Vnoučata

Předškolákům škodí jednostranný pohyb, silová i vytrvalostní cvičení

Hýbou se vaše vnoučata správným způsobem? U dětí od 3 let až do školního věku se každý pohyb počítá a měl by být vždy spojen s pozitivními pocity. Zásadní chybou je snaha o předčasnou sportovní specializaci, silová a vytrvalostní cvičení a také zbytečné nucení do pohybových aktivit. 

4. 10. 2018 Michaela Bučková

Dnešní generace tatínků se velmi liší od těch předešlých

Často se hovoří o tom, že dnešní muži berou rodičovství jinak, než jejich tátové a dědové. Své ratolesti vodí na hřiště, přebalují je, krmí, koupou, zkrátka své otcovství dávají hrdě najevo.

3. 10. 2018 Redakce

Změna našeho přístupu k rodičovství a vzdělávání

Mám také dvě vnoučata předškolního věku a přemýšlím o tom, jaký bude jejich život. To mě přivedlo…

30. 9. 2018 Jitka Havlová

Spisovatelka Tereza Boehmová: první dětskou knížku jsem napsala náhodou

„Věnujte dětem a vnoučatům svůj čas,“ říká 41letá spisovatelka a novinářka Tereza Boehmová. Té nyní vychází knížka pro děti Zuzanka a Goldýš. Čtěte, jak vidí své čtenáře, proč začala psát i kolik knížek je možné mít v jednu chvíli rozepsaných.

26. 9. 2018 Michaela Bučková

Ideální prarodič má padesát let

Padesátka. To je věk, ve kterém se dříve lidé běžně stávali prarodiči. A podle psychologů je to věk pro roli babičky a dědečka ideální. Jenže teď si v tom věku lidé pořizují mimina.

25. 9. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

5 tipů pro děti i dospělé, jak si zlepšit angličtinu na internetu

Kdo používá internet, je v pravidelném kontaktu s angličtinou. Nejvíc při učení jazyků pomáhá, když člověk zapojuje co nejvíce smyslů najednou. A pokud se poslech a sledování videí spojí se zábavou, učení jde ještě rychleji.

25. 9. 2018 Michaela Bučková

Já, babi

Mám ráda všechna vnoučata, každé je jiné, své. To nejmladší vidím tak šestkrát za rok, ale umíme si…

25. 9. 2018 Blanka Bílá

Příbuzní dětí hospitalizovaných v motolské nemocnici dostali nové pokoje

Motolská nemocnice nabídne příbuzným dětí, kteří jsou tam hospitalizovaní, 14 nově zrekonstruovaných pokojů. Nemocnice získala prostředky k rekonstrukci aukcí obrázků dětských pacientů, Nadační fond Dům Ronalda McDonalda dodal vybavení. S úklidem pomohly slavné osobnosti, jako třeba moderátorky Štěpánka Duchková či Míša Dolinová.

23. 9. 2018 Michaela Bučková

Prarodiče rozmazlovači. Pomocníci nebo škůdci?

Rodiče vychovávají, prarodiče rozmazlují. Je to staré pořekadlo a jeho význam je v podstatě milý. Potíž nastává, když se rodina nedokáže shodnout, co je příjemné rozmazlování a co narušování výchovy.

21. 9. 2018 Redakce

Kdy mají děti začít s angličtinou? Nejlépe hned odmala

Možná to někoho překvapí, ale děti by měly začít s výukou angličtiny od velmi útlého věku. Jazykové kurzy se proto zaměřují už na děti od několika měsíců po narození. Sázejí na to, že děti v raném věku mají lepší předpoklady pro osvojení cizího jazyka než dospělí. Platí to nejen pro správnou výslovnost, ale i pro zvládnutí gramatiky.

20. 9. 2018 Michaela Bučková