Domácí mazlíčci

Mluvíme se psy. Je to normální?

Půjdeme ven? Tak co, už chceš domů? Co by sis dnes dal k večeři? Jé, ahoj Ťapko, jak se máš? Mluvit se psy se stalo běžné. Pokud nějaký majitel tvrdí, že se svým čtyřnohým parťákem občas nehovoří jako s člověkem, určitě lže.

13. 9. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Prospívají kočkám granule?

Zatímco pes sežere, co mu dáte do misky, a ještě bude žadonit o přídavek, kočka, ta ne! Kočka je vybíravá dáma, která jen tak něco nepozře. 

8. 9. 2017 Redakce

Psí hotely. Jak vybrat ten pravý?

Kam s nimi? Stačí chtít jet na dovolenou, na několikadenní výlet nebo muset na pár dnů do nemocnice a majitelé zvířat řeší velký problém. Pokud nemají někoho blízkého, kdo domácího mazlíčka pohlídá, je zle. Proto přibývá psích hotelů.

26. 8. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Kočka a pes v jednom bytě? Rady pro harmonické soužití

Máte doma pejska a rádi byste si k němu pořídili i kočičku nebo naopak, ale bojíte se je mít v jedné domácnosti? Soužití psa i kočky pod stejnou střechou nemusí být vůbec žádný problém.

28. 6. 2017 Redakce

Pejsci stárnou. Stejně jako my

Všimli jste si toho? Na ulicích a v parcích je vidět hodně seniorů se starými psy. Ti pejsci chodí pomalu, je na nich vidět, že trpí podobnými obtížemi, jako jejich majitelé. Jak stárnout spolu se svým psem, aniž by naše soužití bylo trápením?

22. 6. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Ostříhat psa kvůli horku? Rozhodně ne

Na teplé počasí se těšíme většinou po celý rok. Horko však často přináší zdravotní nástrahy nejen lidem, ale i našim čtyřnohým miláčkům, kteří vedro snášejí, i díky své nemožnosti pocení, hůře než lidé. Přinášíme 5 praktických tipů, se kterými bude léto pro pejsky i jejich majitele příjemnější.

31. 5. 2017 Redakce

Kastrovat fenku, když nechcete štěňata?

Při rozhodování, zda si pořídit psa nebo fenku, hraje dost často hlavní roli hárání. Někomu může vadit už jen ušpinění podlahy v bytě, především se však každý půlrok chovatelé obávají nechtěného nakrytí feny. Co s tím?

27. 4. 2017 Redakce

Pořídit si psa v důchodovém věku

Zaujal mě článek, zda si pořídit psa v důchodovém věku či nikoliv. Jsem určitě pro, aby i senioři…

21. 4. 2017 Daniela Hrdinová

Soni, já Tě na té výstavě ráda podpořím

Tak tuto větu jsem řekla naší chovatelce Soně, když oznámila, že má novou fenku Chodského plemene.…

18. 4. 2017 Eva Mužíková

Dorota von Lhota

Pod honosným jménem se skrývala směs ras blíže neurčitelných. Co jí chybělo na kráse, to převýšila…

8. 4. 2017 Jindřiška Dvořáková