Na Vánoce k moři,
na Silvestra na hory

Na Vánoce k moři,
na Silvestra na hory

1. 12. 2014

Stále více Čechů tráví Vánoce u moře, naopak na Silvestra vedou jednoznačně pobyty na horách. Nejoblíbenějšími exotickými destinacemi, ve kterých si čeští turisté užívají vánoční svátky jsou Egypt, Kanárské ostrovy, Spojené arabské emiráty či Dominikánská republika. Podle odhadu společnosti Mag Consulting letos vyjede v závěru roku k moři téměř šedesát tisíc Čechů.

Cestovní kancelář Fischer registruje 50procentní nárůst zájmu o exotické dovolené v období Vánoc oproti loňsku. "Nejvíc zájezdů prodáváme do Spojených arabských emirátů, Dominikánské republiky a na Kubu. Vedou u nás klasické pobytové zájezdy, ale stále více lidí má zájem o kombinaci poznávací a pobytové dovolené," uvedl mluvčí cestovní kanceláře Jan Osúch.

Zatímco Štědrý den tráví cestovatelé raději v teple, pro oslavy příchodu nového roku volí spíše hory. "Turisté, kteří vyrážejí na svou dovolenou již před Štědrým dnem, raději volí exotické lokality - letos je nejoblíbenější Egypt. Naopak na Silvestra vedou lyžařská střediska, aktuálně jsou nejvyhledávanější rakouské Alpy," sdělil Michal Tůma z portálu Invia.cz.

Podíl Čechů, kteří tráví vánoční čas u moře se každým rokem zvyšuje. "Prodeje rostou a podíl exotiky se zvyšuje," potvrzuje Kateřina Komedová z agentury Zajezdy.cz. Také podle marketingového ředitele Exim tours Stanislava Zímy roste zájem o vánoční odlety. "Dnes jsou Vánoce stejně žádané jako Silvestr," podotkl. Podle analytika cestovního ruchu Jaromíra Beránka roste zájem hlavně u střední a starší generace.

Většina Čechů, kteří vyrážejí o svátcích na cesty, ale míří především na hory. "Trendem poslední doby jsou zimní pobyty kratší než týden, které využívá, často i opakovaně, čím dál více našich klientů. Roste poptávka po kratších pobytech - a to nejen na horách, ale také třeba ve Spojených arabských emirátech," dodala Pavlína Pešová z FIRO-tour.

 

Pět nejoblíbenějších
destinací pro Štědrý den 2014
Destinace (podíl na prodeji v %)
1. Egypt 15
2. Rakousko 14
3. Kanárské ostrovy 13
4. Spojené arabské emiráty 12
5. Kapverdské ostrovy 11

Pět nejoblíbenějších
destinací pro Silvestr 2014
Destinace (podíl na prodeji v %)
1. Rakousko 27
2. Itálie 11
3. Francie 10
4. Egypt 8
5. Kanárské ostrovy 7

Zdroj: Invia.cz

Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.