Domácí mazlíčci

Králičí hop či parkur ušáků baví všechny generace

Nelekejte se, článek se v žádném případě netýká obyvatel Spojených států amerických, kteří jsou v internetových diskuzích občas nazýváni „Ušáky“. Jde nám o důvěrně známé obyvatele králíkáren. 

17. 11. 2018 Redakce

Nejmódnější pes současnosti: Stafbulík

Vzbuzuje respekt, vypadá nebezpečně. Jeho chovatelé jej však označují výrazem nanny dog, tedy psí chůva. Málokteré plemeno tak rozdělilo společnost. Jedni se ho bojí, druzí jej mají jako domácího mazlíčka.

6. 11. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Spi sladce, Čertíku...

Dnes ráno mi volala moje dcera, která bydlí u Prahy, že musela nechat uspat svého asi 12letého…

31. 10. 2018 Zdenka Jírová

Pomík, stafbulík aneb Proč se psi zmenšují

Miniaturizace psích plemen. Problém, o kterém se příliš nemluví, ale veterináři z něj začínají být zoufalí. Lidé vytvářejí stále nové druhy psů s cílem, aby byli co nejmenší. Jenže to psům přináší zdravotní problémy.

15. 10. 2018 Redakce

Jak poznat, že je váš pes otylý? Když mu špatně nahmatáte žebra

Netrpí váš pes nadváhou. A co dělat když mu nechutnají granule? Na dotazy majitelů domácích mazlíčků odpovídá odborník na výživu psů a koček Martin Pučálka.

5. 10. 2018 Redakce

Když je zvíře člověk

Spí s lidmi v postelích. Sedí s nimi u stolů. Mají lidská jména. Lidé s nimi mluví, kladou jim otázky. Postavení psů, koček i dalších domácích zvířat se v poslední době výrazně změnilo. Lidé je považují za sobě rovné, hledají v nich lidské vlastnosti. Říká se tomu antropomorfizace.

26. 9. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Vracíme se domů. A pes to ví

Ten jev bývá označován za nejpřesvědčivější důkaz výskytu telepatie mezi lidmi a psy. Psi cítí, kdy se lidé jim blízcí vracejí domů. Zná to řada rodin a také na toto téma proběhla řada pozorování a výzkumů. I ti největší odpůrci teorií, že psi mají určité schopnosti, které lidem připadají nadpřirozené, v tomto směru připouštějí, že se dějí věci mezi nebem a zemí.

8. 9. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Máte tlustého psa? V ohrožení jsou nejen klouby, ale i srdce a ledviny

Nadbytečná kila trápí nejen lidi, ale tento problém je stále častější i u domácích mazlíčků, především psů. Je to jednak tím, že majitelé psů nemají často čas vyrazit s nimi na dlouhou procházku, ale i tím, že jim často dopřávají kousky vlastního jídla.

8. 9. 2018 Redakce

Také si povídáte s kočkou?

V naší zemi se podle statistik uvádí, že v domácnostech žijí asi 2 milióny psů a milión koček. To…

1. 9. 2018 Zdenka Jírová

Kocourek, kterého nikdo nechtěl

Nikdy jsem nechtěla kočku, ale stalo se. Kdysi moje malá dcerka přinesla domů krabici s koťátky, že…

1. 9. 2018 Marie Doušová