Přehled posledních diskuzních příspěvků

Hana Rypáčková @ Logománie – staronová posedlost 20.11. 22:09
Myslím, že sportovní oblečení a obutí je dobré mít značkové, prodyšné a nepromokavé. Tady tu záruku kvality ocením.

Jana Šenbergerová @ Zázvorové kapsle ocení i lidé s citlivým žaludkem 20.11. 21:34
Mě dnes zázvor nejen zahřál, ale i dopálil, když jsem pekla zázvorky podle Sandtnerové. Nikdy více!

Jan Rudolf Zíka @ Osamělost seniorů se zvyšuje, s mladšími těžko… 20.11. 20:39
ze své praxe se seniory vím,jak potřebují,abychom jim dali pocit,že nejsou zbyteční,že nám ještě mohou předat hodně zkušeností a nezaslouží si pohrdání a ústrky.Bohužel jsem byl častým svědkem v různých zařízeních,že se mladý personál chová k seniorům jako k nesvéprávným,šikanují je,pomlouvají mezi sebou,vysmívají se jim za zády,je to bohužel odraz této úchylné společnosti,kde se nám předkládají falešné pseudoidoly,kde se měří hodnota člověka penězi a kariérou.A´T si každý člověk uvědomí,že bude také starý a hlavně,že mládí není není žádná zásluha a zdraví je velmi relativní,protože za pár sekund může být všechno jinak.Nemám žádný návod,jak tuto tristní situaci řešit,jen svým přístupem dávám příklad ostatním,jak se k seniorům chovat....a že si z toho lidé nic nevezmou,už není můj problém,každému se jednou všecko vrátí...

Hana Rypáčková @ Osamělost seniorů se zvyšuje, s mladšími těžko… 20.11. 20:33
Nijak nepociťuji nenávist mladých lidí k mé osobě. Ale možná bude hůř. Pokud by rodina vlastnila několika generační dům, žila by pohromadě, jistě by vnoučata pomáhala starouškům. Však oni zase pomáhali s jejich výchovou...O té simulaci stáří závažím mi vnoučata vyprávěla, dost děsné... O co je lepší podat dědouškovi ruku a pomoci mu vstát ze židle. Vidět ho, jak namáhavě jde, vcítit se do jeho pocitů. Mít ohledy, to se naučí jen v rodině, ne v Domě důchodců. Nakonec , když se parta posmívá nějaké babce, často si členové té party uvědomí, že své babičce, ke které mají citový vztah by se nesmáli. A to je taky někoho babička. I když neslouží nohy, ale slouží hlava, tak je ještě vyhráno. Já cítím lásku svých blízkých i když po smrti manžela se často cítím osamělá..I na hřbitovech jsou nápisy . "Co jste vy , jsme byli i my."

Eva Mužíková @ Hádanky - něco pro osvěžení paměti 20.11. 20:14
Já bych si tipla 12 l, další tipy nemám, počkám si.

Eva Mužíková @ Logománie – staronová posedlost 20.11. 20:09
Já snad ani žádné značky,,které bych vyhledávala neznám a taky žiji.

Blanka Bílá @ Osamělost seniorů se zvyšuje, s mladšími těžko… 20.11. 20:02
Hezký večer, moje maminka chtěla sama do domova důchodců, řekla nám, že nechce bydlet u nikoho z nás, ale mezi vrstevníky a my to vzali na vědomí.Jezdili jsme pak za ní i s mou vnučkou, když poprvé se mnou šla za babi až na její patro a do pokoje, to byla před nástupem do školy. Pak se mě ptala, jestli to je nemocnice, tak jsem jí to vysvětlila.Já i sourozenci by jsme ji měli bývali rádi u sebe, ale chápali jsme, že nechtěla být celé dny sama, než se někdo vrátí z práce domů, dnešní doba je složitější.Moji prarodiče byli dost nemocní, se základním důchodem, nikdy jim nic nebylo vyčítáno, naopak i my, vnoučata jsme je podporovali, jak to bylo možné.

Eva Mužíková @ Z historie zemědělství 20.11. 19:59
Věrko, zase je člověk díky Tvým informacím chytřejší. Obdivuji všechny, kteří dokáží zpracovat takto zajímavé informace.

