Vnoučata

Tradice jsou pro děti pilířem jistoty, nejen o Vánocích

Pro děti je dodržování tradic v životě velmi důležité. Pomáhají jim orientovat se ve světě, přinášejí silné zážitky a přispívají k pocitu bezpečí. Proto je dobře tradice nerušit, naopak zavádět i další, které rodinu ještě více stmelí a přispějí ke společné pohodě i zábavě.

12. 12. 2018 Michaela Bučková

Nový trend: Nekupovat hračky

Domácnosti jsou zavaleny hračkami. Kdyby měli současní senioři zavzpomínat, s čím si hráli v dětství, zpravidla by vyjmenovali několik autíček, panenek, stavebnic. Zpravidla by si je přesně pamatovali, protože jich měli jen pár, mnohdy jednu, dvě.

7. 12. 2018 Redakce

Tlusté a líné aneb Děti se mění

My jsme byli pořád venku, ony stále sedí doma. To je nejčastější věta, která zazní od starší generace, když přijde řeč na děti. Nejde jen o klasický povzdech typu „za nás bylo všechno lepší“, ke kterému se dříve narození občas uchylují.

30. 11. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Osamělost seniorů se zvyšuje, s mladšími těžko nacházejí společnou řeč

Žijí na můj úkor, ze sociálních dávek, jsou pomalí, jsou přítěží…To jsou jen některá z prohlášení, jež mladí lidé často pronášejí na adresu seniorů, stejně jako senioři místy nešetří slovy zklamání nad mladou generací.

20. 11. 2018 Redakce

Plavání s dětmi: vezměte jim do bazénu tradiční kruh i hokejový puk

Podzim a zima zve k návštěvě bazénů. Jak nejlépe učit děti plavat? Využijte plavecké pomůcky. Ty děti motivují a pomáhají jim překonat nejistotu z vody. Jiné se zase dobře hodí pro výuku plaveckých způsobů. Jak se v nich vyznat a jak je správně používat?

14. 11. 2018 Michaela Bučková

Hračky, betlémy a dekorace v Betlémské kapli

Možná i vy patříte k těm šťastným lidem, které ani v dospělosti neopustilo nadšení a radost ze hry. Tak to si jistě rádi vzpomenete na dětská léta, až budete svým vnoučatům ukazovat krásné historické hračky, které jsou spolu s betlémy k vidění na tradiční vánoční výstavě v pražské Betlémské kapli.

11. 11. 2018 Michaela Bučková

Co mají rodiče udělat, aby byli pro své děti oporou při učení angličtiny?

Vedle učitelů i lektorů ve školách a na jazykových kurzech mají na učení cizích jazyků svých dětí vliv také jejich rodiče či prarodiče. Pokud je to v jejich silách, pomáhají s domácími úkoly, procvičují slovíčka, jindy zase například během dlouhých cest vymýšlejí jazykové hry.

7. 11. 2018 Michaela Bučková

Dětem vstup zakázán. Je to diskriminace?

Přibývá restaurací a hotelů, které zakazují vstup dětem. A začaly za to dostávat pokuty. Společnost se rozdělila na dva tábory. Pokuty jsou správné, je to jasná diskriminace, říká jeden. Nesmysl, majitel podniku si přece může určit, jaké hosty chce, tvrdí druzí. Začíná kolem toho pořádná mela.

31. 10. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Kam vzít děti na výlet o podzimních prázdninách

Od pátku do úterý jsou ve školách podzimní prázdniny. Zde přinášíme tipy, kam vzít děti a vnoučata na výlet, aby je to bavilo…

27. 10. 2018 Michaela Bučková

Kdo chce mít tlusté a líné děti, ať nevstává z gauče

Rodiče a prarodiče jsou pro děti vzorem, k němuž vzhlíží a přirozeně ho napodobují. Jestliže dospělí tráví hodně času vysedáváním u televize, nelze čekat, že z jejich potomků vyrostou nadšení sportovci.

19. 10. 2018 Michaela Bučková