Domácí mazlíčci

Jak poznáme, že pejsek má cukrovku?

Stejně jako lidé, tak i psi trpí spoustou závažných i lehčích nemocí. Mezi ně patří i cukrovka neboli Diabetes mellitus (DM). Jedná se o poruchu využití inzulinu. Případně jeho nedostatku. Inzulin udržuje cukr v krvi v optimální míře. Produkován je slinivkou břišní, která umožňuje glukóze vstřebání.

18. 1. 2019 Redakce

Tlustá kočka není IN

Nadváha u domácích koček je stále větším problémem. Podle veterinářů dosahuje kočičí obezita téměř epidemických rozměrů. Dostat vašeho mazla znovu do “olympijské” formy není jednoduché. Proto přinášíme užiteční rady a tipy, jak s tuky bojovat.  

16. 1. 2019 Redakce

Časté nemoci a zdravotní problémy psů. Jak je poznat?

Stejně jako lidi tak i psy často trápí nemoci. Bohužel nám ale o svých trápeních nemohou říct a je proto dobré umět rozpoznat první příznaky špatného zdravotního stavu.

26. 12. 2018 Redakce

Pelíšek pro psa

Kromě kvalitní stravy, hraček a jiných zábavních věcí potřebuje pejsek i místo pro kvalitní odpočinek. Máme pro vás pár rad, jak se neztratit v široké nabídce tvarů, typů, barev a provedení psích pelíšků. Co víc můžete dopřát vašemu pejskovi než kvalitní spánek?  

15. 12. 2018 PR

Těžký život psů

Být psem nyní musí být těžké. Klademe na ně čím dál větší nároky. Chceme, aby se s námi mazlili, aby strpěli, že je děti tahají za ocásky, aby se s námi nechávali fotit. Bereme je za rovnocenné partnery a zle je, pokud pes dá najevo, že je pes. Vztah lidí a psů totiž nikdy nebyl tak komplikovaný jako nyní.

8. 12. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Mňau! My jsme kočičí královny

Peterbald, ragdoll, savanová. To jsou názvy některých nejdražších koček. Je to podobné jako se psy. Čas od času se nějaké dostanou do módy, lidé za ně platí desítky tisíc a vlastně nikdo neví proč.

29. 11. 2018 Redakce

Kočičí dům

Kdo jednou podlehne kočičímu kouzlu, už se z něho nikdy nevymaní. A většinou to lidem ani nevadí.…

26. 11. 2018 Radka Diba

Králičí hop či parkur ušáků baví všechny generace

Nelekejte se, článek se v žádném případě netýká obyvatel Spojených států amerických, kteří jsou v internetových diskuzích občas nazýváni „Ušáky“. Jde nám o důvěrně známé obyvatele králíkáren. 

17. 11. 2018 Redakce

Nejmódnější pes současnosti: Stafbulík

Vzbuzuje respekt, vypadá nebezpečně. Jeho chovatelé jej však označují výrazem nanny dog, tedy psí chůva. Málokteré plemeno tak rozdělilo společnost. Jedni se ho bojí, druzí jej mají jako domácího mazlíčka.

6. 11. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Spi sladce, Čertíku...

Dnes ráno mi volala moje dcera, která bydlí u Prahy, že musela nechat uspat svého asi 12letého…

31. 10. 2018 Zdenka Jírová