Kreslené vtipy Vladimíra Renčína

Kreslené vtipy Vladimíra Renčína

16. 12. 2014

Známý český karikaturista Vladimír Renčín patří věkově mezi nás, protože se narodil 6. prosince 1941. Mám rád jeho druh humoru, a tak jsem neváhal a napsal mu na jeho adresu do Hoděšovic u Pardubic. Poslal jsem mu letos v listopadu ofrankovanou obálku s mou adresou - a v prosinci jsem dostal odpověď, kde mi podepsal souhlas s publikováním jeho kreseb pro nekomerční účely. A tak zde přidávám výběr pouhých 15-ti vtipů z jeho galerie www.rencin.cz , kde má 120 kreseb v šesti patrech. Snad se Vám budou líbit, i když některé jsou smutným konstatováním skutečnosti v Česku.

Vladimír Renčín měl více než 100 samostatných výstav kreseb u nás i v zahraničí. Je velmi žádaným ilustrátorem nejen zábavných knížek, ale i odborných publikací, které svým humorem vhodně odlehčí. Kdysi jsem studoval etickou výchovu a Vladimír Renčín převzal Cenu Etického fóra ČR za celoživotní tvorbu. Tak se v připojené galerii dobře pobavte 8-).

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Jeden z mých nejoblíbenějších. Vzpomínáte také na Kantorka? Byl to Pavel? Ten, myslím, musel v r.1969 emigrovat.
Marcela Zvadová
mám ho moc ráda,děkuji
Hana Šorejsová
Patří mezi nejlepší karikaturisty, dokonce by si dovolila nazvat jeden nej ... nej... a také jeden nejodvážnější tehdy v té ne hezké době, jeho vtipy mám moc ráda a tohle je milé a humorné. Míro díky !
Jana Slavíková
Připomnělo mi to obrázek používaný jako PF - Ať se vám daří, sousede, ale ne zas moc, to byste mě nas..l
Hana Rypáčková
Mně taky i když ten můj plakát o psu jak má chodit do práce je asi od Jiránka...Pátrám dál.
Tomáš Horáček
Pan Renčín mne vždy dokáže výborně pobavit. Spolu s panem Nepraktou a Jiránkem patří k mým nejoblíbenějším ilustrátorům.