FOTOSOUTĚŽ: Místa, která stojí za to vidět

České Budějovice-náměstí

Zdenka Kroulikova

Hlasů: 1

České Budějovice-náměstí
České Budějovice-náměstí

Zdenka Kroulikova

Hlasů: 0

České Budějovice-náměstí
Vlkolinec

Ladislav Melichárek

Hlasů: 2

nejvýše položená obec v oblasti Velká Fatra na Slovensku,v blízkosti turistického střediska zimnívh sportů a letní turistiky-Donovaly
Dolní kounice

Ladislav Melichárek

Hlasů: 1

tip na výlet možno navštívit zříceninu kláštera židovská synagoga
Slavkov u Brna

Ladislav Melichárek

Hlasů: 2

zámek bitva Tří císařů
Svatá Hora, Příbram

Věra Ježková

Hlasů: 6

Velice působivý barokní areál a poutní místo ve výšce 586 m nad městem. Na její výzdobě se podílely osobnosti jako Jan Brokoff, Kilián Ignác Diezenhofer, Petr Brandl aj. V letech 2015 – 2016 prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Svatováclavský dub, stojící u cesty ke klášteru, patří k nejvýznamnějším památným stromům u nás. Za návštěvu stojí i hornická Příbram.
Kolín

Věra Ježková

Hlasů: 4

Město na Labi s krásným náměstím, chrámem sv. Bartoloměje, židovskou částí, vodárenskou věží přístupnou jako vyhlídková, památníkem medvídkům, kteří se potkali u Kolína, řadou dalších zajímavých památek a míst a s okolím lákajícím k výletům.
Ctěnice

Věra Ježková

Hlasů: 8

Zámecký areál je součástí Muzea hl. m. Prahy. Jeho původ je středověký, později byl upravován do renesanční a barokní podoby. Má stálé expozice, organizuje i zajímavé výstavy. K zámku lze dojet autobusem, nebo dojít rozsáhlým parkem.
Nová řeka

Juraj Kováč

Hlasů: 1

Juraj Kováč
Lužnice nad Lužnicí

Juraj Kováč

Hlasů: 1

Juraj Kováč
Rybník Svět

Juraj Kováč

Hlasů: 1

Juraj Kováč
Český ráj

Ilona Procházková

Hlasů: 16

Opravdu ráj na naší zemi.
Zámek Plumlov

Jana Mičová

Hlasů: 13

pohled od kempu Žralok
Kutná Hora

Jan Kutílek

Hlasů: 18

Chrám sv. Barbory. Je zapsán na Seznam kulturního dědictví UNESCO. Vpravo je bývalá Jezuitská kolej.
Kostel Navštívení Panny Marie v Boušíně.

Jan Kutílek

Hlasů: 5

Je ze 17. století a leží u Slatiny nad Úpou. Má nádherný interiér.
Památník Dubno

Jan Kutílek

Hlasů: 9

Nachází se v lese Dubno nedaleko České Skalice. Stojí na místě hrobu 80 padlých z bitvy 28.6.1866.
Landek Park

Šárka Nováková

Hlasů: 14

Nabízí prohlídku areálu, který se nachází v Petřkovicích u Ostravy pod vrchem Landek. Je zde největší hornické muzeum v České republice. Zahrnuje důlní architekturu, stroje a zařízení pro hornickou činnost. Uvnitř areálu se nachází také místo, kde žili lovci mamutů a kde byla nalezena Petřkovická Venuše.
Tančící dům

Hana Lancová

Hlasů: 15

Organicky začleněná moderní stavba na nábřeží Vltavy nedaleko Mánesa v Praze. Konají se zde výstavy, v horním podlaží je vyhlídková terasa. A dům opravdu tančí!
Klášter ve Vyšším Brodě

Hana Lancová

Hlasů: 10

Prohlídky interiérů, stálá expozice věnovaná historii pošty, hezké vycházky do okolí.
Hrad Veveří

Hana Lancová

Hlasů: 4

Zvolna vstává z popela.
Kolostujevova kašna v Teplicích

Zdenka Jírová

Hlasů: 5

Podle pověsti se horkém prameni opařila prasátka zemana Kolostuje v roce 862 a tak byla objeveny teplické horké prameny.
jezírko v lázeňském parku

Zdenka Jírová

Hlasů: 5

Jezírka jsou propojená, jsou dvě.Lemují je krásné smuteční vrby a kvetoucí keře.
Labutí rodina 2020

Zdenka Jírová

Hlasů: 5

Dlouho jsme čekali, zda se novému labutímu páru bude líbit. Konečně zahnízdily a minulý týden představily 7 malých kuliček.
Zámek Jemniště - baroko v Čechách

Dana Kolářová

Hlasů: 23

Barokní zámek Jemniště se nalézá 8 km východně od Benešova. Objekt je v soukromých rukou rodiny Šternberků a je zpřístupněn veřejnosti. Zámecké prostory jsou pronajímány pro svatební hostiny a jiné akce. Za zámkem se nalézá anglický park o výměře 14 ha, který byl založen na počátku 19. Století.
Zřícenina kaple na Malém Blaníku

Martina Růžičková

Hlasů: 6

Na vrchu Malý Blaník jihozápadně od památného Velkého Blaníku stojí romantická ruina poutní kaple sv. Maří Magdaleny. Kaple bývala kdysi obývána poustevníky. Duch jednoho z nich podle pověsti hlídá poklad, který je ve starých zdech ukrytý. V okolí můžete navštívit rozhlednu na Velkém Blaníku, v nedalekých Louňovicích pod Blaníkem, archeologické a včelařské muzeum. Pomník v obci připomíná génia barokní hudby Jana Dismase Zelenku. Okolní krajina je chráněným územím se zajímavou flórou a faunou.
Letní Praha

Dana Kolářová

Hlasů: 20

Prahu stojí zato vidět v každé roční době. Nabízí nepřeberné množství zážitků. Například projížďku na lodičce na řece Vltavě s kouzelnými pohledy na historické stavby.
Mariánské Lázně

Martina Růžičková

Hlasů: 6

Místo, kde můžete spojit popíjení léčivých pramenů s procházkami nejen po kolonádě, ale i krásnými parky. Lázně obklopuje nádherná příroda. V okolí se nabízí množství výletních cílů např. Kynžvart, Bečov nad Teplou s relikviářem sv. Maura, klášter Teplá.
Kladská u Mariánských Lázní

Martina Růžičková

Hlasů: 6

Jen kousek od světoznámých lázní najdete přírodní rezervaci s rašeliništi a vzácnou flórou i faunou. Můžete procházet hlubokými lesy, poučit se na pohodlné, z části bezbariérové, naučné stezce kolem romantického rybníka u bývalého loveckého zámečku knížete Schönburg – Waldenburga. V lesích se skrývá i jeho hrobka. Z Mariánských Lázní sem jezdí autobus, osada je dostupná autem i na kole.
Náměstí T. G. Masaryka v Bechyni

Zuzana Pivcová

Hlasů: 8

Bechyně je známá především keramikou, lázněmi, zámkem či mostem Bechyňská duha. Náměstí je od roku 1990 městskou památkovou zónou. Při jeho rekonstrukci v roce 2011 zde našli stavební dělníci unikátní historickou keramiku a zbytky keltského osídlení z 1. století před naším letopočtem.
Soutok Vltavy a Lužnice

Zuzana Pivcová

Hlasů: 8

Nachází se asi 3 km daleko od Týna nad Vltavou po proudu. Dá se tam dostat pěšky nebo autem po pravém břehu Vltavy nad městem kolem rozhledny a přírodovědného muzea na Semenci. Na soutoku stojí Boží muka, která musela být při napouštění Orlické přehrady podložena vysokým betonovým soklem. První zmínka o nich je z konce 18. stol. Je zde ráj rybářů a chatová oblast. Toto je pohled z výletní lodi.

PRAVIDLA SOUTĚŽE:

Každý registrovaný čtenář může do soutěže vložit výhradně autorské fotografie ze svého archivu (snímky zkopírované z internetu jsou zakázány a budou redakcí vymazány) o velikosti 200 - 2000 kB. Každý snímek musí být opatřen titulkem (nadpisem) a také popiskem místa. Příklad: Pohled z Lysé hory. Výhled z nejvyššího vrcholu Beskyd směrem na Frádlant a okolí. Výstup z obce Ostravice nám trval 4 hodiny, ale stálo to za to...

Každý soutěžící může do této fotosoutěže vložit maximálně tři soutěžní fotografie. Ty pak mohou čtenáři hodnotit svými body (každý čtenář má k dispozici 15 bodů). Bodový stav bude ovšem jen orientační, redakce vybere autory tří nejkrásnějších fototipů, kteří obdrží audioknihy. Hodnotit se bude zejména technická kvalita snímků, ale reakce při vyhodnocování přihlédne i k obsahu snímku (atraktivita místa, netradiční, málo známé místo apod.).

Soutěž startuje dnes a potrvá do 25. června, vítězové budou vyhlášeni v neděli 28. června v podvečerních hodinách.

Pro účast v soutěži se musíte napřed přihlásit.