Domácí mazlíčci

Jak vybrat psa? Pozor na množírny!

Dříve jsme slovo množírna neznali. Nyní se skloňuje ve všech pádech v souvislosti se psy. Přesněji, v souvislosti s tím, jak Češi propadli lásce ke psům a chtějí co nejatraktivnější plemena za co nejméně peněz. Ideální stav pro podvodníky.

6. 11. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Psi poznají naše nemoci. Potvzují to i vědci

Říct před pár lety, že psi rozpoznali u pána rakovinu nebo jej upozornili na blížící se epileptický záchvat, byli bychom považováni za blázny. Nyní se čím dál vědců zabývá zkoumáním tohoto jevu. Už o něm nepochybují, jen mu chtějí přijít na kloub.

26. 10. 2017 Redakce

Kočka je skvělý společník. Jak ale vybrat tu pravou?

Tento spor je věčný: Je lepší pořídit si kočku nebo psa? Nikdy ho nikdo nevyřeší, počet příznivců psů a koček je přibližně stejný. Když vezmeme údaje z celé Evropy, počet kočkařů mírně převažuje, ale naopak v Česku je více pejskařů. Ovšem příznivců koček tady v poslední době tak přibývá, že se poměr sil možná časem změní.

17. 10. 2017 Redakce

Psí inteligence. Pozor na ni!

V poslední době se často objevují různé žebříčky psích plemen podle stupně inteligence. A naopak žebříčky těch takzvaně hloupých. Jenže pozor, záleží na tom, co si kdo pod pojmem psí inteligence představuje. Ale hlavně, nesrovnávejme inteligenci psí s tou lidskou, což bohužel děláme.

26. 9. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Mluvíme se psy. Je to normální?

Půjdeme ven? Tak co, už chceš domů? Co by sis dnes dal k večeři? Jé, ahoj Ťapko, jak se máš? Mluvit se psy se stalo běžné. Pokud nějaký majitel tvrdí, že se svým čtyřnohým parťákem občas nehovoří jako s člověkem, určitě lže.

13. 9. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Prospívají kočkám granule?

Zatímco pes sežere, co mu dáte do misky, a ještě bude žadonit o přídavek, kočka, ta ne! Kočka je vybíravá dáma, která jen tak něco nepozře. 

8. 9. 2017 Redakce

Psí hotely. Jak vybrat ten pravý?

Kam s nimi? Stačí chtít jet na dovolenou, na několikadenní výlet nebo muset na pár dnů do nemocnice a majitelé zvířat řeší velký problém. Pokud nemají někoho blízkého, kdo domácího mazlíčka pohlídá, je zle. Proto přibývá psích hotelů.

26. 8. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Kočka a pes v jednom bytě? Rady pro harmonické soužití

Máte doma pejska a rádi byste si k němu pořídili i kočičku nebo naopak, ale bojíte se je mít v jedné domácnosti? Soužití psa i kočky pod stejnou střechou nemusí být vůbec žádný problém.

28. 6. 2017 Redakce

Pejsci stárnou. Stejně jako my

Všimli jste si toho? Na ulicích a v parcích je vidět hodně seniorů se starými psy. Ti pejsci chodí pomalu, je na nich vidět, že trpí podobnými obtížemi, jako jejich majitelé. Jak stárnout spolu se svým psem, aniž by naše soužití bylo trápením?

22. 6. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Ostříhat psa kvůli horku? Rozhodně ne

Na teplé počasí se těšíme většinou po celý rok. Horko však často přináší zdravotní nástrahy nejen lidem, ale i našim čtyřnohým miláčkům, kteří vedro snášejí, i díky své nemožnosti pocení, hůře než lidé. Přinášíme 5 praktických tipů, se kterými bude léto pro pejsky i jejich majitele příjemnější.

31. 5. 2017 Redakce