Produktové soutěže

Hrajte do 30.4.2019

Soutěžte o vtipnou knížku skandinávské seniorky s názvem Životní úklid. Ze správnách odpovědí vylosujeme dva soutěžící, kterým knihu zašleme poštou. Soutěž trvá do 30.dubna 2019.

 

Životní úklid vychází v nakladatelství Alferia, součásti Nakladatelského domu Grada. Vtipná, moudrá a hodně praktická kniha, ve které Margareta Magnusson radí, jak si vyklidit domácnost a zbavit se nepotřebných krámů, aby to pak vaši blízcí nemuseli dělat za vás.

Slovo Döstädning, Dö znamená smrt a städning úklid. Cílem je se s postupujícím věkem zbavit zbytečných věcí a dát si domácnost do pořádku. Tenhle přístup se dá použít i pro jakýkoliv velký úklid, který vám ve výsledku usnadní a zpříjemní život. Nemusí být nijak spojený se stárnutím nebo se smrtí. Jakmile nemůžete dovřít šuplíky nebo zavřít dveře od skříně, nastává čas na Döstädning.

Margareta Magnusson má s Döstädning bohaté zkušenosti. Udělala závěrečný úklid pod svých rodičích, rodičích svého manžela a pak i po svém manželovi, aby se přestěhovala z pětipokojového domu na západním pobřeží Švédska do dvoupokojového bytu ve městě. V knížce rozebírá celý dům od půdy do sklepa, od kuchyně po ložnice, a radí, čeho se můžete s klidným svědomím zbavit (nenošené oblečení, nechtěné dárky, talíře, které stejně nepoužíváte) a co byste si mohli naopak nechat (fotografie, milostné dopisy, pár dětských obrázků). Při prohrabování se nářadím svého manžela i svým tajným šuplíkem, neztrácí Margareta humor a tento potenciálně skličující úkol provádí s lehkostí. Čtenáři nahlédnou do jejího života ve Švédsku a spolu s ní se smíří s faktem, že "ne všechno se dá vzít s sebou".

Praktická knížka se zakládá na osobní zkušenosti, podobně jako bestseller Marie Kondo Zázračný úklid proměňuje náročnou věc skoro až v zábavu. Elegantní a nesentimentální přístup k úklidu ukazuje, že život se dá dát do pořádku s humorem – třeba i desítky let předtím než to bude nevyhnutelné.

OB_Zivotni_uklid_1.png

 

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA:

Autorka knihy Životní úklid, Margareta Magnussonová, které je podle jejích vlastních slov "něco mezi osmdesáti a stem", je původně z:

Pro účast v soutěži je nutné se přihlásit