Domácí mazlíčci

Kdo má psa, je zdravější

Britští vědci zkoumali, jaký vliv má soužití člověka a psa na zdraví a délku lidského života. Závěr je jasný: Majitelé psů jsou ve vyšším věku v lepší kondici, než jejich vrstevníci, kteří psa nemají.

25. 4. 2018 Redakce

Kočka a pes. Jak na to, aby mohli žít v jedné domácnosti?

Máte doma pejska a rádi byste si k němu pořídili i kočičku nebo naopak, ale bojíte se je mít v jedné domácnosti? Soužití psa i kočky pod stejnou střechou nemusí být vůbec žádný problém.

23. 4. 2018 Redakce

Pes do domácnosti může přinést radost i pohromu

Babička zůstala sama, koupíme jí psa. To je jedno z nejhloupějších rozhodnutí, které mohou potomci nebo příbuzní udělat. Pro život se zvířecím společníkem se totiž musí člověk rozhodnout po zralé úvaze vždy sám. Jak vybrat toho pravého?

18. 4. 2018 Redakce

Pes nadměrně líná. Co potřebuje jeho srst?

Každý, kdo má doma psa či kočku, zná dopady nepříjemného línání. Jedná se sice o přirozený proces obnovy srsti, který nelze zastavit. Ale můžeme ho alespoň malinko zmírnit, například tím, že zvířeti budeme podávat vhodné doplňky stravy, které srst posilní.

4. 4. 2018 Redakce

Na dovolenou se psem… Autem? Proč ne!

Řada psích páníčků se shoduje na tom, že cestování se psem je při nejmenším náročné – chlupy, vytí, strach z hluku, neposednost nebo dokonce i nevolnost – to všechno vám může vaši cestu znepříjemnit.

3. 4. 2018 PR

Výběru psa věnujte pozornost, některé rasy přinášejí problémy

Zamilovat se do některé psí rasy může znamenat problém na řadu let. Existují totiž plemena, která majiteli přinesou do života kromě radosti i spoustu starostí. Která to jsou?

31. 3. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Odkdy je můj pes senior?

Nejlepší roky jsou pryč. Prošedivělé chlupy na čenichu, horší sluch a ráno už tak čiperně nevyskočí. Stává se z něj psí senior. Staré lovecké přísloví prý říká: Pět let mladý pes, pět let dobrý pes a pět let starý pes.

19. 3. 2018 Redakce

Jak zvládnout stěhování s domácími mazlíčky?

Stěhujete se. A vaši čtvernožci půjdou pochopitelně s vámi. Stěhování je už pro vás samotné stresující a naplňuje vás nervozitou. Takže si dovedete představit, že i váš domácí mazlíček může být pěkně vyveden z míry, jestliže musí opustit svůj starý revír.

15. 3. 2018 Redakce

Chováte slepice? Budete se divit, ale je to v módě

Minimální náklady, poměrně málo práce a velká odměna - radost z čerstvých vajíček. To jsou důvody, proč je nyní domácí chov slepic v módě. Už neplatí, že slípky chovají jen babičky z vesnice. Naopak, pořizují si je manažeři, lékaři, maminky na mateřských dovolených.

10. 3. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Naše boxerka - rozloučení

Vážení přátelé, milí íčkaři, tak nějak by Vás oslovila naše boxerka - naše Lady. Myslím si, že by…

20. 2. 2018 Jitka Chodorová