Domácí mazlíčci

Chraňte svého pejska v mrazivém počasí

Když udeří mrazy, neměli bychom více chránit jen sebe, ale i naše čtyřnohé kamarády, především ty, kteří jsou ve venkovní boudě a jimž mohou mrazy či osolené chodníky přinášet mnoho starostí. Aby pejsci zimu přežili bez útrap, stačí dodržovat pár základních pravidel.

18. 1. 2018 Redakce

Pes jako dítě. Fenomén této doby

Mnozí je mají raději než své vnuky. Mnozí si je pořizují místo dětí. Mnozí je milují více než lidi. Je to tak, i když to takto otevřeně každý nepřizná. Ano, řeč je o postavení psů ve společnosti 21. století.

26. 12. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Gajka - psí otesánek

Vždycky jsem měla "rozežrané" psy, ale rekordy v obžerství držela dalmatinka Gajka. Kvůli chovnosti…

17. 12. 2017 Ilona Kolářová

Váš pes je vám podobný

Tuto větu jste už možná slyšeli nebo ji uslyšíte. Mnoho lidí má něco společného se svým psím miláčkem. Podvědomě si vybíráme ty, kteří jsou nám podobní, ať už povahou či vzhledem.

15. 12. 2017 Redakce

Zvíře jako dárek? Raději ne

Babička je sama, koupíme jí štěňátko. Jdeme s manželem do penze, jako dárek mu dám psa. Bude to velké překvapení, prarodiče dostanou k Vánocům papouška. Takové úvahy by se měly úředně zakázat. Pokud má být zvíře překvapením a dárce po něm vlastně nijak netouží, bývá z toho malér.

12. 12. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Jak vybrat psa? Pozor na množírny!

Dříve jsme slovo množírna neznali. Nyní se skloňuje ve všech pádech v souvislosti se psy. Přesněji, v souvislosti s tím, jak Češi propadli lásce ke psům a chtějí co nejatraktivnější plemena za co nejméně peněz. Ideální stav pro podvodníky.

6. 11. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Psi poznají naše nemoci. Potvzují to i vědci

Říct před pár lety, že psi rozpoznali u pána rakovinu nebo jej upozornili na blížící se epileptický záchvat, byli bychom považováni za blázny. Nyní se čím dál vědců zabývá zkoumáním tohoto jevu. Už o něm nepochybují, jen mu chtějí přijít na kloub.

26. 10. 2017 Redakce

Kočka je skvělý společník. Jak ale vybrat tu pravou?

Tento spor je věčný: Je lepší pořídit si kočku nebo psa? Nikdy ho nikdo nevyřeší, počet příznivců psů a koček je přibližně stejný. Když vezmeme údaje z celé Evropy, počet kočkařů mírně převažuje, ale naopak v Česku je více pejskařů. Ovšem příznivců koček tady v poslední době tak přibývá, že se poměr sil možná časem změní.

17. 10. 2017 Redakce

Psí inteligence. Pozor na ni!

V poslední době se často objevují různé žebříčky psích plemen podle stupně inteligence. A naopak žebříčky těch takzvaně hloupých. Jenže pozor, záleží na tom, co si kdo pod pojmem psí inteligence představuje. Ale hlavně, nesrovnávejme inteligenci psí s tou lidskou, což bohužel děláme.

26. 9. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Mluvíme se psy. Je to normální?

Půjdeme ven? Tak co, už chceš domů? Co by sis dnes dal k večeři? Jé, ahoj Ťapko, jak se máš? Mluvit se psy se stalo běžné. Pokud nějaký majitel tvrdí, že se svým čtyřnohým parťákem občas nehovoří jako s člověkem, určitě lže.

13. 9. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce