Vnoučata

Z deníčku hlídací babičky

Jsem jen občasná hlídací babička, moje vnoučata jsou vzdálená tři hodiny jízdy vlakem. A teď za nimi jedu a moc se na ně těším, protože je nevídám až tak často. Přemítám o tom, co všechno bychom mohli podniknout, protože nejfrekventovanější otázka mého vnoučka je: "Babi, co budeme dělat?"

19. 8. 2019 Vladislava Dejmková

Sportovní kroužek je dobré vybírat podle věku dítěte

Rozmýšlíte, které kroužky budou od září pro vaše dítě ty pravé? Určitě jim dopřejte aspoň jeden sportovní. Při jeho výběru pak zvažte nejen záliby dítěte, ale také jeho věk a schopnosti. 

16. 8. 2019 Jana Nevěčná

Děti z tloušťky nevyrostou, musí sportovat

Kdo před pár lety vycestoval do Ameriky nebo třeba do Austrálie, byl často zaskočen tím, kolik je zde obézních dětí. To jsou ty jejich hamburgery a coca-cola, říkali jsme si. Jenže teď máme stejný problém. Minimálně 10 procent českých dětí trpí obezitou, na váze nejčastěji přibírají mezi 5. a 9. rokem, kdy by měly být nejčipernější. 

15. 8. 2019 Jana Nevěčná

Když vnoučata lezou na nervy

Je to věc, o které se nemluví. Říct, že člověka nebaví být se svými vnoučaty, případně, že mu přímo lezou na nervy, je divné. Co by na to lidé řekli? Co by si o dotyčném mysleli? Je to jev, o kterém se mlčí, ale to neznamená, že neexistuje.

6. 8. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Tip na výlet: Retro motoráčkem do pivovaru

Je to výlet, který nadchne malé i velké. Malí si užijí jízdu retro vlakem, velcí se mohou těšit na návštěvu pivovaru. Každou sobotu vyráží z pražského Hlavního nádraží Kozel expres - motorový vůz řady 810 v retro nátěru 80. let, který jede do Velkopopovického pivovaru.

6. 8. 2019 Jana Nevěčná

Pošlou mě taky do Španělska aneb jak jsem se zas jednou pořádně zasmála

Šestiletý vnouček je expertem na všetečné dotazy. Jeho dotazy jsou třeskutě upřímné a naprosto bez…

2. 8. 2019 Jana Hošková

Babinec

Tuhle jsem seděla s babincem, vesměs staršími dámami, na kafíčku. Vyprávěly jsme si o ledasčem, ale…

25. 7. 2019 Jana Mesarčová

Babička je přísná, nechci u ní být

Rodiče vychovávají, prarodiče rozmazlují. Jenže toto heslo v mnoha rodinách neplatí. Nemálo lidí, kteří se dostali do pozice babiček a dědečků, je v nelehké situaci.

20. 7. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Jak vystřihnout předpisovou šipku do vody

Skočit šipku do vody patří k oblíbené letní zábavě. Někdo se ji naučí sám jako dítě, jiný s tím bojuje celý život. Zde je návod, jak na to.

18. 7. 2019 Jana Nevěčná

7 her a 12 fint, které pomůžou zabavit děti při cestování

Při čekání na letišti, dlouhých přejezdech anebo deštivých dnech je dobré mít v záloze cestovní hry, které dětem pomůžou ukrátit čas. Sestavili jsme seznam těch nejoblíbenějších a přidali k nim ještě vyzkoušené finty, jak děti rozptýlit, když jsou unavené nebo se začínají nudit.

16. 7. 2019 Jana Nevěčná