné zvyky psů patří loudění během vaření či společného stolování. Tento zlozvyk se projevuje častým kňučením, neposlušností, a v neposlední řadě i obtěžováním ostatních lidí - např. v restauraci, kde psi často dokáží úpěnlivě hypnotizovat svým útrpným pohledem ostatní zákazníky. 

23. 2. 2019 Redakce

Jmenuji se Albert II

Dobrý den, zdravím všechny Íčkaře. Haf! Myslím si, že nastal čas, kdy bych Vám mohl zase něco…

15. 2. 2019 Jitka Chodorová

Parťáci

Zvedám tlapku na pozdrav, Íčkaři. Mám za sebou krušné období, řeknu vám. A to nejen proto, že hory…

4. 2. 2019 Eva Krausová

Psí smutek je dojemný a tajemný

Co se děje v hlavě psa, který ztratí svého nejbližšího člověka? Truchlí? Trápí se? Jak dlouho? Zapomene na svého pána nebo se mu vybavuje už navždy? Čas od času se podaří zdokumentovat příběh ukazující, že psi jsou schopni velmi silných emocí, které jsou totožné s těmi, které při ztrátě blízké osoby prožívají lidé.

24. 1. 2019 Redakce

Jak poznáme, že pejsek má cukrovku?

Stejně jako lidé, tak i psi trpí spoustou závažných i lehčích nemocí. Mezi ně patří i cukrovka neboli Diabetes mellitus (DM). Jedná se o poruchu využití inzulinu. Případně jeho nedostatku. Inzulin udržuje cukr v krvi v optimální míře. Produkován je slinivkou břišní, která umožňuje glukóze vstřebání.

18. 1. 2019 Redakce

Tlustá kočka není IN

Nadváha u domácích koček je stále větším problémem. Podle veterinářů dosahuje kočičí obezita téměř epidemických rozměrů. Dostat vašeho mazla znovu do “olympijské” formy není jednoduché. Proto přinášíme užiteční rady a tipy, jak s tuky bojovat.  

16. 1. 2019 Redakce

Časté nemoci a zdravotní problémy psů. Jak je poznat?

Stejně jako lidi tak i psy často trápí nemoci. Bohužel nám ale o svých trápeních nemohou říct a je proto dobré umět rozpoznat první příznaky špatného zdravotního stavu.

26. 12. 2018 Redakce