Nákupy

Vám sluší všechno aneb nejhorší věty prodavaček

Lichotky nebo krutá pravda? Co je lepší slyšet, když si vybíráme v obchodě oblečení? Těžká odpověď, že? Prodavačky si nemohou dovolit říct: Vypadáte v tom silnější, starší, nevýrazná nebo naopak příliš vyzývavá. A tak často raději volí věty hodně podivné.

21. 1. 2020 Vratislava Hofmanová, redakce

Hitem Vánoc je „žroutka starostí“

Také byste občas dali všechno za to, aby vás někdo zbavil starostí? Jeden z receptů najdete ve FAIR TRADE „Obchůdku jednoho světa“. V košíku na pultě se tam choulí desítky malých pestře oblečených panenek, z nichž každou skryjete v dlani.

4. 12. 2019 Božena Hažová, redakce

Dárky pro babičky a dědečky jsou často nesmysly, které nikdo nechce

Dárky pro babičku. Dárky pro dědečka. Tipy na dárky pro babi a dědu. Babičkářství. To jsou názvy stránek a článků, kterých se dá na internetu najít rok od roku více. Zdá se, že když se člověk stane prarodičem, začne být považován za součást masy stejně smýšlejících a chovajících se lidí, kteří si zaslouží určitý typ dárku.

26. 11. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Bestseller, erotický román nebo komiks - jakou knihu letos koupit v Vánocům

Dárky na Vánoce jsou opět aktuální. Potěšte své blízké příběhy, ke kterým se mohou vracet - kupte jim knížku. Bude to pokračování úspěšného bestselleru, erotický román nebo jedna z nejnovějších filmových publikací?  

14. 11. 2019 Jana Nevěčná

Vycházková hůl uleví při chůzi, ale je i vhodným módním doplňkem

Mnoho lidí, kteří mají problémy s chůzí, nedají na radu ortopeda, aby si pořídili hůl, protože se za ni stydí. Elegantní vycházková hůl přitom byla dříve jedním z běžných módních doplňků mužů i dam ve vyšším věku.

13. 11. 2019 Redakce

Kde se vzaly zásnubní prsteny? Od rákosí po diamanty

Prsten z rákosí, kůže, slonoviny – i tak vypadaly zásnubní prsteny v historii. Římanky měly dokonce jeden prsten na doma a druhý do společnosti. Středověcí šlechtici kladli důraz na význam drahokamů a nejvýše si cenili vášnivého rubínu.

21. 10. 2019 Jana Nevěčná

Nakupování jako zábava, ale i závislost

Patříte k lidem, kteří nejenže denodenně nakupují, ale nakupují rádi a dokonce chodí do obchodů a nákupních center, i když momentálně nic konkrétního nepotřebují?

19. 10. 2019 Redakce

Soutěž o italské šperky Berman creazioni

V průběhu prázdnin mohli čtenáři soutěžit o italské šperky Berman creazioni. Podmínkou soutěže bylo navštívit prodejní stánek v OC Smíchov. Nyní mají možnost soutěžit o šperky i mimopražští čtenáři.

1. 10. 2019 Redakce

Za co nejvíce utrácejí senioři v Česku? Za jídlo, knihy a dárky pro vnoučata

V České republice v současné době nežijí zdaleka jen senioři, jejichž jediným příjmem je starobní důchod. Podle Českého statistického úřadu prudce narůstá počet pracujících důchodců, jen za rok 2018 jich přibylo více než 17 tisíc.

21. 9. 2019 Redakce

Slevové letáky. Jsou zatracované i žádané

Sedmdesátiletá Eva si každý týden naplánuje, co do kterého obchodu půjde koupit. Řídí se slevovými letáky. Žije v centru Ostravy, možností má mnoho. Kvůli některých věcí neváhá jet tramvají ani do vzdálenějších čtvrtí.

17. 9. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce