Nadace Karel Komárek Family Foundation nabízí rychlé granty na podporu seniorů
Ilustrační foto: ingimage.com

Nadace Karel Komárek Family Foundation nabízí rychlé granty na podporu seniorů

24. 3. 2020

Nadace Karel Komárek Family Foundation (KKFF) se rozhodla reagovat na současnou situaci vyhlášením tzv. rychlých grantů určených na podporu organizací, které pomáhají seniorům ohroženým pandemií koronaviru.

„Monitorovali jsme situaci, oslovili řadu organizací a diskutovali s nimi o jejich aktuálních potřebách. Naším záměrem je poskytovat rychlou, cílenou pomoc, a proto podpoříme odborníky, kteří jsou pro nás zárukou toho, že udělené granty budou mít potřebný dopad,“ říká ředitel KKFF Luboš Veselý a dodává: „Vnímáme, že současná situace má nejen dopad na příjmy těchto organizací, ale zároveň s sebou nese zvýšenou poptávku po jejich službách. S tím vším jsou spojené vyšší náklady, se kterými nikdo nepočítal. Jsme tu, abychom jim pomohli.“

Podpora je určena organizacím, které jakýmkoli způsobem pomáhají seniorům ohroženým opatřeními, která souvisí s pandemií koronaviru. Jde zejména o níže uvedené činnosti:

 • zajištění běžných každodenních potřeb;
 • přímá asistence (pomoc v domácnosti, pečovatelská služba, poradenství);
 • psychosociální pomoc;
 • osobní rozhovory, telefonáty;
 • rozvoj kurzů a osvětových materiálů pro seniory;
 • komunitní projekty, které budou zaměřeny na seniory v komunitě;
 • komunikační kampaň;
 • zlepšení komunikace a přímý kontakt se seniory;
 • podpora v lepší orientaci v informacích z médií;
 • jakékoli další projekty, které jsou cíleny na podporu seniorů v současné krizové situaci i pro dobu po akutní krizi.

Žadatelem může být pouze nestátní nezisková organizace (nadace, nadační fondy, ústavy, spolky, obecně prospěšné společnosti, účelová zařízení registrovaných církví) se sídlem v České republice.

Aktuální informace jsou zveřejněny na webu www.komarekfoundation.org/granty2020. Na těchto stránkách je možné prostřednictvím webového formuláře posílat žádosti. Tým nadace je připraven žádosti posoudit do tří pracovních dnů a předložit je správní radě k vyjádření. „Naším záměrem je reagovat rychle, aby se naše pomoc k žadatelům o grant dostala rychle a bez prodlení. Finanční podpora v rámci jedné žádosti může být přidělena ve výši minimálně 20 000,- Kč a maximálně 200 000,- Kč. Může být přidělena i opakovaně, vždy na základě nové žádosti žadatele,“ doplňuje Luboš Veselý. Grantovou výzvu připravila nadace KKFF v konzultaci s nadačním fondem Via Clarita.

 

Nadace Karel Komárek Family Foundation
Posláním rodinné nadace Karla Komárka je dodávat lidem odvahu, aby mohli své smělé nápady a vize proměnit ve skutečnost. Dlouhodobě podporuje festival Dvořákova Praha a Nadaci Proměny. Je významným donátorem Centra Johna F. Kennedyho pro múzická umění ve Washingtonu, kde se mimo jiné zasazuje o prezentaci českých a mezinárodních umělců na této prestižní americké scéně. Vedle těchto dlouhodobých aktivit podporuje i projekty jednotlivců a komunit jak v České republice, tak i v zahraničí, které mají pozitivní dopad na společnost a mění myšlení a přístup lidí. Nadace byla založena v roce 2017 Karlem a Štěpánkou Komárkovými.

Autor: Redakce
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

 • Váš nejnovější článek
 • Nejnovější komentáře k vašim článkům
 • Nové vzkazy od přátel
 • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA
AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

26%

Ještě nevím

19%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

30%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

26%