Vnoučata

Kam s dětmi o Velikonocích? V Parku Mirakulum se nudit nebudou

Na Zelený čtvrtek před Velikonocemi otevře své brány za výjimečné vstupné největší zábavný park v Česku - Mirakulum. Pokud chcete dětem připravit nezapomenutelné velikonoční prázdniny, zamiřte s vnoučaty do středočeských Milovic.

11. 4. 2019 Jana Nevěčná

Jak naučit děti zase číst knihy?

Také jste patřili k dětem, které večer potajmu četly knížku s baterkou pod peřinou? Dnešní děti spíš propašují do postele tablet. Jak to udělat, aby děti rády četly a knížky samy vyhledávaly?

10. 4. 2019 Jana Nevěčná

Dárky pro vnoučata. Nezbytnost nebo zbytečnost?

Tu čokoláda, tu plyšák nebo panenka. Nový svetřík, nový obal na mobil. A tu máš penízky a kup si něco, co se ti líbí. A budeš si vždy pamatovat, že to máš od babičky a od dědečka, ano?

6. 4. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

České děti nechodí do lesa. Jak to změnit?

České děti chodí stále méně do lesa. Třeba jen jednou za rok. Bojí se tam špíny, anebo že jim bude zima. Umí sice vyjmenovat pět zvířat, ale stromy už jim dělají problémy.

1. 4. 2019 Jana Nevěčná

Desatero, jak vést děti k lásce k pohybu

Postavení sportu dnes vůbec není jednoduché. Má totiž velmi silné a jen těžko překonatelné soupeře. Ve světě plném techniky je stále těžší dítě nadchnout a vybrat tu správnou aktivitu, která ho bude bavit. A přitom to nejdůležitější je, aby se pohyb stal samozřejmou součástí jeho života hned od začátku. 

26. 3. 2019 Jana Nevěčná

Babička nemá čas, je nám k ničemu

Připravená na zavolání, ochotná kdykoli pomoci s hlídáním dětí. Že by v tom termínu měla nějaký svůj vlastní program? Proboha, vnoučata jsou snad důležitější než kamarádky, přítel, kultura. Tak uvažuje hodně lidí o svých matkách, které učinili babičkami. Volný čas babiček je téma, které mnohde způsobuje neshody. Být babičkou je nyní velmi obtížná pozice. Mnohem obtížnější než dříve.

18. 3. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Čím jsou dívky starší, tím méně si věří a bojí se tlaku okolí

Co dnes nejvíce řeší mladé dívky? Svůj vzhled. Tlak na to, jak vypadat, dnes cítí nejen třináctileté nebo patnáctileté slečny, ale i jejich o poznání mladší kolegyně.

5. 3. 2019 Jana Nevěčná

Návod na pohodové školní ráno: méně příkazů, více odpovědnosti na dětech

Ráno bývá v mnoha rodinách s dětmi, než odejdou do školy, velmi hektické. Možná stačí málo – nechat školákům více odpovědnosti a nevysílat k nim tolik příkazů, zákazů a doporučení. Stejně je většinou nevnímají…

26. 2. 2019 Jana Nevěčná

Kam s dětmi na Šumavě během zimních prázdnin

Chystáte se s dětmi na pololetní nebo jarní prázdniny na Šumavu? Zde je několik tipů, co dalšího kromě lyžování v okolí Kašperských hor podniknout.

3. 2. 2019 Michaela Bučková

Kam vzít děti na pololetní prázdniny?

Děti finišují ve škole s písemkami a za chvíli dostanou pololetní vysvědčení. Pak je čekají krátké pololetní prázdniny. Zde přinášíme několik tipů na rodinné areály, kde můžete děti nebo vnoučata odměnit za pěkné vysvědčení lyžováním.

24. 1. 2019 Michaela Bučková