Zemřela švadlena, která založila 
Zaru a zázračně zbohatla

Zemřela švadlena, která založila
Zaru a zázračně zbohatla

16. 8. 2013

Nejbohatší Španělka a spoluzakladatelka oděvního řetězce Zara Rosalía Meraová je po smrti. Zemřela ve čtvrtek ve věku 69 let po záchvatu mozkové mrtvice, která ji postihla na ostrově Menorca. Odtud převezli prominentní pacientku vrtulníkem do galicijského města La Coruňa, ale lékařům v tamní nemocnici se jí už zachránit nepodařilo.

 Meraová byla jednou z nejznámějších evropských podnikatelek. Pravidelně se objevovala v žebříčku stovky nejmocnějších žen světa, který sestavuje americký časopis Forbes.

Stála spolu se svým bývalým manželem Amanciem Ortegou u zrodu společnosti Inditex, která provozuje několik celosvětových obchodních řetězců s módou. Kromě Zary jde například o značky Massimo Dutti, Bershka či Pull & Bear. Časopis Forbes její jmění odhaduje na 4,7 miliardy eur (asi 121 miliard Kč).

Meraová začala kariéru jako švadlena a oblečení původně šila doma. První prodejna Zara se ve Španělsku otevřela v roce 1975, dnes má podnik stovky prodejen, kromě jiného i v Česku.

Autor: editor editor
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Zavřít reklamu