Věra Halátová @ Osamělost seniorů se zvyšuje, s mladšími těžko… 20.11. 19:47
V padesátých letech bylo slyšet v rádiu: Dědeček a babička nám ujídají chlebíčka. Kdo toto dnes šíří? Proč nejsou děti v rodinách vedeny k tomu, že si mají vážit babičky a dědečka? Proč nejsou vedeny k tomu, že starším mají pomáhat. Nemluvím o tom, že by jim rodiče vysvětlovali, že ve vlaku, tramvaji, nebo autobusu mají starším uvolnit místo k sezení. Na internetu jsou neustále uváděny články o "důchodcích", jak se mají dobře. Nakonec ti senioři se tam hádají, jestli se skutečně mají "dobře" nebo ne, anebo jak se měli "dobře" v době před rokem 1989. A z dětí se dnes dělají "bohové". Osamělost seniorů - všech, některých určitých, kterých? Ten pocit snad vychází z toho určitého člověka. Jak žil, jak vycházel a vychází se svými dětmi. Pokud se v mládí neoženil, nebo se nevdala a nemá děti - no co s tím ti všichni ostatní?

Oldřich Čepelka @ Osamělost seniorů se zvyšuje, s mladšími těžko… 20.11. 19:40
K osamělosti starých lidí: 1/ Řekl bych to jednoduše: Osamělost zabíjí. 2/ A R. Čevela a K. Čeledová napsali: „Osamělost je více a hůře než žít sám a mnohdy znamená ´nemít komu umřít´“. 3/ Hodně napovídá úspěch Ježíškových vnoučat.

Alexandra Brzobohatá @ Tady jsou všichni vítězové fotosoutěže Obrázky… 20.11. 19:34
Gratuluji všem vítězům. Dávám hlas Jiří Hudeček - Listopad .

Oldřich Čepelka @ Osamělost seniorů se zvyšuje, s mladšími těžko… 20.11. 19:28
Dalo by se o tom psát hrozně moc. Legrační je, jestli mladí vyčítají seniorpům, že rpacují. Přece tím senioři vytvářejí hodntoy (daně), o něž se zvýšuje důchodový účet. Naslyšel jsem, že by senior "vzal práci" mladému člověku. A když, tak to je spíš práce vedlejší, často málo kvalifikovaná (hlídači) nebo naopak pro čerstvého absolventa SŠ přiíliš odborná (vědci, učitelé).

Ján Zábranský @ Osamělost seniorů se zvyšuje, s mladšími těžko… 20.11. 19:06
Tak ako sa mladý človek pripravuje na vstup do života, tak by sa tiež mal pripravovať na cestu z poludnia k súmraku bytia. V tom vidím problém viac na strane seniorov. Na to že možem ostať sám, nesebestačný trba myslieť už v aktívnom živote. K mladým. Čital som že v Starovekom Grecku vodil malé deti podívať sa na starých ludí, aby videli že aj oni raz takí budú.

Hana nováková @ Hádanky - něco pro osvěžení paměti 20.11. 18:59
Milé dámy, i já si myslela, že je možné psát vzkazy do mého profilu a on je v tom trochu fígl. Paní Ivana začala hádat jak minule, tak pokračujte jako ona.Děkuji za pochopení.

Šárka Nováková @ Tady jsou všichni vítězové fotosoutěže Obrázky… 20.11. 18:36
Gratuluji vítězům a hlas dávám paní Evě Hodíkové - Svítání.

Eliška Murasová @ Tady jsou všichni vítězové fotosoutěže Obrázky… 20.11. 18:26
Gratuluji vítězům! Můj hlas-Jan Kutílek "Podzim u vody"

Jitka Caklová @ Osamělost seniorů se zvyšuje, s mladšími těžko… 20.11. 18:22
Dobrý článek. A bude ještě hůř, až se generace mladší 65 let dozví, že "KVŮLI 75TI %NÍ SLEVĚ" DŮCHODCŮM STARŠÍM 65LET, jim bude ČD zdraženo jízdné. Už to slyším.

Alena Vávrová @ Hádanky - něco pro osvěžení paměti 20.11. 18:05
Ireno, rubrika Vzkazy neexistuje. Psát vzkazy máme možnost na vlastním profilu, ale jen tomu, koho jsme požádali o přátelství a on nám to potvrdil...

Jitka Caklová @ Tady jsou všichni vítězové fotosoutěže Obrázky… 20.11. 18:00
Svůj hlas dávám Anně Čípové: Brzy bude tma. Gratuluji všem.

Radovan Cakl @ Tady jsou všichni vítězové fotosoutěže Obrázky… 20.11. 17:57
Hlasuji pro Cestou mlhavou Lubomíra Měkoty. Těžký výběr z toho množství. Gratuluji vybraným autorům.

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

 

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.