Domácí mazlíčci

Vracíme se domů. A pes to ví

Ten jev bývá označován za nejpřesvědčivější důkaz výskytu telepatie mezi lidmi a psy. Psi cítí, kdy se lidé jim blízcí vracejí domů. Zná to řada rodin a také na toto téma proběhla řada pozorování a výzkumů. I ti největší odpůrci teorií, že psi mají určité schopnosti, které lidem připadají nadpřirozené, v tomto směru připouštějí, že se dějí věci mezi nebem a zemí.

8. 9. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Máte tlustého psa? V ohrožení jsou nejen klouby, ale i srdce a ledviny

Nadbytečná kila trápí nejen lidi, ale tento problém je stále častější i u domácích mazlíčků, především psů. Je to jednak tím, že majitelé psů nemají často čas vyrazit s nimi na dlouhou procházku, ale i tím, že jim často dopřávají kousky vlastního jídla.

8. 9. 2018 Redakce

Také si povídáte s kočkou?

V naší zemi se podle statistik uvádí, že v domácnostech žijí asi 2 milióny psů a milión koček. To…

1. 9. 2018 Zdenka Jírová

Kocourek, kterého nikdo nechtěl

Nikdy jsem nechtěla kočku, ale stalo se. Kdysi moje malá dcerka přinesla domů krabici s koťátky, že…

1. 9. 2018 Marie Doušová

Domácí mazlíček v důchodu? Radost i starost

Tři až čtyři vycházky denně. Problém, když chceme na delší dobu odjet z domova. Okolo patnácti tisíc korun vynaložených každý rok na jídlo, veterinární ošetření a další výdaje. Pořídit si psa či jiné zvíře je radost, ale také hodně starostí.

28. 8. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

"Zvířata a já" aneb "Kočky a já"

Když jsme si s manželem pořídili na důchod malý domeček na konci vesnice pod lesem a vyměnili tak…

25. 8. 2018 Marie Měchurová

Mají psi nadpřirozené schopnosti?

Také se vám zdá, že váš pes rozumí tomu, co říkáte? Mají opravdu psi vlastnosti a schopnosti, které si nedokážeme vysvětlit? Čím dál více kynologů a vědců se přiklání k myšlence, že psi disponují tím, co obvykle nazýváme „nadpřirozené schopnosti.“

24. 8. 2018 Redakce

Jsou kočky léčitelky?

Kočka je tvor tajemný, opředený mnoha mýty. Kočky byly mnohokrát v historii a v různých civilizacích i uctívány jako božstvo. Já se domnívám, že důvodem je schopnost vnímat velmi citlivě energie. Mám na mysli především základní energii, známou jako či, tchi, reiki, vesmírná energie a nebo i jinak.

24. 6. 2018 Jiří Libánský

Zvířecí hvězdy internetu. Přibývá jich

Tucker, Maya, Toast… To jsou jména některých psů, kteří se stali téměř celebritami. Za vším stojí současná móda fotit domácí mazlíky v různých podivuhodných pozicích a dávat je na internet.

19. 6. 2018 Redakce

Babi, pohlídáš nám pejska?

Pes, kočka, papoušek, morče, fretka, ale i prasátko… To vše se může v létě ocitnout ve vaší domácnosti. Prarodiče jsou v době prázdnin velmi žádanými hlídači domácí zvěře, protože její majitelé chtějí jet na dovolenou. Pro někoho je to zpestření a radost, pro někoho pohroma.

5. 6. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce