Hudba

Pravidelná nedělní přátelská setkání s tancem v Praze

Jistě si pamatujete, jak jsme se v dobách našeho mládí bavili o víkendu. Když nám bylo kolem 17ti,…

22. 10. 2019 Roman Procházka

Začít se v seniorském věku učit hrát na hudební nástroj? A proč ne?

Začít se učit hrát na hudební nástroj? Nejspíš se vám vybaví školačka brnkající na piáno. Před pár desetiletími jste možná takovou školačkou byli. Pokud si ale myslíte, že výuka hry na hudební nástroj je jen pro děti, pak je na čase toto mínění změnit.

17. 10. 2019 Redakce

Klasika v kuchyni

Tak jsem zas jednou po dlouhé době dělala španělské ptáčky. Moc se mi do nich nechtělo. Je to pracné, zdlouhavé, binec v kuchyni a dlouho intenzivní vůně po celém domě. Ale je to strašně dobré.

8. 9. 2019 Hana Švejnohová

Doma byl bůh, vzpomíná na Karla Hálu jeho dcera

Karla Hálu považují pamětníci za jednoho z nejúžasnějších českých zpěváků, Karel Gott o něm mluví jako o největším mistrovi swingu a svém vzoru.

28. 8. 2019 Redakce

Eva Pilarová

Letošní prázdniny by se bez nadsázky daly nazvat létem osmdesátých narozenin významných pěveckých osobností. Ve stínu bombastických oslav osmdesátky Karla Gotta zůstaly narozeniny neméně pěvecky zdatné a umělecky poctivé Evy Pilarové.

18. 8. 2019 ivana kosťunová

Jedete na Colors? Co ještě navštívit v Ostravě během festivalu

V Ostravě odstartoval festival Colours of Ostrava, který nabídne desítky vystoupení zahraničních i českých hudebníků. Co dalšího podniknout v Ostravě, pokud vyrazíte na festival?

19. 7. 2019 Michaela Bučková

Karel Gott

Seděla jsem na dřevěné lavici vedle táty v letním kině. Bylo mi nějak kolem deseti let a estráda k výročí osvobození, která zrovna běžela na pódiu, mě nesmírně nudila. Rozhlížela jsem se po okolí, jestli neuvidím někoho z kamarádů, když mě táta vzal za rameno.

14. 7. 2019 ivana kosťunová

Hana a Petr Ulrychovi

Zabývala jsem se zrovna nějakými domácími pracemi, když jsem zaslechla ze synova pokoje známou…

13. 6. 2019 ivana kosťunová

Titanic

Zkáza Titanicu je téma, které inspirovalo mnoho umělců k vytvoření jejich děl. Uvedené téma se…

4. 6. 2019 ivana kosťunová

Klavírista Karel Košárek: Umění je cestou k porozumění mezi lidmi

V pondělí 3. června vystoupí s filharmonickým orchestrem v pražském Rudolfinu jeden z největších českých klavíristů Karel Košárek. Koncert s velkolepým repertoárem je podporován japonskou nadací. I proto je možné získat vstupenky na koncert za velmi příznivé ceny.

18. 5. 2019 Redakce